Skocz do zawartości
YuuiOut

Własny hosting ?

Polecane posty

Witam wiem że dużo już padało pytań na tym forum o tworzeniu własnego hostingu i wg, ale mam pytanie chciałbym się spytać na temat założenia wlasnego hostingu www , wszystkie formalności znam serwery też ale chodzi tutaj o panel zarządzania interesuje mnie co polecacie i co jest najlepsze, też mnie interesuję coś w stylu "MyDevil.net" z czego oni korzystają i na czym pracują. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mydevil ma własne rozwiązania. Albo korzystasz z gotowców albo piszesz własne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mydevil ma własne rozwiązania. Albo korzystasz z gotowców albo piszesz własne rozwiązania.

 

Warto dodać, że samo zlecenie - napisania autorskiego oprogramowania to koszt powyżej kilkunastu tyś.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

 

Warto dodać, że samo zlecenie - napisania autorskiego oprogramowania to koszt powyżej kilkunastu tyś.

 

Myślę, że jeżeli autor tematu na prawdę się za coś takiego bierze, to doskonale o tym wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym ile to kosztuje, jednakże chcialem wiedziec z czego korzysta a jezeli ma swoje no to okej juz wiem a jaki panel najlepiej cpanel,da, plesk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

To zależy w jaką grupę ludzi docelowo kierujesz, ale mogę się mylić. Dla Polaków prędzej DA. Tak naprawdę to panel powinien mieścić się w Twój biznes plan i nie powinieneś zadawać takich pytań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Lepiej jest byc pewnym niż potem tracić :P czyli po prostu najlepiej DA.

 

W 99% przypadkach (o ile nie zabłyśniesz jakimś super-hiper-extra nowym rozwiązaniem; bądź nie wydasz na marketing spoooro gotówki) i tak przez przynajmniej parę miesięcy/lat dokładasz do interesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W 99% przypadkach (o ile nie zabłyśniesz jakimś super-hiper-extra nowym rozwiązaniem; bądź nie wydasz na marketing spoooro gotówki) i tak przez przynajmniej parę miesięcy/lat dokładasz do interesu :)

 

Jaki sens ma tworzenie usługi by do niej dokładać? Chyba że bazujesz na przedszkolakach to masz dodatkowo tz duży przemiał i potężną dawkę nerwów połączoną z adrenaliną.

Pominę sprawę panelu bo jak ktoś tu napisał , rynek Polski = DA

 

Patrząc na formę pytania jestem więcej jak pewien że nie dasz rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie bede patrzyl na to jak oceniasz to czy jestes pewny czy nie :) Ja pytam o panel który najlepiej się przystusuje i ma dobre API :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Między DA a CPanel to myślę że wybór należy do ciebie abyś to ty go ogarniał zarówno od strony obsługi jak i administracji i poprawek ewentualnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pominę sprawę panelu bo jak ktoś tu napisał , rynek Polski = DA

Skąd te teorie bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd te teorie bierzecie?

Statystyki, zmienię zdanie o ile wskażesz znaczącą firmę której pochodzenie wskazuje na zagranicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki

Poka poka, chętnie się z nimi zapoznam. My mamy swój panel, jaka szkoda, że nie możemy oferować hostingu dla Polaków. Do zaorania i stawiamy DA. Ale jak się uchowało dwóch największych graczy bez DA.. To jest dopiero zagadka.

 

zmienię zdanie o ile wskażesz znaczącą firmę której pochodzenie wskazuje na zagranicę.

Do końca nie rozumiem o co Ci chodzi. Prawdę mówiąc, to średnio interesują mnie zagraniczne firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

My mamy swój panel, jaka szkoda, że nie możemy oferować hostingu dla Polaków

 

Rejestracja konta przez maila :) No chyba że o czymś nie wiem (castpol - leży i kwiczy a na sys-com.pl - "napisz do nas")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś. Jeszcze o niczym nie wiesz ;)

Poza tym castpol już od dłuższego czasu ma status "do zaorania" i przerzucamy klientów na nową platformę. Już dużo mu nie zostało. A sys-com.pl nie jest do sprzedaży hostingu. Tam mam tylko dedykowane usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś. Jeszcze o niczym nie wiesz ;)

Poza tym castpol już od dłuższego czasu ma status "do zaorania" i przerzucamy klientów na nową platformę. Już dużo mu nie zostało. A sys-com.pl nie jest do sprzedaży hostingu. Tam mam tylko dedykowane usługi.

