Skocz do zawartości
TommyA

Zużywanie części mocy serwera, a szybkość strony

Polecane posty

Nie jestem ekspertem w dziedzinie hostingów, ale zaciekawił mnie jeden problem związany z szybkością działania witryn. Wyobraźmy sobie sytuację w której mamy np. VPS o określonych parametrach typu 2Ghz, 2GB RAM i zgodnie ze statystykami zużywamy jedynie 30-40% jego mocy.

Moje pytania brzmią:

a) Czy szybkość działania strony byłaby lepsza, gdyby zwiększyć parametry serwera do np. 4Ghz i 4GB RAM?

b) Czy szybkość działania strony byłaby gorsza, gdyby zmniejszyć parametry serwera do np. 1Ghz i 1GB RAM?

c) Czy strona chodzi tak samo szybko jak zużywa się 10%, 30% i 80% mocy serwera?

 

Dlaczego zadaję te pytania - chciałbym się najogólniej rzecz ujmując dowiedzieć, czy posiadanie serwera nieco na wyrost może nieść ze sobą jakieś pozytywne konsekwencje z tego tytułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zawsze będzie szybciej kiedy procesor nie będzie zajmowany innymi zadaniami ;)

Przyjęło się, żeby w ogólnych warunkach nie przekraczać "Load Avarage" równego ilości rdzeni procesora, choć to dość umowne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niektórzy twierdzą, że nie zawsze tak jest i że serwer nie działa tak jak komputer gdzie nawet korzystając z podstawowego oprogramowania widzi się różnicę w szybkości działania sprzętu.

 

Ba, są nawet takie hostingi, które uczyniły ze swojej elastyczności i działaniu "na styk" atut, mówiąc ludziom - "nie przepłacajcie za moce serwera, których nie wykorzystujecie". No i stąd właśnie pytanie, czy rzeczywiście nadwyżka serwerowa nie ma pozytywnego wpływu na szybkość działania stron (zwłaszcza na takich skryptach jak IPB czy Wordpress).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×