Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniks

Strona w dwóch językach

Polecane posty

Witam,

Mam pewien projekt strony wykonany w dwóch językach. Mogę go wrzucić na serwer pod subdomeną np. www.en.domena.pl lub w taki sposób www.domena.pl/en. Zastanawiam się co będzie lepsze dla strony biorąc pod uwagę wujka google. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził ustawić w "podkatalogu" w formacie: www.domena.pl/en, ciężko zauważyć żeby jakaś strona miała inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kontrolę nad wszystkim i chcesz zwiększać jednocześnie moc całości, a nie osobno PL, osobno EN to wtedy wrzuć w folder. Jak chcesz to rozdzielić, to subdomene walnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie robił www.en.domena.com lecz samo en.domena.com - oczywiście jeśli zdecydujesz się na taki wariant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię pytanie. A gdybym chciał używać domeny .com dla wersji angielskiej i .pl dla wersji polskiej. Zawartość niby nie byłaby ta sama bo inne teksty. Czy może lepiej robić dwie oddzielne strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię pytanie. A gdybym chciał używać domeny .com dla wersji angielskiej i .pl dla wersji polskiej. Zawartość niby nie byłaby ta sama bo inne teksty. Czy może lepiej robić dwie oddzielne strony?

 

Dla google w tedy to będą dwie zupełnie odrębne strony, jak to zrobisz z technicznego punktu widzenia to już Twoja decyzja. Wydaje mi się że wszystko zależy od tego jak działa firma, jeśli działa niezależnie w Polsce i na resztę świata, są różne oferty i promocje (np. nie wszystkie promocje są w Polsce) to w tedy można zastanawiać się nad stroną w subdomenie lub właśnie na domenie danego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×