 

Generalnie to domyślam się, że walczycie :) Ale nie mogłem się powstrzymać - wybacz. Mówisz o własnych rozwiązaniach, gdzie tak naprawdę nie masz nic na dzień dzisiejszy i nie możesz "oferować hostingu dla Polaków". Takie tam łapanie za słówka.

 

Co do Autora. Możesz kupić gotowe rozwiązania za 1-3k zł, lub zainwestować kwotę 25+ k (nie ma górnej granicy) w jakieś własne rozwiązanie. Nie wiem jaką masz skalę, ile mamony w portfelu i jakie cele. Popularne ostatnio jest pisanie własnego GUI pod API DirectAdmina/Cpanela. Widzę to po ogłoszeniach o pracę. Mniej więcej działa to tak, że na serwerach chodzą owe "gotowce", a klient dostaje ładny i przejrzysty panel, często zintegrowany z systemem płatności itp. Czy jest to opłacalne? Nie wiem, ale na pewno daje duże możliwości. Więcej o szczegółach technicznych nie napiszę bo nie jestem "specjalistą" od tego, jedynie kilka razy korzystałem z api DA, więc doświadczenie mam małe.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trybi, tylko nie jest upublicznione. Narazie kończymy testy rozwiązania.

 

Poza tym rzucacie kwoty z kapelusza :) Co nie zmienia faktu, że każda zewnętrzna firma weźmie ładną kase za taki panelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie to domyślam się, że walczycie :) Ale nie mogłem się powstrzymać - wybacz. Mówisz o własnych rozwiązaniach, gdzie tak naprawdę nie masz nic na dzień dzisiejszy i nie możesz "oferować hostingu dla Polaków". Takie tam łapanie za słówka.

 

Co do Autora. Możesz kupić gotowe rozwiązania za 1-3k zł, lub zainwestować kwotę 25+ k (nie ma górnej granicy) w jakieś własne rozwiązanie. Nie wiem jaką masz skalę, ile mamony w portfelu i jakie cele. Popularne ostatnio jest pisanie własnego GUI pod API DirectAdmina/Cpanela. Widzę to po ogłoszeniach o pracę. Mniej więcej działa to tak, że na serwerach chodzą owe "gotowce", a klient dostaje ładny i przejrzysty panel, często zintegrowany z systemem płatności itp. Czy jest to opłacalne? Nie wiem, ale na pewno daje duże możliwości. Więcej o szczegółach technicznych nie napiszę bo nie jestem "specjalistą" od tego, jedynie kilka razy korzystałem z api DA, więc doświadczenie mam małe.

 

To jest bardzo fajne rozwiązanie bo lepiej i łatwiej się integruje coś co już działa, ma dobrą dokumentację + API, niż pisanie od zera tego samego. Poza tym duża część odpowiedzialności za łatanie, naprawianie, poprawianie i wsparcie leży po stronie rozwiązania, a ty masz się tylko dostosować do API i swojego własnego kodu, co też sporo poprawia końcowy efekt w kwestii wsparcia i poprawek. Sam paneli ani GUI do nich nie robię, ale mam od cholery projektów, w których całość to 10% mojego kodu, i 90% definicji API kilkunastu serwisów. I nie jest to tak, że idę na łatwiznę - to działa lepiej niż jakbym re-implementował to samo co ktoś już dawno zrobił, i to dużo lepiej. Nie wyobrażam sobie pisania np. własnego konwertera walut, kiedy mogę spytać o kursy Yahoo czy cokolwiek innego co mi pasuje.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To jest bardzo fajne rozwiązanie bo lepiej i łatwiej się integruje coś co już działa, ma dobrą dokumentację + API, niż pisanie od zera tego samego. Poza tym duża część odpowiedzialności za łatanie, naprawianie, poprawianie i wsparcie leży po stronie rozwiązania, a ty masz się tylko dostosować do API i swojego własnego kodu,

Tak, ale jesteś wtedy też uzależniony od ruchów producenta oprogramowania.

Całkiem niedawno u jednego klienta cpanel po automatycznej aktualizacji się wysypał, bo stwierdził, że będzie używał nieistniejącej w systemie ścieżki perla :) Także na wszystko trzeba być gotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jesteś wtedy też uzależniony od ruchów producenta oprogramowania.

Całkiem niedawno u jednego klienta cpanel po automatycznej aktualizacji się wysypał, bo stwierdził, że będzie używał nieistniejącej w systemie ścieżki perla :) Także na wszystko trzeba być gotowym

 

Pewnie, że tak - każdy kij ma dwa końce, choć w tym przypadku pewno wystarczy zgłosić i naprawią, skoro to regresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje założenie własnego serweru i hostingu. Ile trzeba zainwestować by zacząć uzyskiwać jako taki zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×