Skocz do zawartości
Vescer

Rejestracja w hostingach

Polecane posty

Witajcie! Ponieważ myślę nad zmianą hostingu serwera VPS w mojej głowie zrodziło się pytanie: Dlaczego podczas etapu rejestracji większość hostingów wymaga podania danych osobowych, numeru telefonu, adresu etc? Do czego są im potrzebne te dane?

Edytowano przez Vescer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oczywiste, że jak coś wykupujesz to musisz podać swoje dane. Bycie anonimowym dla firmy, która ci dostarcza jakieś rozwiązanie było by "głupie". Druga sprawa jak inaczej mogliby ci wystawić fakturę, jeżeli nie podałbyś żadnych danych ? Inna sprawa, że istnieje możliwość podania nie swoich danych w czasie rejestracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ma to krótkie nogi. W razie wypadku czy jakiejś awarii jak będzie trzeba odzyskiwać dane i dostawca hostingu będzie chciał zweryfikować dane osoby której ma coś przekazać spowoduje niemożliwość odzyskania danych. Jeszcze gorzej ma się sytuacja przy domenach. Zarejestrujesz na lewe dane, a chcą ją później wytransferować nie będziesz miał do niej dostępu, bo nie będziesz w stanie się wylegitymować i udowodnić, że należy do Ciebie. Skąd opór w przekazywaniu danych? Rejestrując telefon w Orange też nie podajesz prawdziwych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi się dzielić aż tak szczegółowymi danymi osobowymi. Dla firm może i ma to sens. Niektórym hostingom nie przeszkadza to że jesteś dla nich anonimowy np. pukawka.pl. Więc jakoś się da... A podanie fałszywych danych nie będzie się wiązało z tym że hosting będzie mógł po prostu wyłączyć serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej ze względu na prawo podatkowe, jak wyobrażasz tłumaczenie księgowej danej firmy do urzędu, gdzie faktura ma dwie kropki, brak adresu czy nawet numeru nip?


Jak podasz fałszywe dane to normalna firma Ciebie wyrzuci od razu przy zamówieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymam na tym serwerze ważnych danych które wymagałyby odzyskiwania poza tym RAID 10 i inne zabezpieczenia które posiadają od czegoś są. Różnica jest taka że rejestrując telefon wiem że zostanę u nich na dłużej niż parę miesięcy czy bliżej nieokreślony czas.


A czy firmy hostingowe nie doliczają VAT'u do ceny usługi? Doliczają i w sumie to chyba tyle co chodzi o mnie jako prywatną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw się na miejscu firmy hostingowej. Utrzymuje Ci serwer, w razie jakiejkolwiek sprawy gdybym chciał się z Tobą skontaktować nie miałbym jak, gdyby wszyscy wychodzili z założenia, że nie warto podawać jakichkolwiek danych. To czy zostaniesz na dłużej czy też nie, nie jest akurat istotne.

Współpraca generalnie powinna być jawna i ze względu nawet na tak trywialny powód warto podawać autentyczne dane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wynajmujesz pokój w hotelu, też nie podajesz danych? Rejestrujesz się w bibliotece by pożyczyć książkę, też nie podawałeś danych?

Skoro nie chcesz podać danych przy rejestracji lub podajesz fałszywe, oznacza to tylko, że masz coś do ukrycia, może chcesz hostować nielegalne pliki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cenię sobie swoje dane osobowe i chciałbym podawać je w jak najmniejszej ilości miejsc. Może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale dzięki temu mogę uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń takich jak np. wyciek danych z mintshost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie każdy lubi się dzielić aż tak szczegółowymi danymi osobowymi. Dla firm może i ma to sens. Niektórym hostingom nie przeszkadza to że jesteś dla nich anonimowy np. pukawka.pl. Więc jakoś się da... A podanie fałszywych danych nie będzie się wiązało z tym że hosting będzie mógł po prostu wyłączyć serwer?

 

Kurcze w sobotę PZU poznało tablice rejestracyjne mojego pojazdu, pojemność, datę rejestracji, moje dane i jeszcze musiałem za to zapłacić.

 

To że jedna firma na to pozwoli nie znaczy że inne również. Usługi mogą być nawet zawieszone / wyłączone przez fałszywe dane.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w sobotę PZU poznało tablice rejestracyjne mojego pojazdu, pojemność, datę rejestracji, moje dane i jeszcze musiałem za to zapłacić.

 

Tego akurat u każdego ubezpieczyciela się nie ominie.

 

W przypadku hostingów jak widać zdarza się znaleźć takiego który nie zbiera danych tak jak inni. Choć jak się zastanowić to w przypadku hostingu pukawka.pl większość klientów to prawdopodobnie osoby niepełnoletnie które chcą sobie wykupić serwer do jakiejś gry więc wymagając podania tych informacji mogliby w ten sposób "wystraszyć" część osób. Dlatego chyba nie był to świetny przykład. Więc będę musiał jakoś "przeboleć" tę sprawę bo jak widzę raczej się tego nie ominie bez kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cenię sobie swoje dane osobowe i chciałbym podawać je w jak najmniejszej ilości miejsc. Może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale dzięki temu mogę uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń takich jak np. wyciek danych z mintshost.pl

 

To najlepiej postaw sobie w domu komputer, podłącz do sieci i na nim hostuj swoje strony. Będziesz miał pewność, ze nie wyciekną dane i nie będziesz musiał podawać swoich danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej postaw sobie w domu komputer, podłącz do sieci i na nim hostuj swoje strony. Będziesz miał pewność, ze nie wyciekną dane i nie będziesz musiał podawać swoich danych.

