Skocz do zawartości
atlab

[Sprzedam] zarabiący serwis www - https://biznesbazy.pl - 1000zł/mc

Polecane posty

Witam,


sprzedam serwis internetowy https://biznesbazy.pl


Serwis pozwala na dowolne tworzenie baz danych (dane pochodzą z CEIDG) - filtrowanie według PKD, lokalizacji (województwa) i statusie firmy.


W bazie ponad 3 500 000 firm - w tym ok. 1 mln z adresem e-mail.



Gotowy i działający model biznesowy.



Udało mi się napisać oprogramowanie, które skopiowało całą bazę CEIDG. Są wszystkie firmy - również nieaktywne. Do zaciągnięcia danych wykorzystane były bardzo mocne serwery dedykowane.



Aplikacja jest w stanie wygenerować, według zadanych kryteriów, pliki excel zawierające dane firm z CEIDG (masowo).


Aby pobrać bazę danych należy oczywiście dokonać płatności. Proces płatności jest automatyczny, jako bramka płatności wykorzystywany jest TPay.com


Bazy danych mogą być pobrane przez klientów i wykorzystywane np. w celach marketingowych.



Funkcjonalność serwisu może być rozwinięta. Planowałem dodanie miesięcznego abonamentu za dostęp do informacji o nowo założonych firmach.



Serwis jest w pełni automatyczny:


- dane z CEIDG są codziennie dociągane


- po płatności następuje generowanie bazy


- podczas generowania bazy użytkownik widzi status zadania (procentowo ile danych zostało wygenerowanych)


- wystawiane są faktury (integracja z ifirma.pl)


- wysyłane są powiadomienia e-mail (integracja z sendmail.pl)


- panel zarządzania dla użytkownika do przeglądania baz danych i faktur


- panel administracyjny



Model biznesowy:


Model biznesowy polega na naliczaniu opłat za ilość rekordów w pobieranych bazach - domyślnie jest to 5gr netto za wpis z adresem e-mail i 2gr netto za wpis bez adresu e-mail. Cennik można dowolnie modyfikować.


Serwis został uruchomiony miesiąc temu. Przez ten miesiąc zarobił do tej pory ponad 1052zł brutto, bez nakładów na reklamę, w ogóle nie był pozycjonowany.


Przy minimalnych nakładach na pozycjonowanie/promocję, jest w stanie zarobić dużo, dużo więcej.


Lista wpłat:


http://www.awesomescreenshot.com/image/2504940/c8ec791c8bc0dd68d3803c0a37da0f5e



Co sprzedaję:


Sprzedaję całą technologię (oprogramowanie) i know-how. Software działający na serwerze jest w stanie pobierać wszystkie zmiany w CEIDG na bieżąco.


Domena biznesbazy.pl/leadbase.pl w zestawie.



Technologia:


Oprogramowanie napisane w języku Python. Wymaga serwera ze wsparciem Pythona 3.5 i Django. baza danych w PostgreSQL (ok. 7-8GB)




Dane z bazy mogą być oczywiście wykorzystywane do promocji samego serwisu.




Poważnych zainteresowanych zapraszam do kontaktu e-mail: info@upcode.pl i telefonicznie: 796 731 176


Wystawiam faktury VAT.


Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, na ile to ogłoszenie związane jest z

 

 

 

Informujemy, że w związku pracami serwisowymi system CEIDG będzie niedostępny od godz. 23:00 w dniu 19.05 do godz. 01:00 w dniu 20.05. Jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzeniem od dnia 20.05 nowej wersji wniosku CEIDG-1, wszystkie wnioski anonimowe (niepodpisane) przygotowane przed tym terminem będą dostępne w systemie tylko do dnia 19.05. Po tym terminie zostaną usunięte z systemu. Przepraszamy za możliwe utrudnienia.

 

PS: http://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/interfejsyapi/informacje-ogolne/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Może i by miało związek gdyby informacje nie były sprzed 3 lat.

 

Notka na stronie CEIDG jest w miarę świeża, na pewno nie wisi tam trzech lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Notka na stronie CEIDG jest w miarę świeża, na pewno nie wisi tam trzech lat ;)

 

Wytworzenie informacji: 29.12.2014

Publikacja informacji: 29.12.2014 13:22

Aktualizacja informacji: 01.07.2015 09:24

Pewnie dlatego... ale raczej nie ma to wiele wspólnego.

