Skocz do zawartości
Pablo2505

Jedna domena - kilka serwerów

Polecane posty

Hej,

właśnie w akcie desperacji i wycieńczenia założyłem konto i proszę o radę. Jestem dość początkujący i będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Sytuacja wygląda tak:

1. Mam wykupioną domenę w OVH.

2. Chciałbym dla różnych adresów mailowych mieć hosting u różnych usługodawców:

a) 2 adresy w exchange Office365

b) 1 adres w exchange OVH

c) 3 adresy w hostingu OVH MX

 

Po prostu mam te usługi Exchange już opłacone i chciałbym je wykorzystać dla tej domeny. Nie mogę dać tam wszystkich adresów, bo exchange pozwala tylko na 1 skrzynkę dla jednego użytkownika (aliasy mnie nie urządzają).

 

Udało mi się ustawić wg instrukcji hosting na Office365 i te maile działają. Natomiast nie działają mi maile z OVH MX i z OVH Exchange.

 

Ktoś coś pomoże? Da się tak w ogóle zrobić?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo impossible. Można ustawić kilka serwerów mailowych, ale muszą one być równoważne - obsługiwać te same skrzynki, są one traktowane jako zapasowe, ewentualnie rozkładające obciążenie wysyłki maili.

 

Zastanawiam się jak to jest możliwe że opłaciłeś jakiś serwer mailowy na którym możesz założyć tylko jedno konto, w ogóle to jest możliwe, jesteś pewny? To tak jakbyś kupił auto ale sprzedawca ograniczył Ci skrzynię biegów do używania tylko biegu pierwszego.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W exchange płacisz za każdą skrzynkę osobno. Tak, nie wiedziałem tego wcześniej. W OVH Plan MX np. mogę mieć kilka skrzynek. W Office365 Exchange, czy OVH Exchange

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze na odpowiedzi mądrzejszych, to nie jest moja najmocniejsza dziedzina więc mogę czegoś nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co mi wiadomo impossible. Można ustawić kilka serwerów mailowych, ale muszą one być równoważne - obsługiwać te same skrzynki, są one traktowane jako zapasowe, ewentualnie rozkładające obciążenie wysyłki maili.

 

Zastanawiam się jak to jest możliwe że opłaciłeś jakiś serwer mailowy na którym możesz założyć tylko jedno konto, w ogóle to jest możliwe, jesteś pewny? To tak jakbyś kupił auto ale sprzedawca ograniczył Ci skrzynię biegów do używania tylko biegu pierwszego.

 

Da się :) Pytanie czy to się opłaca.

https://luxsci.com/blog/split-domain-routing-getting-email-for-your-domain-at-two-providers.html

 

Kilka adresów do wysyłki np. per domena również sobie możesz zrobić albo losowo wybierający z puli 2 IPków.

 

Według mnie to i tak niepotrzebne rzeźbienie :)

 

Zerknij jeszcze w to: https://www.ovh.com/us/g1221.exchange-2013-OVH-email prawdopodobnie to rozwiąże twoje problemy.

 

Usługa z 1 ilością skrzynek też się zdarza przy jakichś serwerach mailowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Da się :) Pytanie czy to się opłaca.

https://luxsci.com/blog/split-domain-routing-getting-email-for-your-domain-at-two-providers.html

 

Kilka adresów do wysyłki np. per domena również sobie możesz zrobić albo losowo wybierający z puli 2 IPków.

 

Według mnie to i tak niepotrzebne rzeźbienie :)

 

Zerknij jeszcze w to: https://www.ovh.com/us/g1221.exchange-2013-OVH-email prawdopodobnie to rozwiąże twoje problemy.

 

Usługa z 1 ilością skrzynek też się zdarza przy jakichś serwerach mailowych.

Jak przeczytałem da się to mnie olśniło. Zapomniałem o możliwości przekierowywania maili, ale nie obejdzie się bez serwera mailowego który na takie coś pozwala, a na poziomie dns tego nie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×