Skocz do zawartości
Dejwid

Dobry shared pod Prestę

Polecane posty

Witam Was Użytkownicy WHT :) Potrzebuję rady w sprawie dobrego shareda pod Prestę, a do kogo miałbym się zwrócić jak nie do Was :) Przekopałem Wasze forum, przynajmniej najświeższe wątki (oferta hostingodawców ciągle się zmienia). Dalej mam dylematy :P

 

Dlaczego shared? Nie mam doświadczenia z VPSami i dedykami. Co prawda są też dostępne VPSy z obsługa administracyjną, ale to są już koszty. Poza tym często brak tam DA.

Dopóki nie zacznę zarabiać nie zamierzam pakować się w zbyt duże koszty... te i tak będę spore... czyt. reklama w Google.

 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z sklepem internetowym, więc na początek nie będzie wielkiego ruchu, dopóki go nie wypozycjonuję. Będzie za to sporo produktów. Na jednej instalce Presty chcę postawić 5 sklepów. NIe od razu, sukcesywnie. Zacznę od jednego sklepu, ok 3tys. produktów, zaciągniętych z hurtowni przez plik xml. Później będę stopniowo dodawał kolejne sklepy.

 

Wiem, że Presta ma dosyć wymagający silnik, ale na dobrym shared pociągnie. Czytałem, że niektórzy nawet Magento pakują na sharedy i chodzi ;)

 

Moje oczekiwania:

- niezawodny hosting, brak częstych padów, SLA 99,5 i w górę

- szybki hosting - dyski SSD (przynajmniej by bazy danych były na SSD), fajnie by było gdyby był litespeed

- bardzo dobry kontakt z supportem, ich szybka reakcja, najlepiej kontakt telefoniczny

- cena do 45zł/msc (brutto) - mogę zapłacić za rok z góry

- stałem opłaty za przedłużenie konta, brak ukrytych opłat

- konto powyżej 30GB pojemności

- kontrola zużycia miejsca na serwerze i transferu

- PHP - możliwość wyboru różnych wersji, z 7 włącznie

- najlepiej brak limitów na transfer (da się przeżyć)

- brak limitów na zapytania do bazy danych

- wysoki limit wykorzystania mocy procesora

- duża liczba jeśli chodzi o dodawanie domen/subdomen (ew. no limit)

- ilość kont pocztowych - no limit, skaner antywirusowny, antyspam,

- jak najwyższy limit procesów (lepiej no limit),

- liczba baz danych - powyżej 10 (ew. no limit)

- dostęp do zadań CRONa

- bezpieczne połączenia szyfrowane (chociażby poczty)

- darmowe certyfikaty SSL, najlepiej SNI - jeden wymagany dedykowany adresu IP do instalacji wielu certyfikatów SSL, ewentualnie adres IP wliczony w cenę

- backup co 24h dostępny co najmniej przez 7dni

- obsługa mod_rewrite (.htaccess)

- zgodność z GIODO (umowa o powierzenie danych osobowych)

- możliwość przejścia na wyższy pakiet - a nie tekst typu - nie może pan mieć u nas konta bo skrypt sklepu przeciąża procesor

Na pewno coś pominąłem ;)

 

Moje wnioski po zapoznaniu się z ofertami kilku firm:

 

 

HitMe

+ SLA na poziomie 99,9%,

+ shared - fajna oferta (z chmurą ma to niewiele wspólnego - chwyt marketingowy) bazy danych na SSD, litespeed

+/- VPS z administracją i PA od 60zł/msc (30GB dysk SSD), jednak przy zacznie brakować miejsca to skok do 100zł/msc (60GB dysk SSD)

- minusem jest kontakt, poczytałem trochę o ty, że ciężko się do nich dodzwonić, a odpisują po dłuższym czasie - biorę więc tel. do ręki dzwonię, nikt nie odbiera, dzwonię po 2 godzinach to samo, wniosek nasunął mi się jeden, szkoda.