Jest pełno "programów" które pozwalają pobierać dane z CEIDG. Aplikacji które wciąż działają i obciążają ich serwery jest pewnie nie jedna ;).

 

Bardziej interesuje mnie dlaczego autor tematu sprzedaje ten "interes"? I dlaczego szukasz klientów na forach jak wht (dawałeś tematy już z tym serwisem i oferty sprzedaży bazy firm) skoro serwis ma się dobrze, sam zarabia i jest tak perspektywistyczny?

Jesteś w stanie w jakiś sposób udokumentować dochód z serwisu poza edytowanym i wątpliwym screenem?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Notka na stronie CEIDG jest w miarę świeża, na pewno nie wisi tam trzech lat ;)

 

Jaki widzisz związek? Przeczytałeś w ogóle tę notkę o której piszesz? W jaki sposób ma ona wpływać na aplikację?

 

 

 

 

Pewnie dlatego... ale raczej nie ma to wiele wspólnego.

Jest pełno "programów" które pozwalają pobierać dane z CEIDG. Aplikacji które wciąż działają i obciążają ich serwery jest pewnie nie jedna ;).

 

Bardziej interesuje mnie dlaczego autor tematu sprzedaje ten "interes"? I dlaczego szukasz klientów na forach jak wht (dawałeś tematy już z tym serwisem i oferty sprzedaży bazy firm) skoro serwis ma się dobrze, sam zarabia i jest tak perspektywistyczny?

Jesteś w stanie w jakiś sposób udokumentować dochód z serwisu poza edytowanym i wątpliwym screenem?

 

Nie rozumiem czemu nazywasz screen wątpliwym. Jest to wycinek z ifirma.pl. Normalne, że nie prezentuję danych kupujących.

Zainteresowanym mogę zaprezentować wykaz wpłat w tpay oraz oryginały faktur.

Dlaczego mam nie szukać nabywcy na takim forum?

Sprzedaję bo potrzebuję gotówki a ponieważ serwis może dużo zarabiać, chcę na nim zarobić. To chyba normalne, prawda?

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

[...]

Sprzedaję bo potrzebuję gotówki a ponieważ serwis może dużo zarabiać, chcę na nim zarobić. To chyba normalne, prawda?

 

To nie lepiej trzymać serwis skoro zarabia?

Więcej niż 8 tyś za niego nie dostaniesz, więc czy jest sens? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny w moich wątkach dajesz popis swojego zmysłu marketingowego i biznesowego :)

Potrzebuję więcej gotówki jednorazowo.

 

A wycena poparta doświadczeniem?

 

8 tyś to rozumiem według Ciebie "8 tyśęcy"?

 

 

 

To nie lepiej trzymać serwis skoro zarabia?

Więcej niż 8 tyś za niego nie dostaniesz, więc czy jest sens? :P

 

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki widzisz związek? Przeczytałeś w ogóle tę notkę o której piszesz? W jaki sposób ma ona wpływać na aplikację?

Czytając taką notkę między wierszami można stwierdzić, że przerwa + usunięcie starych wniosków może wynikać z aktualizacji platformy CEIDG do nowej wersji i crawler (jeżeli faktycznie zasysa jakimś sposobem z CEIDG, a nie REGON) może przestać działać i wymagać jakichś poprawek. Których to osoba kupująca raczej sama nie zrobi (bo gdyby umiała, to cóż, nie potrzebne jej kupowanie takiego czegoś).

 

 

A tak poza tematem - nie jest niczym złym biznesowy model osoby czy firmy wykluwającej jakieś nietypowe jajko, trochę je rozwijające i następnie sprzedające tzw. inwestorowi. Tylko po co wtedy walić ściemę, że sprzedaje się tylko dlatego, że potrzebuje nagle gotówki itp itd. ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj serio nie ma żadnej ściemy. Okres uruchomienia serwisu i wzrost sprzedaży zbiegł sie w czasie gdy biorę ślub i mam wydatki :)

 

Działanie crawlera nie jest zagrożone :)

 

 

Czytając taką notkę między wierszami można stwierdzić, że przerwa + usunięcie starych wniosków może wynikać z aktualizacji platformy CEIDG do nowej wersji i crawler (jeżeli faktycznie zasysa jakimś sposobem z CEIDG, a nie REGON) może przestać działać i wymagać jakichś poprawek. Których to osoba kupująca raczej sama nie zrobi (bo gdyby umiała, to cóż, nie potrzebne jej kupowanie takiego czegoś).

