Skocz do zawartości
Marceli99

Jak podpiąć domenę pod usługi na VPSie?

Polecane posty

Cześć, mam domenę wykupioną u proserwer.pl i serwer VPS na ovh.pl, na vpsie mam 3 usługi - www i dwa serwery gry minecraft, do tego coś jeszcze dojdzie, ale to w swoim czasie...

 

Udało mi się rozdzielić dwa serwery minecrafta na dwa porty, w sensie że jeden działa na np. 2000 a drugi na 3000 i działa! a to już sukces - jak dla mnie. :P

 

Chciałbym podpiąć domenę tak aby łączyć się z www i jednym serwerem minecrafta po normalnej domenie, tzn. adres.pl i tyle, a ten drugi serwer z racji że jest prywatny adres.pl:port

 

Jak takie coś zrobić? Linuxa już coś tam ogarniam, ale w kwestii domen to jestem zielony, bardzo zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tworzysz vhosta na vps-ie i przekierowujesz domenę najlepiej rekordem A na ip vps-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tworzysz vhosta na vps-ie i przekierowujesz domenę najlepiej rekordem A na ip vps-a

No właśnie... bo na proserwer.pl mam jedynie dostępne do modyfikacji dns1 i dns2 i tam jest jakiś ich proserwerowy adres, mam także możliwość przekierowania domeny na jakiś adres ip lub url, czyli to przekierowanie to jest ten rekord A?

 

Jak to zrobić z tymi vhostami? :P

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ domenę masz zaparkowaną na proserwerach to musisz mieć w swoim pakiecie dostęp do opcji która nazywa się bodajże strefa dns, jeśli Twój pakiet hostingowy tego nie obejmuje to niestety tego nie zrobisz. Dla jasności zrobisz, ale musisz być świadom konsekwencji i ewentualnych problemów z tego wynikających, ponieważ nie wiesz jak to w ogóle zrobić nie zawracam Ci tym głowy bo zakładam że chcesz zrobić to jak najprościej i bez ewentualnych problemów w przyszłości (zrobić i zapomnieć).

 

Ogólnie jeśli masz pod tą samą domenę podpięty hosting www który hostujesz na proserwerach to tak jak wspomniałem musisz mieć pakiet z "Edytor DNS". Druga sprawa to że adres serwera MC nie będzie mógł być taki sam jak adres Twojej strony, tylko będzie to musiała być subdomena. Czyli jeśli twoja domena i zarazem adres strony to mcserwer.pl to łączenie z serwerem będzie musiało odbywać się przez np. taki adres: mcs1.mcserwer.pl i ewentualnie port lub inny adres mcs2.mcserwer.pl.

 

Jeśli masz edytor dns lub będziesz go miał napisz powiem Ci co robić dalej.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@strefapc oraz @PrecelusMaximus nie przeczytali Twojego postu i założyli że chodzi o serwer WWW, nie zrobisz tak jak Ci powiedzieli.

 

Ponieważ domenę masz zaparkowaną na proserwerach to musisz mieć w swoim pakiecie dostęp do opcji która nazywa się bodajże strefa dns, jeśli Twój pakiet hostingowy tego nie obejmuje to niestety tego nie zrobisz. Dla jasności zrobisz, ale musisz być świadom konsekwencji i ewentualnych problemów z tego wynikających, ponieważ nie wiesz jak to w ogóle zrobić nie zawracam Ci tym głowy bo zakładam że chcesz zrobić to jak najprościej i bez ewentualnych problemów w przyszłości (zrobić i zapomnieć).

 

Ogólnie jeśli masz pod tą samą domenę podpięty hosting www który hostujesz na proserwerach to tak jak wspomniałem musisz mieć pakiet z "Edytor DNS". Druga sprawa to że adres serwera MC nie będzie mógł być taki sam jak adres Twojej strony, tylko będzie to musiała być subdomena. Czyli jeśli twoja domena i zarazem adres strony to mcserwer.pl to łączenie z serwerem będzie musiało odbywać się przez np. taki adres: mcs1.mcserwer.pl i ewentualnie port lub inny adres mcs2.mcserwer.pl.

 

Jeśli masz edytor dns lub będziesz go miał napisz powiem Ci co robić dalej.

Mogę edytować te dwie wartości.

 

3893414902971911528860.png

 

subdomena, domena+port - wszystko jedno. :P Byleby działało, to nie są żadne poważne projekty, mały blog 60 wizyt dziennie i dwa serwery minecraft, jeden około 30 graczy drugi prywatny do "rodzinnych" zastosowań.

 

 

 

aaaa.... to wszystko stoi na nginxie, bo apache jest za ciężki.

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie wiem czy proserwer daje serwer DNS do domeny - raczej nie, ale sprawdź, jeśli jakimś cudem dają to musisz ustawić rekord A w strefie DNS z adresem IP VPS. Jeśli nie dają to na VPS musisz postawić serwer DNS i jego adres podać w ustawieniach domeny i w nim tworzysz rekord A w strefie.

 

Zastanów się czy nie przenieść domeny do OVH skoro masz już tam serwer, ovh dają serwer DNS do domeny to nie musiałbyś niczego instalować na serwerze i konfigurować tylko dodałbyś 1 rekord i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie wiem czy proserwer daje serwer DNS do domeny - raczej nie, ale sprawdź, jeśli jakimś cudem dają to musisz ustawić rekord A w strefie DNS z adresem IP VPS. Jeśli nie dają to na VPS musisz postawić serwer DNS i jego adres podać w ustawieniach domeny i w nim tworzysz rekord A w strefie.

 

Zastanów się czy nie przenieść domeny do OVH skoro masz już tam serwer, ovh dają serwer DNS do domeny to nie musiałbyś niczego instalować na serwerze i konfigurować tylko dodałbyś 1 rekord i po sprawie.

