Skocz do zawartości
zwomar

Plesk 12.5.30 problem z miejscem

Polecane posty

Panowie jestem nowy, niedoświadczony. Nie linczujcie mnie bo wdrazam to wszystko. Sam sie gubie. Server dedykowany niecaly miesiac i jden dysk juz zapelnony. Kopie zapasowe usuniete z pleska ale nadal dysk zawalony. Nie sadze zeby logi tyle zajmowaly :(

 

post-45298-0-94589000-1491660523_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko sprawdzić co zajmuje ci tyle miejsca? Zaloguj się do konsoli i wklep to:

du -a /var | sort -n -r | head -n 10

Pokaże tobie 10 najwiekszych plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie plików z Backup Manager w Plesk nie zawsze idzie w parze z usunięciem ich z filesystemu.

Sprawdź rozmiar katalogu /var/lib/psa/dumps/domains/

Drugi trop to konta pocztowe(może któreś jest zaspamowane) - /var/qmail/mailnames/

Edytowano przez maniektme (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, problem rozwiązany logi tyle zajmowały. W życiu bym nie powiedział.

 

Oczywiście pojawil sie drugi problem tak naprawdę byl caly czas tylko nie wiedziałem o tym. Skrzynki email na serverze sa i odbierają emaile ale problem jest z wysyłaniem. Wyskakuje blad (250). Za nic nie wiem jak sobie z tym poradzić. Z gory dziękuje.

 

post-45298-0-95852200-1491721296_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest konfiguracja poczty Postfix / Qmail , na jakich elementach bazuje Courier / Dovecoti? Jaki jest system operacyjny na tym serwerze? Czy Plesk był instalowany samodzielnie czy z obrazu przygotowanego przez DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja poczty to Postfix system operacyjny instalowany gotowy z maszyna z OVH . bazuje na systemie Debian 7 "Wheezy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to napisz pw to Ci to zrobię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ten sam problem. Serwer jest pełny, myślałem że to wina kopii zapasowej, ale jednak nie - choć też swoje ważyły. Czy usunięcie logów, to ... jest dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×