Skocz do zawartości
  • 0
Oktawave

Ansible - stawianie środowiska HA. Zabezpieczenie WordPressa.

Pytanie

Cześć,

zapraszamy na webinarium Oktawave i Red Hat.

Pokażemy, jak przygotować playbook uruchamiający zautomatyzowaną instalację serwera WordPress w konfiguracji HA wraz z zaleceniami bezpieczeństwa.
Uruchomione środowisko będzie się składało z dwóch serwerów aplikacyjnych i dwóch bazodanowych. Do synchronizacji danych użyjemy Lsync i Unison. Ruch będzie balansowany przez load balancer Oktawave. W przygotowanej infrastrukturze wykorzystamy też autoskalowanie wertykalne.

Rejestracja 27a1.png http://bit.ly/WebinariumAnsibleHA

AGENDA

  • Konfiguracja serwerów www
  • Konfiguracja synchronizacji pomiędzy serwerami www
  • Konfiguracja bazy danych pod aplikacje WordPress
  • Instalacja WordPress
  • Konfiguracja WordPress wraz z zaleceniami bezpieczeństwa
  • Dostosowanie konfiguracji iptables

Prowadzący:

Jacek Skórzyński - Jako Architekt Rozwiązań IT w Red Hat odpowiada za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych, m.in. rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i systemów pamięci masowych definiowanych programowo. Jego hobby to siatkówka oraz projekty oparte na Raspberry Pi.

Grzegorz Falkowski - W branży IT od 2000 roku w roli Admina, Admina Aplikacji i Supportu. Aktualnie pracuje jako Architekt Systemowy w Oktawave. Zainteresowany zagadnieniami dotyczącymi optymalizacji procesów biznesowych przy pomocy rozwiązań IT. Prywatnie pokonuje kolejne kilometry biegiem.

Nagranie z poprzedniego webinarium dotyczącego Ansible - konfiguracja klastra bazodanowego znajdziecie tu 27a1.png https://www.youtube.com/watch?v=HL5o391l5do

Pod linkiem 27a1.png https://files.oktawave.com/index.php/s/isgV02RxZlyGfIA możecie pobrać playbook, który omawialiśmy na poprzednim webinarium.

Za pomocą playbook skonfigurowaliśmy klaster Master/Slave MySQL, wykorzystując między innymi DRBD, Corosync oraz Pacemakera.

Coś Was szczególnie interesuje w kontekście aktualnego webinarium? Są zagadnienia, które chcielibyście, aby zostały omówione? Dajcie znać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

0 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

Jeszcze nie ma odpowiedzi na to pytanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×