Skocz do zawartości
Artix

Łącza Netii

Polecane posty

Cześć. Jestem w stanie sprawdzić jakoś - bez kontaktu z BOKiem - czy na danym osiedlu/dla danego bloku/mieszkania Netia posiada własne łącza. Potrzebuję mieć tą informację jak najszybciej, normalni konsultanci działają dopiero od poniedziałku, a ci techniczni mnie odesłali z tekstem, że nie sprawdzają tego typu rzeczy i mam się udać do punktu Netii (Toruń), który otwarty jest dopiero od poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale powinni mieć też w takim razie normalne łącza, o ile mają wolne sloty (bo dzierżawią od Orange). Ogólnie jak w mieście mieszkasz to polecam bardzo zainteresować się MultiMedia Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć Multimediów nie jest zbyt wydajna, wystarczy spojrzeć na to jaką maksymalną przepustowość oferują, nie jest ona zbyt duża w porównaniu do konkurencji na podobnej technologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia przez bok ciężko. U mnie ups naklejki na skrzynkach były jak się okazało oni sobie kupili możliwość udostępniania neta. Kiedy puszcza nikt nie wie. Co ciekawe klatkę obok normalnie sprzedają. Także najlepiej z nimi dopytać. Tez multimedię od siebie polecę. Ps. Multiedia,netia petrotel jeszcze u mnie korzystają z dostępności puszczenia kabli razem z licznikami na prąd domofonem czy azartem jak stary budynek to jest tego w tym że tak nazwę tuneliku sporo i może się okazać że technicznie jest nie możliwe puszcze kabla ze skrzynki. Ja tak miałem na początku. Ups stosuje swój osobny kanał na kable także u nich się to nie zdarza. Sam miałem z tym jaka tak więc warto zwrócić i na to uwagę.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć Multimediów nie jest zbyt wydajna, wystarczy spojrzeć na to jaką maksymalną przepustowość oferują, nie jest ona zbyt duża w porównaniu do konkurencji na podobnej technologii :)

 

A może zwyczajnie nie ścigają się na te mocno overbookowane cyferki, które przeciętnemu Kowalskiemu nie są potrzebne? Jeżeli komuś to nie przeszkadza to od siebie powiem tyle, że w zasadzie nie ma na co u nich narzekać. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji. Jeśli chodzi o brzeg to obecnie globala wypychają za pomocą COGENT'a i TATA, jest PLIX, TPIX, EPIX, DECIX, jest tranzyt do TPNET. Oprócz drobnych potknięć w postaci ostatnio przytykającego się TPIX'a jest ok. W szkielecie też bardzo niskie czasy.

 

Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A może zwyczajnie nie ścigają się na te mocno overbookowane cyferki, które przeciętnemu Kowalskiemu nie są potrzebne? Jeżeli komuś to nie przeszkadza to od siebie powiem tyle, że w zasadzie nie ma na co u nich narzekać. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji. Jeśli chodzi o brzeg to obecnie globala wypychają za pomocą COGENT'a i TATA, jest PLIX, TPIX, EPIX, DECIX, jest tranzyt do TPNET. Oprócz drobnych potknięć w postaci ostatnio przytykającego się TPIX'a jest ok. W szkielecie też bardzo niskie czasy.

 

Koniec OT.

 

Myślę, że gdyby ich sieć pozwalała na większe przepustowości do klienta to na pewno takowe pojawiły by się w ofercie.

Zresztą samo UPC które zapewne przejmie Multimedia jest świadome konieczności modernizacji zakupionej sieci.

Konkurencja (UPC, Netia czy Orange z zapchanym opentransit) oferuje już prędkości rzędu setek mbps co na pewno oddziałuje na przeciętnego Kowalskiego, zatem nie widzę powodu, żeby i multimedia nie ścigała się na (dla nas) nic nie znaczące cyferki.

 

No ale temat o czym innym więc to mój ostatni post w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje że jestem w zasięgu ich LTE. Mam przez to rozumieć, że mają tam poprowadzoną własną sieć żebym mógł korzystać z internetu "stacjonarnego"?

 

Jeżeli sprawdzaczka pokazuje ci informacje o LTE a nie tekst "Świetnie Oferta Netii jest dostępna w podanej przez Ciebie lokalizacji.", to znaczy, że w tej lokalizacji nie ma ani grama sieci Netii i jedynie pozostaje ci mobilne Playowe LTE brandowane przez Netię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli sprawdzaczka pokazuje ci informacje o LTE a nie tekst "Świetnie Oferta Netii jest dostępna w podanej przez Ciebie lokalizacji.", to znaczy, że w tej lokalizacji nie ma ani grama sieci Netii i jedynie pozostaje ci mobilne Playowe LTE brandowane przez Netię.

Cholera, to niefajnie. Ale dzięki za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×