Skocz do zawartości
Bartekm

W pełni aktywna sesja po rozłączeniu RDP - Windows Server 2012 R2

Polecane posty

Witam!

Posiadam VPS z Windows Server 2012 R2. Uruchamiam na nim graficzna aplikacje lecz gdy odłączam się od serwera przestaje ona działać. Zakładam, że wyłącza sie GUI. Moje pytanie brzmi czy da się zachować w pełni aktywna sesje razem z GUI po odłączeniu RDP? Dodam ze korzystam z RDP na Mac OS X. Szukałem w internecie rozwiązań lecz żadne nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sesja RDP, którą ustanawiasz z serwerem powinna trwać również po rozłączeniu. Na macos wystarczy, że wybierzesz opcję 'Quit Microsoft Remote Desktop'. Możesz również wybrać opcję 'Rozłącz' bezpośrednio w systemie windows.

 

Sesja rozłączona w taki sposób będzie cały czas aktywna i po ponownym połączeniu powinieneś zobaczyć poprzednio uruchomione programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sesja trwa lecz program zawiesza się na czas zamknięcia programu RDP. Po ponownym uruchomieniu programu i połączeniu się z serwerem program znów działa poprawnie.

 

Zawsze możesz skorzystać z protokołu VNC.

 

Jakiego programu do VNC najlepiej użyć?

Edytowano przez Bartekm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też aplikację zdalną która ci się blokuje po rozłączeniu uruchomić jako serwis i wtedy nawet po wylogowaniu z RDP apka będzie pracować. Kiedyś wykorzystywałem do tego ten soft - http://www.firedaemon.com/ przez ponad dwa lata działał bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×