Skocz do zawartości
mk2

PHP 5.6 na serwerze ze starym DirectAdminem

Polecane posty

Mam serwer z DirectAdminem 1.45, z tego co rozumiem bez możliwości uaktualnienia bo posiadaczem licencji jest firma hostingowa a nie ja, a nie stać mnie na ani godzinę pracy ich administratora, bo jestem tylko studentem. Chcę uruchamiać skrypty PHP napisane w najnowszych wersjach frameworków, ale ten DirectAdmin ma tylko archaiczne wersje PHP, nie ma 5.6. CustomBuild 2.0 wymaga minimalnie nowszej wersji - 1.46, przez co nie mogę go użyć. CustomBuild 1.2 ma jakiś "php6", przypuszczam że to jest 5.6 ze zmienioną nazwą, chociaż nie mam pewności bo w nazwach plików są jakieś "DEV" wskazujące na to że to wersja niestabilna, ale i tak on się wcale nie kompiluje, wymaga czegoś z OpenSSL-a starszego niż zainstalowany na serwerze, a nie chcę podmieniać plików w /usr/include ani w inny sposób mocno ingerować w system.

 

Wpadłem na pomysł przekopiowania ze zwykłego serwera bez panelu plików PHP 5.6 i wszystkich bibliotek .so.numer_wersji jakie pokaże ldd na tych plikach, skonfigurowałem taki php5-cgi w mod_cgi Apache'a i jakoś to działa, ale to całkowicie pomija DirectAdmina, np. ten pokazuje inną wersję PHP dla domeny, nie może ustawić open_basedir, tylko mogę ja sobie ustawić w php.ini taki sam dla wszystkich domen. Jak w prawidłowy sposób mogę podpiąć PHP 5.6 do DirectAdmina 1.45?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

No chyba, że system to np. Debian 6 ;)

 

Nie no 5.6 powinno dać się zbudować nawet na Debianie 6 ( choć nie próbowałem osobiście ).

Ściągnij źródła i skompiluj pod konfiguracje którą masz tak by zastąpić starszą wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×