Skocz do zawartości
MaxioR

Problem z odczytem domeny w master serwer.

Polecane posty

Witam, zainstalowałem sobie ten skrypt http://www.webhostingtalk.pl/topic/45039-master-server-hl1hl2-python/ lecz mam pewny mały problem w kliencie gry gdy podam ip:port to lista jest wyszukiwana i wszystko ładnie działa lecz gdy ip zamienię na domenę:port to lista nie zostanie wczytana.

Domena i skrypt są na jednym ip więc nie wiem co może być problemem, miał ktoś coś podobnego?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaka to domena ?

Czy strefa jest skonfigurowana poprawnie ?

Jeśli domena jest oddelegowana na poprawne serwery nazw to trzeba w konfiguracji strefy dodać rekord A wskazujący na IP serwera z tym skryptem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaka to domena ?

Czy strefa jest skonfigurowana poprawnie ?

Jeśli domena jest oddelegowana na poprawne serwery nazw to trzeba w konfiguracji strefy dodać rekord A wskazujący na IP serwera z tym skryptem

 

Jest to wykonane. Lecz w skrypcie nie widzi domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na maszynie gdzie uruchamiasz skrypt są poprawnie rozwiązywane nazwy DNS? Sprawdzałeś nawet na zwykłym kompie czy nazwa hosta się poprawnie rozwiązuje do IP? A na maszynie ze skryptem?

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na maszynie gdzie uruchamiasz skrypt są poprawnie rozwiązywane nazwy DNS? Sprawdzałeś nawet na zwykłym kompie czy nazwa hosta się poprawnie rozwiązuje do IP? A na maszynie ze skryptem?

Skoro strona działa na tym samym serwerze i normalnie wczytują ją po domenie to chyba nie ma problemu z dns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro strona działa na tym samym serwerze i normalnie wczytują ją po domenie to chyba nie ma problemu z dns.

 

Kto "ją wczytują"? Skrypty uruchomione na serwerze? Ja mogę uruchomić stronę na serwerze na którym nie ma w ogóle skonfigurowanych serwerów DNS i strona będzie serwowana poprawnie, bo "dns resolving" jest po stronie klienta. A serwer nie będzie potrafił nawet pinga puścić na wp.pl. W tym także nie będzie potrafił pobrać własnej strony po nazwie domeny, bo nie będzie potrafił jej rozwiązać do IP.

 

Stąd było pytanie, czy DNS jest poprawnie skonfigirowany.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kto "ją wczytują"? Skrypty uruchomione na serwerze? Ja mogę uruchomić stronę na serwerze na którym nie ma w ogóle skonfigurowanych serwerów DNS i strona będzie serwowana poprawnie, bo "dns resolving" jest po stronie klienta. A serwer nie będzie potrafił nawet pinga puścić na wp.pl. W tym także nie będzie potrafił pobrać własnej strony po nazwie domeny, bo nie będzie potrafił jej rozwiązać do IP.

 

Stąd było pytanie, czy DNS jest poprawnie skonfigirowany.

W takim razie co mam sprawdzić, bo myślałem że skoro łącze się z stroną przez domenę to skrypt też powinien to rozpoznać.

Więc co mam sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skrypt jest uruchamiany na serwerze czy na komputerze klienckim? Jeśli na komputerze klienckim to rzeczywiście ustawienia DNSa na serwerze nie powinny mieć znaczenia.

 

Sprawdzić rozwiązywanie dnsów na serwerze najprościej zrobić przez konsolę puszczając ping'a:

ping sprawdzana-nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A skrypt jest uruchamiany na serwerze czy na komputerze klienckim? Jeśli na komputerze klienckim to rzeczywiście ustawienia DNSa na serwerze nie powinny mieć znaczenia.

 

Sprawdzić rozwiązywanie dnsów na serwerze najprościej zrobić przez konsolę puszczając ping'a:

ping sprawdzana-nazwa.pl

Wszystko ok, 4 wysłane 0 staraty.

Skrypt jest na serwerze, na tym samym serwerze jest tez strona.

Lecz w kliencie gdy podaje domenę zero odzewu, po ip śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, 4 wysłane 0 staraty.

Skrypt jest na serwerze, na tym samym serwerze jest tez strona.

Lecz w kliencie gdy podaje domenę zero odzewu, po ip śmiga.

 

No to teraz na serwerze:

telnet sprawdzana-nazwa.pl port
telnet IP port

Gdzie IP to oczywiście adres IP serwera, port to numer portu na którym nasłuchuje usługa.

 

np:

telnet poczta.wp.pl 25

Potem to samo na komputerze klienckim. To nam wykluczy problemy z siecią, blokady firewall itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No to teraz na serwerze:

telnet sprawdzana-nazwa.pl port
telnet IP port

Gdzie IP to oczywiście adres IP serwera, port to numer portu na którym nasłuchuje usługa.

 

np:

telnet poczta.wp.pl 25

Potem to samo na komputerze klienckim. To nam wykluczy problemy z siecią, blokady firewall itp.

 

W obu przypadkach na serwerze

telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused

Przez klienta na porcie też nic nie łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W obu przypadkach na serwerze

telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused

Przez klienta na porcie też nic nie łączy.

 

To powiem Ci że nie mam pojęcia jakim cudem skrypt uruchomiony po adresie IP i portem działa, skoro połączenie jest odrzucane. Dla mnie to podpada pod magię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To powiem Ci że nie mam pojęcia jakim cudem skrypt uruchomiony po adresie IP i portem działa, skoro połączenie jest odrzucane. Dla mnie to podpada pod magię.

Dziennie do 250 osób korzysta z tego skryptu. Dziwna sprawa, oczywiście gdy napisałem do osób które tez z tego korzystają to dostaje odpowiedz: "tu musi działać bo mam tak jak ty" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×