 

 

A tak poza tematem - nie jest niczym złym biznesowy model osoby czy firmy wykluwającej jakieś nietypowe jajko, trochę je rozwijające i następnie sprzedające tzw. inwestorowi. Tylko po co wtedy walić ściemę, że sprzedaje się tylko dlatego, że potrzebuje nagle gotówki itp itd. ;) ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Nie twierdze ,że Twój screen jest oszukany.... tylko po prostu jest edytowany, co daje większe prawdopodobieństwo ,że w całości został "spreparowany" - oczywiście nie są to żadne podejrzenia czy oskarżenia - tylko wskazówka dla przyszłego kupującego aby się tym nie sugerował....

 

Ja niestety mam podobne zdanie co poprzednicy. Skoro serwis bez żadnych nakładów reklamy, przez pierwszy miesiąc zarobił ponad 1 000zł, to nie lepiej trochę popracować nad marketingiem i w kilka miesięcy zarobić na nim więcej niż mógłbyś dostać za jednorazową sprzedaż?

 

jak już ktoś tutaj napisał...niestety ale więcej niż 8 000 nie dostaniesz... a moim zdaniem ciężko będzie Ci znaleźć kogoś kto zapłaci za całość nawet 5k.

 

Życzę powodzenia :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy to wyceniacie? ;) Na jakiej podstawie? Przyjęło się, że czas inwestycji to około 2-3 lat. Przy założeniu, że przychodzy będą wynosić 1k miesięcznie (a zapowiada się, że będą większe) Wasze wyliczenia są wg mnie zupełnie kuriozalne i odjechane od rzeczywistości :)

 

5k to nawet nie część kosztów developmentu.

Może w świecie początkującego programisty PHP z gimnazjum byłoby to OK, ale błagam, szanujmy swoją pracę i czas.

 

Uprzedzając zatem pytania - wyceniam oprogramowanie i serwis, wraz z prawami, know-how i klientami na mid xx xxx zł netto.

Serwis ma kilku poważnych klientów zainteresowanych stałą współpracą oraz zaplanowane umowy barterowe.

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

szablon strony bootstrap - 100 zł

napisane oprogramowania w pythonie i php - kilka dni może tydzień dla dobrego programisty - koszt ok 4 tysiące zł (niech będzie nawet zawyżona 5)

hosting, domena - 200 / 300 zł zł

 

 

Jak Wy to wyceniacie? ;) Na jakiej podstawie? Przyjęło się, że czas inwestycji to około 2-3 lat. Przy założeniu, że przychodzy będą wynosić 1k miesięcznie (a zapowiada się, że będą większe) Wasze wyliczenia są wg mnie zupełnie kuriozalne i odjechane od rzeczywistości :)

Takie wyceny to się robi gdyby Twój serwis rzeczywiście istniał kilka lat i miał udokumentowany dochód - wtedy mógłbyś żądać bez problemu za taki projekt co najmniej tyle ile wynoszą jego 2 albo 3 letnie dochody... Twój serwis na razie ma miesięczny dochód bo tyle istnieje a Ty chcesz skasować za niego jakby działał już kilka lat?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile kosztuje w tym przypadku technologia i development. Programista senior zarabia ~10-12k (koszt pracodawcy). Nie jest to gotowy szablon bootstrap. Kodowanie front-endu też kosztuje.

 

Rozumiem, że nie zgadzasz się z moją ofertą. W takim razie mam propozycję - możesz przestać się wypowiadać w tym wątku? Jak ktoś sprzedaje samochód powyżej Twojej wyceny to też kręcisz się dookoła i narzekasz? :)

 

szablon strony bootstrap - 100 zł

napisane oprogramowania w pythonie i php - kilka dni może tydzień dla dobrego programisty - koszt ok 4 tysiące zł (niech będzie nawet zawyżona 5)

hosting, domena - 200 / 300 zł zł

 

Takie wyceny to się robi gdyby Twój serwis rzeczywiście istniał kilka lat i miał udokumentowany dochód - wtedy mógłbyś żądać bez problemu za taki projekt co najmniej tyle ile wynoszą jego 2 albo 3 letnie dochody... Twój serwis na razie ma miesięczny dochód bo tyle istnieje a Ty chcesz skasować za niego jakby działał już kilka lat?

