Skocz do zawartości
byczek9595

public_html - wrzucenie strony w html

Polecane posty

Witam wszystkich!,

Proszę Państwa mam pytanie odnośnie stron HTML. Ściągam wgetem (na kali linux) dany sklep internetowy, tam mi wyskakuje trochę błedów, ale to nic. Zależy mi na folderze "produkty". Krótko mówiąc chce skopiować wszystkie produkty na swój sklep i tu pytanie, ponieważ teoretycznie zapisał mi się ten sklep, mam folder "produkty", ale nie wiem gdzie je wsadzić na swoim hostingu żeby się poprawnie wgrały oraz poprawnie wyświetlały. Prosiłbym o jakies porady. Pozdrawiam


ps. Kopiując produkty z np www.nazwa-sklepu.pl/produkty kopiują mi się produkty jako html oraz produkty.org . Czy to normalne?

Prosze o wyrozumienie, jestem nowy w temacie,

Edytowano przez byczek9595 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopiując produkty z np www.nazwa-sklepu.pl/produkty kopiują mi się produkty jako html oraz produkty.org . Czy to normalne?

Tak.

 

Przeniesienie bazy produktów ze sklepu do sklepu nie jest aż takie proste. Nie wystarczy, że pobierzesz wgetem zawartość, bo pobrana strona będzie statyczna: będzie może nawet wyglądała jak oryginalny sklep, ale nic za jej pośrednictwem nie kupisz.

 

Tutaj potrzebny jest jakiś sprytniejszy eksport (przez csv albo zrzut bazy danych), a potem import przez mechanizmy sklepu, którego zamierzasz używać (PrestaShop czy jaki silnik wybrałeś). Jeśli decydujesz się na scrape'owanie strony, to musisz napisać własny skrypt, który pobierze odpowiednie wartości (opisy, dane techniczne) z odpowiednich pól i zapisze je w importowalnym formacie.

 

Jeśli natomiast chcesz tylko statyczną kopię, to polecam raczej httrack niż wgeta. Jest nieco wygodniejszy w użyciu do tego zastosowania i ma dobry manual napisany właśnie pod kątem kopiowania stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weteren WHT,

Tak. Jeżeli chce np statyczną stronę, a nie sklep to mam poprostu użyć httracka, tak? Druga sprawa to taka czy jak skopiuję statyczną stronę i np na niej będzie wklepany jakiś numer konta to czy będę mógł to edytowac i np wpisać swój numer konta czy niestety odpada?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeżeli chce np statyczną stronę, a nie sklep to mam poprostu użyć httracka, tak?

Dokładnie.

 

Druga sprawa to taka czy jak skopiuję statyczną stronę i np na niej będzie wklepany jakiś numer konta to czy będę mógł to edytowac i np wpisać swój numer konta czy niestety odpada?

Tak. Masz bezpośredni dostęp do plików html i możesz je dowolnie edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że rzeczy typu dodawanie do koszyka, wyszukiwarka produktów i pewnie wiele innych nie będą działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHT Pro,

Dziękuje za odpowiedź, a mam jeszcze do Ciebie pytanie jeżeli można oczywiście, a więc tak. Np zapisuję daną stronę httackiem i tutaj moje pytanie bo zapewne zapisze się sporo plików i tu własnie moje pytanie czy zalogowac się poprzez filezille i wrzucic wszystkie pliki ktore sciągnie httrack do public_html czy jak? (bardzo przepraszam, ale jestem dość słaby w tym wszystkim) i czy przed wrzuceniem ściągniętych plików mam coś usunąć z public_html? Ostatnio próbowałem coś wrzucić (zapisałem strone) i faktycznie wyświetlalo się, ae bez obrazków i tak jakby strona nie chciała się załadować, co było powodem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie, zapisałem całą stronę, miałem index.html oraz zapisał mi się folder w którym były różne rzeczy w tym obrazki. Rozumiem, że ten folder mam także wrzucić, tak? i tutaj mam pytanko, czy wrzucić pojedynczo te pliki czy z folderem?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie, zapisałem całą stronę, miałem index.html oraz zapisał mi się folder w którym były różne rzeczy w tym obrazki. Rozumiem, że ten folder mam także wrzucić, tak? i tutaj mam pytanko, czy wrzucić pojedynczo te pliki czy z folderem?

Musisz skopiować foldery z plikami, tak aby plik index.html był od razu w folderze public_html...

 

 

 

Weteren WHT,

 

Tak. Jeżeli chce np statyczną stronę, a nie sklep to mam poprostu użyć httracka, tak? Druga sprawa to taka czy jak skopiuję statyczną stronę i np na niej będzie wklepany jakiś numer konta to czy będę mógł to edytowac i np wpisać swój numer konta czy niestety odpada?

 

Pozdrawiam

Brzmi jak słaby przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×