Skocz do zawartości
mr.bubu

Przeniesienie domeny z ovh do ovh

Polecane posty

Witam,

mam pewne pytanie gdyż jestem webmasterem ale w kwestii domen i ich transferu jestem początkujący i mam problem.

 

Otóż mam mieć przekazaną domene, poprzedni właściciel przysłał mi kod Auth/info, i nie wiem za bardzo co z nim zrobić, próbowałem w ovh dać zamów domene, następnie "Jesteś właścicielem domeny i chcesz zarządzać nią w panelu manager", ale po wybraniu opcji dostaje "Wystąpił błąd podczas pobierania informacji. Sytaucja taka może się pojawić, jeśli jest włączona blokada reklam. "

 

Tak sie zastanawiam czy to nie jest tak że kod auth/info jest tylko do transferu domeny do innego operatora ?

Przypomnę że poprzedni właściciel ma ją w ovh, i ja również chce mieć w ovh.

Jak mam odebrać tą domene tym auth/info? kiedyś jak przekazywałem komuś serwer w ovh to zmieniałem kontakty w zarządzniu kontaktami ovh i na tym całe przekazanie polegało, czy również tutaj trzeba to tak zrobić?

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sohost.pl

 

 

Wystąpił błąd podczas pobierania informacji. Sytaucja taka może się pojawić, jeśli jest włączona blokada reklam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ale próbowałem na różnych komputerach i na żadnych żadnych blokad reklam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z kodem authinfo możesz przenieść domenę tylko do innego operatora. Przenieś np. do aftermarket.pl, zrób szybką cesję elektroniczną, wygeneruj kod authinfo dla Twojej domeny i przenieś ją z powrotem do OVH. Całość operacji powinieneś zmieścić w 7 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś właścicielem domeny i przenosisz na te same dane? Tak jak napisał Łukasz, Authinfo służy tylko do przeniesienia domeny pomiędzy operatorami, a nie do jednoczesnej zmiany abonenta.

Zobacz na początek czy w aktualnej firmie możesz zrobić e-cesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem właścicielem domeny po prostu znajomy miał stronę która zrobił mu facet i teraz zrobiłem mu nowa stronę i chce zarządzać ta domena, podpiąć pod swój serwer i opłacać. Od tamtego faceta dostałem ten auth/info, czyli nie dam rady przenieść do swojego konta ovh. A nie wystarczy jak mi on zmieni w zarządzaniu kontaktami wszystko na moje id ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być pomiędzy kontami na OVH, to wystarczy zaglądnąć do zakładki pomoc. ;)

 

https://www.ovh.pl/domeny/zmiana_wlasciciela.xml

https://www.ovh.pl/g1350.changement-proprietaire-nom-de-domaine

 

Może zmienić kontakt ID, ale to on nadal pozostaje właścicielem i ma wszystkie prawa do domeny.

Edytowano przez volt123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od technicznych/formalnych kwestii, o które pyta mr.bubu...

 

Nie rozumiem czemu to webmaster ma mieć domenę zarejestrowaną na siebie, czemu domena nie jest zarejestrowana na tegoż właściciela strony - webmasterzy mogliby się wówczas zmieniać, a żaden problem z cesją domeny by nie istniał.

 

Byłem kilka lat temu w podobnej sytuacji i poprzedni webmaster poza przekazaniem plików i bazy danych chciał też dokonywać cesji domeny na mnie - powiedziałem 'nie', powiedziałem, że moim zdaniem domena powinna z wielu względów być zawsze w rękach właściciela i tak się ostatecznie stało. Teraz jeśli - hipotetycznie - ja jako webmaster bym zniknął, nawalił, albo przejechałby mnie samochód, właściciel wciąż będzie miał władzę nad domeną. Gdyby to webmaster formalnie był abonentem domeny, to w razie czego właściciel zostaje na lodzie i wieloletnie budowanie swojej marki w internecie musiałoby nagle zaczynać się od nowa.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

@Piotr GRD

też tak doradziłem znajomemu, okazało się że nie wyszło za dobrze

bo jak już nie miałem władzy nad domeną, to stwierdził po co ty mi i zrezygnował z mojej webmasterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To działa w obie strony. Przede wszystkim zależy od tego kto jest cwaniakiem.

 

Jeżeli domena jest zarejestrowana na klienta, to w każdej chwili ten może się wypiąć na webmastera i zabrać domenę/zmienić passy i zmienić webmastera nie płacąc poprzedniemu.

 

W drugą stronę, jeżeli domena jest zarejestrowana na webmastera i firma postanowi z nim zerwać współpracę, to w ramach zemsty, webmaster może sprzedać domenę, podstawić inną stronę lub po prostu zmienić delegację, tak aby żadna strona się nie pojawiała.

Ewentualnie tak jak wspomniał @Piotr, admin znika i nikt nie może zarządzać domeną.

 

Ciężko powiedzieć co jest lepsze.

 

Według mnie, powinno być tak, że klient jest właścicielem domeny, a webmaster jest podany jako admin contact i domena znajduje się na koncie webmastera (tak jak zazwyczaj to jest na kontach z resellingiem domen). Wszystko powinno być spisane na umowie, tak aby zminimalizować ryzyko po obu stronach. Z informacją o krokach kiedy umowa zostanie normalnie wypowiedziana (np. przekazanie dostępów lub przeniesienie domeny na konto właściciela/nowego admina), a co jeżeli któraś ze stron zerwie warunki umowy (kara?).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ morda

I co w tym niby złego? Jeśli wszystkie dotychczasowe Wasze zależności zostały uregulowane uczciwie, a zrezygnował z przyszłych, to miał do tego prawo. Chyba, że już następnego dnia wszystko mu się technicznie rozsypało i ostatecznie został bez działającej strony, ale to też byłaby jego pełnoprawna decyzja.

 

@ volt123

Lubię zakładać, że współpracę nawiązują ze sobą przedstawiciele tego samego gatunku: homo sapiens. Nie homo oszustus, nie homo złośnikus, nie homo zemstus, tylko przyzwoici homo sapiens. Zakładam też, że w przypadku szczególnie ważnych projektów spisane będą stosowne umowy. A w przypadku takim jak napisał mr.bubu - cytuję: "znajomy miał stronę (...) zrobiłem mu nową" - właściciel powinien być tą lepiej zabezpieczoną osobą, bo to w końcu jego domena, jego strona, jego biznesowa/hobbystyczna/rodzinna internetowa prezentacja. Jeśli domena jest na właściciela i to właściciel wyjedzie z dnia na dzień z piękną dziewczyną na drugi koniec świata zostawiając wszystkie swoje dotychczasowe sprawy - webmaster traci moim zdaniem mniej, niż straci właściciel w przypadku, gdy domena jest na webmastera i to webmaster postanowi nagle ni z tego ni z owego wyjechać na bezludną wyspę zostawiając całe swoje dotychczasowe życie.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, kod auth/info nie był potrzebny, wystarczyło w ovh skorzystać z opcji zmień właściciela i potwierdzając operacje email'em zostałem właścicielem domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×