Skocz do zawartości
milosztor

Konfiguracja strefy DNS na VPS w OVH - problem

Polecane posty

Hej wszystkim, jestem dość początkujący jeśli chodzi o zarządzanie serwerem VPS i cały czas się uczę. Przychodzę z problemem, z którym borykam się od 3 dni.

 

Domena: kancelaria-ciesielski.pl

Serwery DNS: ns1.kancelaria-ciesielski.pl, sdns2.ovh.net

 

Mianowicie dla klienta postawiłem VPS'a wykupionego na OVH, domena również jest na OVH, skonfigurowałem strefę DNS na tym serwerze i wszystko działało przez kilka miesięcy, aż do teraz. Nagle strona jak i poczta przestały działać z niewiadomych przyczyn, bo nic nie było zmieniane, a nagle bach.

 

Zamieszczam 2 screeny, konfiguracja strefy DNS na serwerze: http://scr.hu/0wj7u/dar0h oraz dodane serwery DNS do domeny: http://scr.hu/0wj7u/x172u

 

Dodam tylko, że od momentu, kiedy strona i poczta przestały działać próbując coś zdziałać, dodałem do serwerów DNS domeny wpis vps330612.ovh.net (wcześniej były tylko dodane te dwa co podałem wyżej) i dodatkowo w konfiguracji strefy DNS przy ns2.kancelaria-ciesielski.pl zmieniłem na IP serwera sdns2.ovh.net (wcześniej był ten sam co adres IP serwera VPS).

 

Czy jest gdzieś błąd w konfiguracji strefy? Co robię źle? Czemu wcześniej działało, a teraz nagle przestało? Prosiłbym o jakieś sugestie.

 

Dodatkowo powiem, że jak w konsoli na moim serwerze wykonują polecenie dig kancelaria-ciesielski.pl @ns1.kancelaria-ciesielski.pl, to wyskakuje error, a jak dam to samo, ale z @sdns2.ovh.net, to odpowiedź otrzymuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

What the heck? Jak to możliwe? Na to nie wpadłem. Wyłączyłem iptables, tylko czy to możliwe, że samo się to uruchomiło? Pamiętam, że na początku jak stawiałem serwer to wyłączałem firewalla. Czy jakiś niekontrolowany restart mógł go włączyć? Da się sprawdzić kiedy był restart serwera?

 

Dziękuję bardzo za podpowiedź!

Edytowano przez milosztor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Jeżeli nie usunąłeś z autostartu to możliwe.

Swoją drogą czemu wyłączasz firewalla zamiast odblokować potrzebne usługi?

 

Kiedy był restart możesz zobaczyć np poleceniem: last reboot

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×