Skocz do zawartości
mojeprogramy.com

HTTPS - niektóre elementy witry nie są... więc czy działa?

Polecane posty

Włączyłem SSL + HTTPS ale na większości stron (na WordPress-ie) ale mam komunikat, że nei wsyztkie elementy np. obrazki nie były przesłane przez httpd

 

więc:

1. czy https działa? bo widzę, że nie do końca, jeżeli tak to czy warto tak zostawić? czy takie połowiczne wdrożenie przyspieszy strone (czy elementy które spełniają wymogi https będą serwowane szybciej niz przez zwykłe httpv1?)

 

2. jeżeli nie będe w stanie zmienić np. w bazie że wszystkie elementy witrynę będa przez https przesłane (np. jakieś zew. źródło nie serwuje przez https) co wtedy? czy nadal watro zostawić włączone https? jeżeli zostawię to muszę 301 ustawić a nie chcę aby za chwilę się okazało że coś jest nei tak i cofać przekierowania

 

3. np. ma dwie takie sytuacje (domeny) że samych czcionek nie przesyła przez https - i strony wyglądają nie do końca fajnie i np. jeszcze widget Facebboka mi się nei wysuwa

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Jeśli wdrażałeś https z myślą o przyspieszeniu czegokolwiek to możesz się mocno zdziwić. Połowiczne wdrożenie może powodować nie wczytywanie części elementów. Konsola programisty w przeglądarce może udzielić Ci informacji na temat tego co nie działa po https i dlaczego.

 

2. Wszystkie elementy powinny iść po https i powinieneś wymusić na dostawcach zewnętrznych elementów, aby również to umożliwili

 

3. Trzeba zmienić http na https we wszystkich zapytaniach do google fonts oraz do facebooka (w plikach css, w szablonie, w opcjach pluginów itd). Stawiam, że właśnie tutaj jest problem. Przybliży Ci to konsola programisty w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stronę "mojeprogramy.com" to akurat najwięcej masz elementów bez szyfrowania z własnej strony.

 

Niektóre to odnośniki i te nie generują Ci teraz błędu, ale przeniosą klienta na wersję nieszyfrowaną (chyba, że zagwarantujesz przekierowanie w .htaccess). Ale najlepiej od razu poprawić.

 

Natomiast te wszystkie treści "zassane" bez https np:

http://mojeprogramy.com/wp-content/uploads/2012/10/ikona-9.png

generują Ci błąd.

 

Lepiej, żebyś nie używał odnośników bezwględnych do elementów własnej strony, bo przez nie będziesz miał problemy z przejściem z http na https i odwrotnie.

 

A te które mają być bezwględne (czyli z tego co widzę Google i Facebook) zmieniasz na https i załatwione.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http na https to pikuś

ale mi chodzi o pkt 1) "...czy takie połowiczne wdrożenie przyspieszy strone"

 

Ale co znaczy przyspieszenie? Chodzi Ci o to, że jak część linków będzie po http to będzie szybciej się ładowała bo nie będzie narzutu na szyfrowanie?

 

Jak dla mnie karkołomny sposób na przyspieszenie strony.

1) Mogą być problemy

2) Po co szyfrowanie w ogóle, jeśli na większości stron i tak będzie ostrzeżenie, że strona nie w pełni bezpieczna? To tylko zwiększy nieufność użytkownika.

 

Jak chcesz w ten sposób przyspieszać stronę to lepiej włącz https na wybranych stronach (logowanie, zarządzanie kontem, itp) a tam gdzie nie jest potrzebne wyłącz w ogóle.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http na https to pikuś

ale mi chodzi o pkt 1) "...czy takie połowiczne wdrożenie przyspieszy strone"

 

Czy zmniejszenie ładowania elementu X z 10 ms do 5 ms przyspieszy mi stronę gdy element Y ładuje się 10 sekund? NIE.

 

A żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie trzeba najpierw zlokalizować co jest najwoleniejsze, a potem optymalizować, a nie optymalizować w ciemno. Profilowanie to podstawa optymalizacji, jak chcesz optymalizować bez profilowania albo testów to równie dobrze możesz rzucić kostką, bo końcowy efekt może być gorszy od początkowego - i w tym przypadku może tak być, bo szyfrowanie generuje overhead, a nie przyspiesza (z definicji, SPDY i inne cuda pomijamy, nawet jeśli overhead jest minimalny to nadal jest).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×