 

KEI

+ oferta ciekawa, dyski SSD, do 40GB (nie wiem czy można zwiększyć pojemność)

- drogie certyfikaty SSL

- limity, jeszcze raz limity - limity KEI - ktoś pisał na tym forum, że są bardzo restrykcyjni i szybko proponują VPSy - dla kogoś to może być plus (brak przeciążeń na naszym serwerze), dla mnie to jest minus bo można zachować stabilność przy mniejszej ilości limitów

 

MyDevil

+ bardzo ciekawa oferta na dyskach SSD - oferują dużo za atrakcyjną cenę

+ obsługa SSL (SNI)

+ darmowe certyfikaty SSL- Let's Encrypt - nie wiem jak z odnawianiem (automatycznie co 3msc?)

+ konfigurowalność - można dokupić: już od 1GB powierzchni dyskowej (2zł za 1GB), 1 GB pamięci RAM (10zł/msc), interpetator PHP

? nie wiem jak spisuje się ich autorski panel administracyjny, jak wygląda obsługa MySQL...

+/- limit interpretatorów PHP (chociaż to może nie być problemem - już przy koncie md2 jest ich 6, a każdy następny można dokupić za 1zł/msc)

- bark VPSów z obsługą administracyjną w razie gdy shared nie uciągnie sklepów na Preście

- brak kontaktu telefonicznego i ticketów, nie wiem jak szybko odpisują na emaile

 

 

JCHOST

+ ciekawa oferta na dyskach SSD

+ konta typowo pod Prestę i Magento

+ litespeed

+ dobry kontakt telefoniczny

+ tanie certyfikaty SSL Comodo

- bark darmowych certyfikatów SSL

- dyski SSD do 30GB w cenie od 399,99zł rocznie (później trzeba dokupić powierzchni - brak tego w cenniku)

Narzekaliście trochę na tą firmę... to wpłynęlo na moją opinię

 

Futurehost

Oferta zbliżona do JCHOST

+ pakiety Biznes+ (dyski SSD 60 GB i większe, jest na co migrować)

+ ceny też przystępne

+ pakiet bonusów

+ możliwość dokupienia dodatkowego adresu IP w cenie 12zł/rok

+/- pakiet dedykowany IP i certyfikat SSL za 99zł (brak IP w cenie, brak SNI - 1 adres=1 certyfikat)

Nie wiem czemu, na nich też narzekaliście (przewinęło mi się parę wątków na tym forum)

 

Linuxpl

+ fajna ofertaSLA 99,9% (konto WPro)

- minusem są koszty - konto WPRO 492zł (bez promocji) - brak dysków SSD

- drogie certyfikaty SSL (te w wersji standard)

- konto z dyskiem SSD - tylko 5GB - brak możliwości zwiększenia pojemności

 

OVH

+ hosting pod Prestę (podobno), 250GB powierzchni

- do 4 baz danych

- brak dysków SSD

- kiepskie opinie (to mi utkwiło w pamięci)

 

Hekko

- shared - brak dysków SSD

 

Zenbox

+ backup 4xdziennie

+ litespeed

+ szybka MySQL PerconaDB

- brak dysków SSD

- sporo limitów (nawet UU)

 

Dhosting

+ niby skalowalność

- skąd mam wiedzieć jakie zużycie procesora będzie generował mój sklep, to samo dotyczy pamięci RAM. Może komuś to odpowiada, ale podawanie opłat za zużycie CPU i RAM w przeliczeniu na godziny mnie nie przekonuje. Może to być dobre dla kogoś kogo sklep/strona już działa.

 

To na tyle. Będę się też przyglądał innym hostingom.

Nie ma idealnego hostingu w połączeniu z niską ceną, więc musze to wypośrodkować.

