Skocz do zawartości
max337

Zagwozdka ze skrzynkami mailowymi - migracja

Polecane posty

Cześć,

mam domenę i serwer na nazwa.pl. Do tego posiadam drugi serwer na hekko.

 

Chciałem wyemigrować maile z nazwa na drugi serwer. Myślałem nad zrobieniem tego przez Thunderbird. Jednak po dodaniu takiej samej domeny w DirectAdmin na hekko oraz utworzeniu identycznych skrzynek jak mam na nazwie, maile automatycznie się przekopiowały.

 

Mam jednak ważne pytanie kontrolne - czy jeśli serwer na nazwie mam do końca marca i później będzie on kaput, to maile nie usuną się również przez to?

 

Czy owa sytuacja, dzięki IMAP to tylko kopia-duch czy całość sama się wyemigrowała i nie muszę się obawiać, że wraz z końcem serwera na nazwie, moje maile również znikną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Jeżeli przenosisz z DA -> DA to wystarczy, że zrobisz backup i wrzucisz go na drugi serwer i masz przeniesione skrzynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na nazwie nie ma skrzynek na ftp, a przynajmniej nie mogę znaleźć ich.

 

Dziwne jest to, że jak loguję się na skrzynkę na hekko przez Roundcube, to wyświetla mi maile, a jak przez Afterlogic, to już nie. I na ftp tak samo nie ma żadnych maili, ani nic :/

 

EDIT

W ramach sprawdzenia przeniosłem na nazwie jedną skrzynkę do głównego katalogu i na hekko, gdy się chcę zalogować już mi jej nie widzi, a więc to jest lipa, a nie migracja.

Edytowano przez max337 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego czegoś - nigdzie nie ma normalnego tutorialu jak po kolei użyć konkretnych plików z archiwum tego programu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cien

Tutaj roundcube z hekko łączy sie z serwerem nazwy gdzie fizycznie są te maile dlatego mimo tego że nie przenosiłeś nic widzisz poczte. Jak konto na nazwie zostanie zablokowane to maile przepadną. Jeżeli nie umiesz korzystać z imapcopy/imapsync to poprostu utwórz skrzynki na hekko dodaj ją w thunderbirdzie i przeciągnij pomiedzy skrzynkami w kliencie pocztowym wszystko zostanie przeniesione wtedy na nowy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jedna skrzynka to podaj mi na pw nazwę hosta z nazwa i nazwę hosta do hekko + adres email do przeniesienia i hasła dla skrzynki w nazwa i hekko. Przeniosę pocztę od kilku sekund do kilku minut w zależności od ilości wiadomości. Posiadamy własny panel imapcopy więc nie stanowi to dla nas problemu a sama usługę potraktuj jako przysługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło mi się z imapsync i offlineimap - ich zupełnie nie ogarniałem. Dzięki wielkie! Wszystkie skrzynki przeniesione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×