 

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jeżeli nie pasują Ci zasady forum w którym każdy może się wypowiadać to sora ale to Ty musisz się dostosować i najwidoczniej nie udzielać się na forach dyskusyjnych. Ja pisze publicznie o tym o czym chcę i na temat a przede wszystkim aby ustrzec kogoś aby nie dał się zrobić w balona - i chyba to Ci tak doskwiera. Trafiłeś na złe forum i każdy wyżej dostrzega to ,że chcesz złapać naiwnego który za to zapłaci jak najwięcej złotówek. Fajnie ,że porównujesz prace na etacie przez cały miesiąc do pojedynczego zlecenia napisania średnio skomplikowanego oprogramowania ....tylko ,że doświadczony programista wykona kilka razy taką aplikacje w ciągu miesiąca za każdym razem pisząc ją od podstaw.

Mówisz ,że nie jest to gotowy szablon... to ja wiem, ale Ten szablon jest co najmniej ubogi - podstawowy i niedostosowany bootstrap - czas pracy kilkanaście minut?. Ktoś nieznający się na html/css przez bootstrap studio zrobi takie "cudo" w 30 minut.

 

Za starego poloneza też możesz zawołać 500 tys zł i wciskać klientom ,że to zabytek którym można wozić do ślubu i po kilku latach zwróci się ta inwestycja :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskwiera mi, że gadasz głupoty. Napisz front-end taki jak na tej stronie i zepnij z back-endem w kilkanaście minut.

Ktoś nieznający html/css zrobi to w 30 minut?

 

Załóżmy się - zrobisz tego typu zadanie w kilkanaście minut - przeproszę i usunę ogłoszenie. Nie zrobisz - odszczekasz swoje rewelacyjne estymacje publicznie :)

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Zmieniłeś trochę wartość i sens moich zdań (albo nie doczytałeś dokładnie).

Jako szablon miałem na myśli sam szablon graficzny - tylko wygląd bootstrapowy a nie wdrożone w nim dynamiczne elementy np w php, zapytania do bazy i zintegrowanie z aplikacją czy generowanie jakiś dokumentów, bo to część też dla programisty (to jest backend - frontend to tylko to, co widzi user, a backend się "wykonuje").

 

Tak jak ktoś tutaj wspomniał najbardziej wartościowa jest sama aplikacja która pobiera i aktualizuje dane.

Sam serwis, domena czy sama baza niestety na ma większej wartości. Takie jest moje zdanie.

 

Mimo wszystkie życze Ci jak najdroższej sprzedaży... chociaż dochodowego interesu się nie sprzedaje :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, mówiłeś o frontendzie - JS/ajaxowe wywołania to frontend. Mówisz, że osoba nie znająca html/css zrobi to w 30 minut - ponawiam moją prośbę - napisz taki sam front-end z htmlem/css/jsem w 15/30 minut jak wspominałeś. Jeżeli ponownie będziesz się wymigiwał, to proszę, przestań pisać głupoty.

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Skoro to taki dochodowy biznes to bierz kredyt na potrzebną kwotę i spłacaj z zysków :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Przecież to nie jest sprzedaż serwisu, a oprogramowania.

Serwis sam w sobie jest anonimowy i nie zarobił jeszcze na waciki.

Oprogramowanie może i zarobi ale potrzebny jest czas ;)

 

Mega kiepskie podejście biznesowe, bo jak się traci czas i środki to produkt później się promuje, a nie próbuje po łebkach sprzedać...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, soft napisałem bo lubię programować i postawiłem sobie wyzwanie - i to wszystko :)

 

Zarobi spokojnie kwotę, jaką oczekuję w dłuższym okresie czasu. Tak jak mówiłem, potrzebuję gotówki wcześniej (wziąłem ślub niedawno - chcemy kupić działkę) - więc dlaczego nie miałbym chcieć go sprzedać za równowartość 1,5-2 lat przychodów? Nie pojawi się chętny to trudno, będę trzymał serwis i powoli na nim zarabiał.

 

Nie rozumiem tego atakowania, szukania próby oszustwa czy sensacji. Przeróżnych aplikacji webowych/mobilnych napisałem kilkadziesiąt, część z nich dalej działa, część była sprzedana, cześć wykorzystana z innych projektach a część jest wciąż na sprzedaż - to normalne działanie.

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×