Skocz do zawartości
mojeprogramy.com

WordPress - images /upload z chmury CDN

Polecane posty

Szukam rozwiązania już ponad rok, a schematy angielskie z różnego rodzaju blogów wydaja sie zawiłe jak dla mnie np. ten http://www.onlinemediamasters.com/w3-total-cache-settings/

 

Chcę przenieść katalog /upload do chmury CDN (synchronizacja z moim serwerem + wyświetlane z chmury)
Możecie jakieś linki do artykułów podesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce:

- oryginalne linki /upload zostają na moim serwerze (taki backup)

- pliki są też kopiowane do chmury

- w kodzie strony url do plików (jpd, png) są podmieniane na te z chmury

- gdy dodaje do serwera zdjęcia - synchronizacja serwer = chmura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce:

- oryginalne linki /upload zostają na moim serwerze (taki backup)

- pliki są też kopiowane do chmury

- w kodzie strony url do plików (jpd, png) są podmieniane na te z chmury

- gdy dodaje do serwera zdjęcia - synchronizacja serwer = chmura

 

Nie wiem czy są gotowe, a tym bardziej darmowe rozwiązania, mało się tym interesował i mało szukałem. Tak z głowy:

- własna wtyczka która będzie podmieniała linki a przede wszystkim wysyłała zdjęcia po wgraniu na cdn za pomocą np ftp.

- własna wtyczka która będzie podmieniała linki plus cdn z jakimś api który sam wykona np rsynca czy w jakiś inny sposób zsynchronizuje zdjęcia, api do tego by wykonać synchronizację na żądanie lub cdn z częstą synchronizacją

- najlepsza opcja - wtyczka do podmiany linków, cdn na zasadzie proxy, w przypadku żądania o plik sprawdzi czy go posiada, jak nie pobierze z serwera głównego i zwróci

 

Wszystko chyba kwestia tego jaki cdn'em dysponujesz. Jeśli chcesz tylko odciążyć serwer www możesz po prostu skonfigurować sobie na jakimś vps serwer proxy i do niego odsyłać po statyczne treści. Minus taki, że sam nie jesteś w stanie niskim kosztem zapewnić różnych punktów w zależności od lokalizacji.

Czy jest jakaś usługa która się do tego nada, tego nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie, jedynie podstawy teoretyczne, co wiedziałem napisałem, nie wiem czy Ci to w jakiś sposób pomoże, ale chętnie poznam rozwiązanie na które wprowadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam KeyCDN jeśli idzie o płatne. Jak zarejestrujesz się z ich strony z bloga z jakiegoś wpisu - 250GB transferu gratis.

​Z bezpłatnych - Jetpack. i obrazki lecą z serwerów wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania już ponad rok, a schematy angielskie z różnego rodzaju blogów wydaja sie zawiłe jak dla mnie np. ten http://www.onlinemediamasters.com/w3-total-cache-settings/

 

Chcę przenieść katalog /upload do chmury CDN (synchronizacja z moim serwerem + wyświetlane z chmury)

Możecie jakieś linki do artykułów podesłać

 

Możemy uruchomić Tobie CDN o ile witryna oparta jest o wordpress ponieważ niezbędny jest plugin by osiągnąć to co chcesz. Więcej info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Sam zawsze korzystam z pluginu w3 total cache z ofertą e24files. Tyle że trzeba edytować plugin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×