 

Niestety ale opłacalność, niezawodność i wygoda takiego rozwiązania nie istnieje. Szkoda prądu, sprzętu, własnego łącza które poza tym ma dynamiczny adres ip. Więc z hostingami się nie wygra. Problem narodził się prawdopodobnie z powodu mojego przewrażliwienia. Jak mi się nie spodoba w jednym hostingu to będzie trzeba się przenieść do innego i znów dane podać. Po prostu jak widzę muszę wybrać dobry hosting i mieć nadzieję że nigdy nie będzie problemów :). Z moich obserwacji i opinii innych użytkowników najbardziej odpowiadać będzie mi OVH albo hitme.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podsumowując. Chcesz hosting, nie chcesz podawać danych.

 

Coś nielegalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer teamspeak, www i ftp... może coś jeszcze po drodze dojdzie np. serwer jakiejś gry.
Czyli nic nielegalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem?

 

Po prostu nie jestem skory do udostępniania takich danych poza "urzędowymi" sprawami.

 

Hmmm. Niepełnoletność?

 

Pełnoletność więc niestety nie zgadłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Hosting od 18 lat? Gdzie?

 

Spotykałem się z przypadkami, że podawali fałszywe dane, bo nieletni - tak, moi znajomi niestety.

 

Pełnoletność więc niestety nie zgadłeś.

 

A no to zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj usług tak niestety wygląda ,że gdy w grę wchodzi opłata to dane muszą być i kropka. Fakt że niekiedy firmy przymykają oko nie znaczy że jest to dobre zwłaszcza dla pozostałych klientów ponieważ może się to skończyć w ekstremalnych przypadkach zablokowaniem np serwera w DC gdzie np twój usługodawca go kolokuje lub dzierżawi. W wielu przypadkach lekceważenie przez usługodawcę braku danych klienta lub niepełnych danych świadczy jedynie że głównymi odbiorcami usług są dzieciaki lub sposób prowadzenia działalności ukierunkowany jest na utrzymywanie treści niekoniecznie legalnych. Żyjemy w takich czasach że to ostatnie jest na fali i co jakiś czas temat wraca jak bumerang w formie zapytania na forach.

Zupełnie prywatnie w naszych panelach można sprawdzić kto i kiedy takie dane zmienił , usuną i jakie były wcześniej. Jako usługodawca nie jesteśmy wstanie tego cały czas kontrolować niemniej w przypadkach losowych wykrycie takiej sytuacji kończy się blokadą usługi i jednocześnie prośbą o uzupełnienie tych danych i przesłanie skanu dokumentu. To ostatnie to ostateczność w zależności od formy problematyki danego klienta jaką reprezentuje podczas wymiany korespondencji.

W przypadkach kiedy nasze usługi są darmowe bo również takie mamy i rejestracja całkowicie pomija panel bilingowy , charakter usług nie pozwala na wiele a sami klienci mają również świadomość że ta usługa jest darmowa co automatycznie przekłada się że nigdy niewiadomo kto korzysta z tej czy innej usługi i że sama usługa nie jest w "100%" bezpieczna. Oczywiście te 100% proszę potraktować z przymrużeniem oka bo jest to pojęcie względne oparte o wiele innych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety ale opłacalność, niezawodność i wygoda takiego rozwiązania nie istnieje. Szkoda prądu, sprzętu, własnego łącza które poza tym ma dynamiczny adres ip. Więc z hostingami się nie wygra. Problem narodził się prawdopodobnie z powodu mojego przewrażliwienia. Jak mi się nie spodoba w jednym hostingu to będzie trzeba się przenieść do innego i znów dane podać. Po prostu jak widzę muszę wybrać dobry hosting i mieć nadzieję że nigdy nie będzie problemów :). Z moich obserwacji i opinii innych użytkowników najbardziej odpowiadać będzie mi OVH albo hitme.pl

W momencie kiedy OVH wykryje najmniejszą niezgodność w danych (literówka, adres paypal/konta, widzimisię), to automatycznie masz blokowany dostęp do serwera do momentu przesłania skanu dowodu. GoDaddy i Hetzner robi podobnie - przetestowane.

 

Tak jak wspomniał @neokrass, przy domenach jest jeszcze agresywniejsze podejście do poprawności danych. To nie jest tylko wymysł usługodawców żeby wymagać podania prawdziwych danych osobowych. W dużej mierze jest to wymóg samego rejestru domen (NASK pkt. 4 http://www.dns.pl/regulamin.html ICANN pkt. 4 responsibilities https://www.icann.org/resources/pages/benefits-2013-09-16-en).

Lepiej jest unikać problemów niż potem się tłumaczyć kiedy klient zrobi coś z nieswoją domeną lub będzie miał coś brzydkiego na serwerze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plotka głosi, że krakowskie firmy potrzebują tych danych, żeby wiedzieć do kogo wysłać łysych z maczetami, jeśli się nie opłaci faktury na czas. Więc na wszelki wypadek, zamiast na babcię, rejestruj na teściową.

 

 

;)

 

Hahahaha dobreeee ;) warto pamiętać na przyszłość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×