A łatwo można to przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A łatwo można to przenieść?

 

1) Sprawdź swoje dane i adresy email w proserwer i OVH.

2) Uzyskujesz kod AUTHINFO dla swojej domeny w proserwer.pl. Nie znalazłem instrukcji więc będziesz musiał się skontaktować z obsługą klienta w proserwer.pl. W najgorszym przypadku będziesz musiał wysłać wniosek pocztą polską, w średnim - wysłać skan wniosku pocztą elektroniczną, w najlepszym - uzyskasz AUTHINFO gdzieś z panela.

3) Zamawiasz swoją domenę w OVH (tak, niezbyt to intuicyjne). Jak OVH sprawdzi, że domena jest zajęta wyświetli opcję przeniesienia.

4) Przeklikujesz proces zamówienia, w trakcie wpisujesz kod AUTHINFO

5) Dostajesz na email wiadomość od NASKu w którym musisz potwierdzić chęć przeniesienia domeny

6) Czekasz na transfer

7) Gratulacje! Jesteś w OVH

 

Brzmi skomplikowanie, ale nie jest. Najwięcej problemów może sprawić proserwer przy wydaniu kodu AUTHINFO, ale się nie poddawaj. Transfer domen warto mieć opanowany, więc potraktuj to jako naukę. A OVH ma najlepsze ceny dla domen i spore możliwości.

 

EDIT. Sprawdziłem, że registrarem jest Consulting Service Sp. z o.o., więc obstawiam, że aby uzyskać kod AUTHINFO będziesz musiał wysłać emailem skan wniosku i skan dowodu osobistego. Kod otrzymasz na adres email podany we wniosku. Mi ostatnio operacja zajęła 1 dzień roboczy (wniosek wysłany w sobotę, ok. 13 w poniedziałek miałem kod na emailu)

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej byłoby przenieść domenę do operatora, która udostępnia zarządzanie rekordami DNS. Jeżeli nie chcesz, to możesz skorzystać np. z CloudFlare.

 

Dodajesz sobie domenę w panelu CloudFlare, a w panelu ustawiasz DNS1 i DNS2 na takie, jakie masz w CloudFlare. Będziesz miał wtedy możliwość zarządzania wszystkimi rekordami. Rekord A ustawiasz na adres IP serwera i konfigurujesz vhosta.

 

Po wklepaniu domeny w przeglądarkę pojawi się strona, a po wpisaniu w Minecrafcie wejdziesz na serwer. Jeżeli nie chcesz wpisywać poru, to pierwszy serwer musi być uruchomiony na porcie 25565, a na drugi wchodzisz wpisując port np. 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej byłoby przenieść domenę do operatora, która udostępnia zarządzanie rekordami DNS. Jeżeli nie chcesz, to możesz skorzystać np. z CloudFlare.

 

Dodajesz sobie domenę w panelu CloudFlare, a w panelu ustawiasz DNS1 i DNS2 na takie, jakie masz w CloudFlare. Będziesz miał wtedy możliwość zarządzania wszystkimi rekordami. Rekord A ustawiasz na adres IP serwera i konfigurujesz vhosta.

 

Po wklepaniu domeny w przeglądarkę pojawi się strona, a po wpisaniu w Minecrafcie wejdziesz na serwer. Jeżeli nie chcesz wpisywać poru, to pierwszy serwer musi być uruchomiony na porcie 25565, a na drugi wchodzisz wpisując port np. 3000.

Ponoć ostatnio był dość spory wyciek z CloudFlare. :P Czyli nie muszę przenosić domeny? Wystarczy jak na proserwer ustawię dns1 i dns2 na te od cloudflare i tam będę mógł już sobie zarządzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ostatnio był dość spory wyciek z CloudFlare. :P Czyli nie muszę przenosić domeny? Wystarczy jak na proserwer ustawię dns1 i dns2 na te od cloudflare i tam będę mógł już sobie zarządzać?

Tak.

Zawsze zarządzasz rekordami z poziomu serwera DNS, na który wydelegowana jest domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skojarzyłem Twoje zgłoszenie w panelu klienta proserwer.pl z tym wątkiem dlatego uzupełnię kilka informacji.

 

1. Domena jako taka nie ma edytora DNS - można tworzyć przekierowania na adres IP, URL lub zmienić dns'y na inne (np. zewnętrzne).

2. Rozwiązania w Twoim przypadku to:

a) przekierowanie na adres IP (to co polecałem w ramach stworzonego przez Ciebie zgłoszenia ponieważ nie podałeś szczegółów co do tego, że mają tam być jeszcze dwa serwery MC) - takie rozwiązanie daje Ci efekt przyklad.pl (www), przyklad.pl:port1 (mc1), przyklad.pl:port2 (mc2).

b) ustawienie w naszym panelu klienta dnsów cloudflare i zarządzanie po stronie cloudflare rekordami.

c) odezwanie się w wątku w panelu klienta - jeżeli jest to kwestia tylko pojedynczych wpisów, możemy Ci je dodać po naszej stronie ręcznie (wtedy dns'y należy ustawić z powrotem na nasze), jeżeli ma to być więcej rekordów lub zmieniane dynamicznie co jakiś czas najlepiej będzie zostać przy opcji "b".

 

Jeszcze dwie ciekawostki:

 

1. Da się zrobić tak, że www i jeden serwer MC będzie na tej samej domenie (bez konieczności tworzenia subdomeny).

2. Gdybyś posiadał u nas hosting www (pakiet z edytorem) lub dowolny serwer VPS - to obie te usługi posiadają dostęp do edytora DNS i można tam podpinać domeny oraz tworzyć rekordy np. A, CNAME czy SRV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×