Skocz do zawartości
zergeling

Czy warto odpalić od razu na VPS?

Polecane posty

Witam

 

Mam napisaną aplikację, raczej wydajnie napisaną, baza danych jeśli się zapełni to będzie zwyczajnie mała plus do tego trochę zdjęć jeśli chodzi o pliki ( ale również nie przewiduje wielkiej ilości ).

 

Została mi kwestia hostingu i GIODO.

 

Mam obecnie hosting wirtualny na mydevil i zastanawiam się czy najpierw odpalić stronkę na tym współdzielonym i przy większym ruchu przenieść się na VPS czy od razu odpalić VPS ( powiedzmy te 15-20zł za OVH lub coś podobnego nie będzie dla mnie strasznym obciążeniem ).

 

Problem jest taki że na stronie będą też dane wrażliwe więc obowiązkowo muszę zarejestrować to w GIODO i podpisywanie umowy najpierw z jedną firmą żeby np za pół roku z kolejną to robić to trochę strata czasu tak mi się wydaje.

 

Co uważacie?

 

 

Dodatkowo jak ogarnialiście kwestie z giodo to konsultowaliście to z prawnikami czy sami?

Edytowano przez zergeling (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie hosting wirtualny na mydevil i zastanawiam się czy najpierw odpalić stronkę na tym współdzielonym i przy większym ruchu przenieść się na VPS czy od razu odpalić VPS

Jeśli wiesz jak, czyli masz opanowane podstawy administracji systemem, z którego będziesz korzystał, to zawsze lepiej będzie utrzymywać projekt na swoim serwerze, gdzie masz pełną kontrolę nad całym stackiem. Przede wszystkim możesz poinstalować dowolny i nowszy soft, gdzie wielu administratorów hostingów trzyma się starszych, sprawdzonych konfiguracji, bo muszą obsłużyć szeroki zakres oprogramowania klientów.

 

Chociaż MyDevil jest dość elastyczny, więc ta różnica nie będzie aż taka wielka, jak przy innych hostingach.

 

Dodatkowo jak ogarnialiście kwestie z giodo to konsultowaliście to z prawnikami czy sami?

Normalnie samodzielnie zgłaszałem. Gdzieś na stronie GIODO jest, a przynajmniej był, formularz, który możesz półautomatycznie wypełnić i wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×