Was proszę o radę... póki co w kręgu moich zainteresowań pozostają: HitMe, Kei, MyDevil, Jchost, FutureHost. Na pewno odpadają home.pl, nazwa.pl, az.pl Reszty nie wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje wymagania na pewno spełni dHosting. Myślę, że nie musisz obawiać się tej skalowalności - jeśli tylko dobrze przygotujesz sklep powinieneś go "uciągnąć" na podstawowych parametrach. Kiedyś trzymałem tam swój sklep (również na preście) z wejściami rzędu 1000UU/dzień i na spokojnie wystarczyło. Pamiętaj, że nie zablokują ci strony w przypadku większego ruchu. Będzie działała, ale trochę wolniej.

Adres IP masz wliczony w cenę, a każdy następny to 12,30 brutto. Z tego co wiem w przeciągu kilku tygodni ma pojawić się SNI, a niedługo potem Let's Encrypt. W ostatnim czasie zrezygnowali z opłat za instalację certyfikatu zewnętrznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem, że jeden z modułów ma mi aktualizować stany magazynowe łącząc się przynajmniej raz dziennie z hurtownią, a to istotna kwestia odnośnie zużycia zasobów...

Widzisz, zależy mi na SNI i Let's Encrypt bo przy 5 domenach koszty mogą rosnąć do 500zł rocznie (przy dobrych wiatrach) za samo IP+SSL. Wolałbym już te 5 stówek wpakować w bardziej wydajny serwer.

Do dhosting pisałem, podałem przypuszczalną ilość UU, zużycie CPU i RAMu. Mają mi przysłać ofertę, ale wg mnie to jest jak wróżenie z fusów... wolę konkrety. Na typowy hosting w chmurze zdecyduję się jak ceny spadną albo zacznę zarabiać na tyle by się nie przejmować paroma stówkami miesięcznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj raczej dobrego vps-a bo na sharedzie daleko nie zajedziesz zwłaszcza przy integracji z hurtownią. (domyślam się że Action)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazł VPSa z DA, panelem administracyjnym i obsługą administracyjną w cenie do 50zł/msc to bym się nie zastanawiał, ale to praktycznie nie jest możliwe.

Postawienie Presty, przerobienie szablonu, zainstalowanie modułów, pozycjonowanie, zmiana opisów produktów (3000 na start) by były unikalne... tym się zajmę. Gdybym miał jeszcze eksperymentować z obsługą VPSa (przekopywać fora) to bym chyba musiał darować sobie sen.

Zostaje mi dobry shared na dyskach SSD, przynajmniej na początek.

Nie Action, zupełnie inna branża, hurtowni jest multum, całe szczęście jest w czym przebierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

z shared osobiście mogę polecić mydevil.

 

Do Twoich zastosowań rzeczywiście najlepszy byłby vps, szczególnie jeśli Twój sklep będzie się rozrastał. Możesz poszukać vps'a bez administracji to utnie Twoje koszty.

Ja często stawiałem preste na konfiguracji nginx+percona oparte o darmową vestecp albo ispconfig i wszystko chodziło jak należy, szybko, sprawnie i bez problemów. Masz wtedy backup, gwarantowane zasoby, ssl przez let's encrypt, własny IP i co tylko będziesz potrzebował w późniejszym czasie :) Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc, odezwij się na PW jeśli zechcesz, nawet jeśli chodzi o szablon czy moduły pod prestę bo pracuję z nią na co dzień.

 

Z serwerów VPS ciekawą ofertę ma webh.pl

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyDevil spełnia najwięcej moich oczekiwań. Jest tylko jedno zasadnicze "ale", gdyby okazało się, że shared nie uciągnie moich sklepów to można by było w ramach jednego hostingodawcy przerzucić się w trakcie trwania umowy na konto VPS, a takowych w MyDevil brak :/

Ciekawą ofertę ma też seohost.pl, jednak brakuje tam szczegółowych informacji. Ktoś korzysta z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Presta ma dosyć wymagający silnik, ale na dobrym shared pociągnie. Czytałem, że niektórzy nawet Magento pakują na sharedy i chodzi ;)

 

Na usłudze współdzielonej klienci trzymają kilka sklepów opartych na prestashop z bardzo dużym ruchem i nic im nie dolega, podobnie jest w przypadku z magneto. Tyle że usługi posiadają dodatkową administrację Jeżeli sklepy są "poskładane" w rozsądny sposób na bazie sprawdzonych elementów i z dobrze stworzoną skórką nie będą sprawiały problemu na usłudze współdzielonej.

