Skocz do zawartości
YuuiOut

Własny hosting ?

Polecane posty

Gość Pokuć

Wiele tysięcy PLN, wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiele tysięcy PLN, wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości.

 

 

No trochę przesadziłeś :)

 

Są dwie kwestie. Czy się znasz czy nie.

 

1. Jak się znasz to:

 

- Serwer +/- 400zł

- Licencje +/- 100zł (billing + DirectAdmin)

- Backup +/- 100zł

- ZUS 450zł

 

= 1050zł miesięcznie kosztów na początek :)

 

2. Jak sie nie znasz to do powyższej ceny dolisz koszt administratora (w tedy wiele tysięcy - zgodzę się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś dellowi nie ufam, ale rozumiem że sam serwer to około 20 tyś, a co będzie jeszcze potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a chłodzenie, dyski pamięci.. Takie tip-top by wystartować z profesjonalną ofertą. Czy 50 tyś wystarczy. Oczywiście światłowód pewnie z Tepsy

Edytowano przez matti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

50k na własne data center to nie. Chyba że skorzystasz z kolokacji w gotowym DC.

 

Do własnego potrzebujesz 2 linki zasilania niezależne, ups, agregat, 2 niezależne światłowody, budynek, klimę przy większej ilości serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budynek klimę mam, czyli trzeba zainwestować 100k ? Poza tym chyba większość z tych rzeczy można wziąć w leasing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Ile trzeba zainwestować by zacząć uzyskiwać jako taki zysk.

 

Wiele tysięcy PLN, wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości.

Chyba mi nikt nie powie że po jednym miesiącu już będzie miał czysty zysk :)

Chyba że trafi z jakimś super pomysłem, z czymś czego nie ma jeszcze na rynku albo będzie chciał mieć autorskie panele - tak czy siak trzeba zainwestować grubą kasę, ciągle wszystko rozwijać, ulepszać, podglądać innych, podpieprzać konkurencję itd.

 

inwestycja w własne DC to już idzie w wieleset tysięcy jak nie miliony. Ale mówię o takim PRO DC, na mniejsze z jedną niepełną szafą to wystarczy kilka procent tego co podałem wyżej - klima, awaryjne zasilanie (UPS, krowa, dwie linie zasilające), dobre łącze (najlepiej dwa jak jedno padnie).

 

Ogólnie temat rzeka :) Jeden zrobi tanio i średnio dobrze, drugi wyda sporo kasy i będzie pełna profeska na dzień dobry i trochę makulatury z certyfikatami które mogą przyciągnąć większe ryby w postaci "lepszych" klientów (czyt. zostawią więcej kasy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrola dostępu, monitoring wizyjny, fizyczna ochrona, BGP, klasa adresowa, sprzęt sieciowy, sprzęt na zapas w przypadku awarii. Zobacz ile kosztuje profesjonalny sprzęt sieciowy (skoro chcesz zaczynać profesjonalnie, to przecież nie wsadzisz do szaf switchy TP-LINKa) -> (używany) http://allegro.pl/switch-cisco-nexus-n3k-c3048tp-1ge-gigabit-fv23-gw-i6760487073.html

A to tylko jeden switch. Policz niepalne kable, podłoge techniczną, automatyke do agregatu i UPSów, patchpanele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało jest miejsc gdzie zarabia się wcześniej niż po roku. A chyba tp-link nie jest taki najgorszy. Podoba mi się że zgodnie z nowymi przepisami całą inwestycję nawet do 100k można odpisać jednorazowo. Wiec i tak odpisze się cały VAT i dochodowy bez amortyzacji. Ale pewnie do kompletowania trzeba kogoś będzie zatrudnić kto się na tym zna by nie porobić błędów. Dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

 

zawsze zastanawiał mnie cel korzystania z tak drogich serwerowych rozwiązań

co ma takiego złego zwykły pecet, np. za ok. 3.5k komputer z najnowszym prockiem Ryzen https://allegro.pl/komputery-stacjonarne-486?string=ryzen

przecież płytę główną można jakoś osadzić w tych serwerowych szafach, chyba kimsufi takowymi są, zatem co? pierwsze co mi na myśl przychodzi, że może te serwerowe rozwiązania pobierają mniej energii

Edytowano przez morda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Na dniach uruchomimy program reseller'ski, dla większości usług oferowanych przez Naszą firmę.


Jeżeli chce Pan założyć własną markę hostingową bez żadnego wkładu finansowego, to zapraszamy do kontaktu.


Życzę miłego weekendu! ;)


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do takiej płyty z ryzenem podłączysz dwa zasilacze? Wsadzisz ram ecc? Ustawisz ram w mirror? Masz na taki sprzęt gwarancję nbd? Zmieścisz się z chłodzeniem tego ryzena w 1U? Masz na płycie iDrac'a?

Można jeszcze długo wymieniać. Płacisz trochę za logo, ale w większości za pracę wielu doświadczonych inżynierów, wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętu do pracy ciągłej w wysokim lub pełnym obciążeniu przez lata.

Pytasz o profesjonalne rozwiązania, desktopowe platformy nie są takimi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×