Skocz do zawartości
homik363

Streamowanie z serwera dedykowanego

Polecane posty

Witam potrzebuje rozwiązać problem

Chce stremować z serwera dedykowanego do serwisów typy twitch, hitbox. Przesyłany miał by być plik wideo znajdujący się na dysku.

I niezbyt wiem jak to rozwiązać myślałem nad np zainstalowaniem środowiska graficznego na serwerze do tego obs i w ten sposób stremować ale testowałem to na maszynie wirtualnej i niestety obs nie chce się uruchomić bez karty graficznej. Znalazłem w internecie coś takiego jak nginx ale jak dobrze zrozumiałem można to wykorzystać tylko do udostepniea strumienia na stronie.

Znacie może jakoś sposób jak rozwiązać tą sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki o to mi chodziło, przetestowałem już sobie na jakimś tanim vps i wszystko działa chociaż nadaje tylko w 16 fps (lepszy serwer i będzie spoko). Jednak nie mogę poradzić sobie z jeszcze jednym problemem. mam 4 pliki które chciałbym odtwarzać, odpalanie każdego z osobna odpada ponieważ to resetuje stream.

Myślałem żeby ustawić dany folder do odtwarzania ale nie potrafię tego w ten sposób uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj lokalnie obraz do pliku FLV (łącząc przy okazji kilka filmów w jeden) i wtedy (później) puść go przez FFMPEG lub vlc bez jakiegokolwiek transkodowania. Wtedy i nawet na tanim VPS powinno udać się osiągnąć 30fps bo nijak go to nie będzie (poza siecią) obciążać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc

Skorzystałem z playlisty po licznych problemach spowodowanych moim błędem a mianowicie instalacją przestarzałej wersji ffmpeg.

 

Próbowałem zakodować lokalnie film i wtedy odpalić go bez kodowania i udało się wyciągać 25 fps i bitrate 7000k (1920x1080) ale stream 720p wygląda pod względem jakości może nawet gorzej niż 360p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×