Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nnd_newbie

OVH zakładanie konta

Polecane posty

Witam.

 

Po skrajnie różnych opiniach o OVH (dobrych za technikalia i złych za support i marketing) postanowiłem przetestować Hosting Performance. Na stronie jak byk: od 39,99 netto/msc i 1 domena za darmo

 

Więc dodaję do koszyka, klikam zamów i dostaję formularz "Zarejestruj domenę" bez możliwości pominięcia. Nie potrzebuję domeny, ale pal licho, niech będzie, zamówię, w końcu mam 1 z darmo. Dodaję domenę .pl i dostaję cenę 9,95. Dobra 10 zł to nie majątek, klikam dalej, przebijam się przez dodatkowe oferty do zakupionej domeny, potem muszę wybrać albo certyfikat Let's Encrypt albo płatny (Grrr! Dla domeny której nawet nie chcę). Idę dalej, podsumowanie zamówienia, rabat za domenę naliczony (OK, jest za darmo), ale całość zamówienia 479,88 zł netto (hosting za cały rok).

 

I tutaj się poddałem, odechciało mi się.

 

Pytania do osób które mają OVH lub niedawno zakładały konto:

1) Czy OVH naprawdę jest takie nachalne z wciskaniem niechcianych rzeczy na każdym kroku?

2) Czy istnieje możliwość uruchomienia konta testowego (najlepiej za darmo)? Praktycznie każdy inny hosting oferuje taką możlwość.

3) Czy istnieje możliwość opłacania abonamentu miesięcznie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytania do osób które mają OVH lub niedawno zakładały konto:

1) Czy OVH naprawdę jest takie nachalne z wciskaniem niechcianych rzeczy na każdym kroku?

2) Czy istnieje możliwość uruchomienia konta testowego (najlepiej za darmo)? Praktycznie każdy inny hosting oferuje taką możlwość.

3) Czy istnieje możliwość opłacania abonamentu miesięcznie?

 

Pozdrawiam

 

1) Tak

 

2) Taką informację udzieli Ci najszybciej biuro obsługi klienta OVH

 

3) Z tego co wiem - nie ma takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat już gdzieś poruszany. OVH nie kalkuluje bawić się w miesięczne rozliczanie takich usług. Za dużo problemów by pewnie mieli, np. wystawianie takiej ilości faktur, czy Panie, spóźniłem się z opłatą i usunęli mi całą stronę - w końcu to hosting administrowany przez nich. Przy vps'ach czy dedykach nie mają tego problemu. Ktoś straci dane, to jego sprawa. Nikt do nikogo nie ma żalu (zazwyczaj, chociaż zdarzają się też niepoprawne sytuacje wynikające z winy ovh).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ich decyzja biznesowa. Ale ja w życiu nie zdecydowałbym się na opłacenie hostingu na rok z góry bez możliwości przetestowania. Nie mówiąc o tym, że nawet po testach dobrze uruchomić produkcyjnie na miesiąc zanim się podejmie ostateczną decyzję.

 

A najwidoczniej opcja testów jest albo niedostępna albo dostępna na jakieś specjalne życzenie po kontakcie z supportem. Ja chyba sobie odpuszczę. Nachalny marketing i zakupy w ciemno to nie jest to co mnie zachęca. Na rynku jest mnóstwo innych nawet lepiej ocenianych hostingów, które nie robią takich problemów.

 

OVH za bardzo mi pachnie home.pl i nazwa.pl, a właściwie zaczął mi pachnąć nawet gorzej.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH jest zbyt duże, żeby się bawić w zabieganie o względy klientów i włażenie im w tyłek. Mniejsze firmy mają inne podejście do klientów, bo im zależy. W OVH im nie robi różnicy 100 czy 500osób w jedną czy drugą na taki hosting.. Zresztą nawet jeśli chodzi o serwery dedykowane to tak samo, mają to gdzieś. I tak się sprzedają jak ciepłe bułeczki :)

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie trzeba włazić w tyłek, nawet nie lubię :) Ale kupowanie w ciemno hostingu? Bez możliwości testów? Nie zarekomenduję przełożonemu serwera przedstawiając mu pozytywne opinie z forum. A 400 zł płatne z góry to troszkę za dużo. Mam nadzieję, że jednak oferują konto testowe po kontakcie z supportem. Tylko czemu nie w standardzie?

 

I nie zgodzę się że jest zbyt duże. Taki np. Amazon AWS jest jeszcze większy, a pozwala na testy, nawet do roku za darmo. Podobnie zresztą jak prawie każdy usługodawca wliczając w to nielubianego przeze mnie home.pl (chyba największy na polskim rynku)

 

Przykro stwierdzić, ale po tym co się nasłuchałem o OVH, jacy duzi i potężni to pierwsze wrażenie raczej odrzucające. Tym bardziej że im więcej opinii czytam np. o błędach w panelu zarządzającym, tym mniej chce mi się chce w to wchodzić.

 

No cóż. OVH nie potrzebuje mnie, ja nie potrzebuję OVH. Rozejdziemy się w zgodzie.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting współdzielony nie jest głównym targetem OVH.

 

No to chyba kolejny argument, żeby w hosting w OVH nie wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Vps'y i serwery dedykowane w porządku, ale nie współdzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×