Skocz do zawartości
kawasaki

[WORDPRESS] Problem z Contact Form 7

Polecane posty

Witam Serdecznie,
Używam od dłuższego czasu na swojej stronie internetowej formularza kontaktowego Contact Form 7, ustawiłem go, żeby wysłał moje maila na moją pocztę która jest na wp.pl - tak zaczynałem w firmie i tak zostało, mógłbym założyć firmową pocztę, jednak we wszystkich dokumentach, wizytowkach itd. jest tamten mail więc szkoda zachodu. Do rzeczy, wtyczka ta działa u mnie od kilku miesięcy i po skonfigurowaniu jej na początku wszystko działało i dostawałem od swoich klientów maile, jednak wtyczka z dnia na dzień przestała działać, zacząłem testować to na każdy sposób i wtyczka na 3 moich stronach nie działa.
Zrobiłem test i zamiast przekierowywać na wp.pl, założyłem pustą skrzynkę na mojej domenie i mail dochodzi bardzo ładnie do mnie, ale tylko kiedy zmienie serwer na moją domenę, kiedy jest wp.pl lub o2.pl nie działa, maile nie przychodzą. Dlaczego tak się dzieję i jak to naprawić? :(
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wysłana poczta na wp.pl czy o2.pl zostaje po prostu odbita i siedzi gdzieś u usługodawcy jako niewysłana. Może na początek ustaw by kontakt używał poczty w twojej prywatnej domenie a następnie przekieruj wiadomości na pocztę w wp.pl. Proponuję Ci skontaktować się z dostawcą usługi by prześledził proces i czy przypadkiem poczta nie siedzi właśnie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy po prostu usunąłem wtyczkę, aby nie wyświetlała się na mojej stronie, jednak jest to bardzo przydatna rzecz i bardzo mi zależy na jej naprawieniu. Wnioske który podałeś jest bardzo prawdopodobny. Napisałem do swojego usługodawcy, czekam na odpowiedź, mam nadzieję że uda się to naprawić. Dodam jeszcze, że jak wejde normalnie na skryznke pocztową którą założę samemu typu biuro@mojadomena.pl i wyślę maila na mojadomena@wp.pl <--- mail normlanie dochodzi, jednak ta sama zasada i te same skrzynki pocztowe i juz na wp.pl nie dochodzi mail. Ciężkie to strasznie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, tylko, że mój Wordpress w ogóle nie wysyłał maili. W ustawieniach php musiałem odhaczyć jedna pozycję.

Może aktualizowałeś php ? Jeżeli tak masz na 3 stronach, to może być wina ustawień bezpieczeństwa na serwerze. Sprawdź zaawansowane ustawienia php. U mnie to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dochodzi na własny email, a tylko na wp.pl nie, to raczej wtyczka działa i w PHP bym nie szukał problemu.

 

Kto we wtyczce jest ustawiony jako nadawca?

 

1) Na hostingu mogą nie pozwalać na wychodzącą pocztę jeśli nadawca nie ma u nich skrzynki (np. w home.pl)

2) Odbiorca (w Twoim przypadku wp.pl) - może nie odbierać poczty jeśli serwer nadawca jest nieautoryzowany (jeśli nadawcą jest adres z @wp.pl to wp.pl może, a nawet powinno odrzucać pocztę)

 

Osobiście obstawiałbym drugą opcję, czyli jakiś filtr antyspamowy/zabezpieczenie.

 

Spróbuj skonfigurować wtyczkę, żeby wysyłała pocztę po SMTP. Ustawienia dla wp.pl: http://pomoc.wp.pl/id,14530922,pytanie.html?ticaid=118d46

 

Można też ustawić wtyczkę żeby nadawcą był adres z Pana domeny. Najlepiej dodać też do DNSa wpis SPF autoryzujący Pana serwer do wysyłki emaili z tej domeny. Wtedy wp.pl nie powinno robić problemów z odbieraniem takiej poczty.

 

A na koniec radziłbym zacząć używać adresu z domeny własnej. Wygląda to profesjonalniej, masz mniej problemów i więcej możliwości. Nie musisz rezygnować z poczty w wp.pl. Wystarczy, że zaczniesz umieszczać adres firmowy na nowych ulotkach/wizytówkach. Pocztę z wp.pl przekieruj na adres firmowy i zawsze odpisuj już z firmowego. Z czasem kontrahenci się przestawią i w końcu na wp.pl nie będzie wpadało prawie nic. A adres na wp.pl i tak możesz zostawić aktywny w nieskończoność, nigdy nie wiadomo czy coś nie wpadnie.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest mega dziwna:
Mam 3 strony które mają zainstalowaną tą wtyczkę.
Wszystko stoi na jednym vps z zainstalowaną vestacp. Na 1 stronie wtyczka działa normlanie i wysyła maila normlanie na wp.pl - maila dochodzą... :o.
2 strony pozostałe są ustawionę dokładnie w ten sam sposób, ta sama konfiguracja, zmienione tylko mail do którego ma przychodzić poczta - maile nie docierają. To samo jest na obu, jedna poczta na wp.pl druga na o2.pl...
Dlaczego tak się dzieję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×