Szukasz armaty na muchę bo Twój sklep raczkuje, a nawet jak się rozwinie to i tak spokojnie na współdzielonym może pracować. W tym ostatnim przypadku nie liczy się to co kto napisał na stronie oferującej usługi a to kto co utrzymuje na zasobach u konkretnego usługodawcy.

Patrząc na post, piszesz o jednym sklepie a potrzebujesz kilka baz danych i klika wersji PHP? Chyba że się mylę. Powinieneś podjąć decyzję czy usługa ma obsługiwać jeden sklep czy kilka? To wielka różnica dobierając usługę współdzieloną. Fakt oszczędności z Twojej strony jest zrozumiały odnośnie usługi typu VPS ale nie oczekuj że na współdzielonym wsparcie ogarnie za ciebie aspekty dotyczące samego sklepu w cenie usługi.

Co do SNI to jest to obecnie standard. Proponuję tobie zasięgnąć informacji w mzone.uk , podejrzewam że jak zwykle! dostarczą dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Od siebie powiem że nie traktuj usługi pod sklep za bardzo na zasadzie oszczędzania bo to skończy się tak że w chwili kiedy sklep nabierze pędu na źle dobranej usłudze zacznie się sypać i tym samym strata będzie większa jak koszt dobrej usługi.

 

Miłego wieczoru

Tomek

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że Twoje podejście do tematu jest mi na rękę. Sklep będzie budowany na sprawdzonych elementach. Moja znajomość PHP nie jest na tyle dobra by sklecić moduł integracji z hurtownią. Będę się więc posiłkował rozwiązaniami komercyjnymi, a co za tym idzie sprawdzonymi.

Armatę wolę mieć w zanadrzu bo wiadomo armata kosztuje ;) Na początek chcę hosting skrojony pod sklep z małym ruchem. Projekt zamierzam rozwijać i liczę na stały wzrost liczby UU. większy ruch przekłada się na dochód. Jak jest dochód można inwestować w serwer, SEO, reklamę... Nie zamierzam wtedy oszczędzać bo brak inwestycji to brak rozwoju.

Im bardziej elastyczny serwer (ilośc baz danych, wersje PHP) tym więcej mamy możliwości. NIe wiadomo co mi do głowy strzeli, jakiś blog, dodatkowy cms... Sklepów ma być kilka, ale na jednej instalce Presty. To jednak melodia przyszłości, zacznę od jednego.

W żadnym wypadku nie mam zamiaru oszczędzać tylko rozwijać projekt dopasowując hosting do aktualnych potrzeb.

 

Dziękuję

Pozdrawiam serdecznie,

Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dejwid zapraszam do kontaktu z nami, bywają dni, że ciężko się do nas dodzwonić bo telefony są oblegane. Na telefonach nie odpowiadają u nas marketingowcy tylko osoby z doświadczeniem dlatego te rozmowy czasem trwają. Pamiętaj, że nasz support działa niezależnie i nie jest obarczony telefonami dlatego działa bardzo sprawnie i odpowiada niezależnie od możliwości dodzwonienia się. Zapraszam do ponownego kontaktu jeżeli potrzebujesz porozmawiać a w pw wysłałem więcej informacji.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem sklep na prescie w mydevil.net i szczerze polecam.
Działał bardzo szybko, nawet przy dużym ruchu, na home.pl z tego co pamiętam nie odpalisz presty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×