Skocz do zawartości
unnami

[wirtualny] uciekam z zenboksa

Polecane posty

Ależ ja się zgadzam, że jest spory kawałek rynku, któremu elastyczny hosting bardzo się przyda i bardzo dobrze, że taka usługa powstała. Nie mniej jednak w tym konkretnym przypadku nie jest to (najdelikatniej rzecz ujmując) idealne rozwiązanie, bo ten duży ruch jest po prostu stały. Jak ktoś ma małą stronkę i liczy na jakieś gwałtowne skoki, wtedy tak jak mówisz - 246zł za dobre parametry + ewentualnie jakieś 30-50zł nadwyżki jest dobrym rozwiązaniem. W sytuacji gdy ta nadwyżka robi się rzędu 1200zł rocznie jest już mniej ciekawie ;) Sam ten temat niedawno przerabiałem, więc wiem mniej więcej jak to wygląda.

 

Powiedzmy też sobie wprost, ale to już chyba nie te czasy, gdzie poważny hosting blokuje konta klientom, bo ci mieli w ciągu jednego czy dwóch dni jakiś większy ruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapominacie o zwykłych ludziach, tzw zwykłych zjadaczy chleba. Na forum są ludzie co już liznęli coś w temacie, wiedzą co to CPU, RAM itp. Ogromna ilość klientów nie ma zamiaru bawić się w jakieś skalowanie i balansowanie na krawędzi limitu systemowego, oni kupują pakiet i strona ma działać, tak jak kupujesz samochód i nie musisz być mechanikiem by go naprawić, tak samo kupujesz hosting stawiasz sobie blog i nie musisz być zawodowym blogerem.

 

Nawet w starych zasadach rozliczania klienta na podstawie statycznych pakietów, zawsze masz jakiś zapas. Teraz już praktycznie każda firma posiada wgląd dla klienta używanych zasobów systemowych, więc klient widzi co się dzieje na koncie i w razie potrzeby dokonuje zmiany pakietu na wyższy.

 

Tak więc sumując, taki hi tech w skalowaniu, jest dobry dla osób co się tym naprawdę już bawią, a milion pozostałych użytkowników internetu bazuje i tak na starych zasadach, przypuszczam, że większość naszych klientów nawet nie ma zielonego pojęcia jak opłacać hosting według ilości wejść na stronę, więc wybierają standardowe pakiety.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek, wszystko się zgadza. Nawet jeżeli klient nie wie co to jest to całe skalowanie to na dzień dobry dostaje spore zasoby. Pod średnio wymagające serwisy się jak najbardziej nada, pod większe już nie bardzo - tutaj konkretny VPS albo serwer dedykowany.

 

Swoją drogą ile jest firm które w ofercie za 250 PLN rocznie dają 1GHz procesora i 1GB RAM tak naprawdę w sharedzie? Bo tak w zasadzie to jest taki "sharedo-vpso-hybryda" :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą ile jest firm które w ofercie za 250 PLN rocznie dają 1GHz procesora i 1GB RAM tak naprawdę w sharedzie?

 

Myślę, że masa. 1GHz procesora to może dobra liczba na użycie średnie dobowe, ale jak patrzę na niektóre strony, gdzie ludzie potrafią zużyć nawet 4 rdzenie w jednej chwili, to przy 1GHz strona dawno by siadła (czyli trzeba by dopłacać). Podobnie wiele firm ma limit 128-256MB RAM na proces PHP, gdzie tych procesów może być kilka. Różnica polega właśnie na tym, że w normalnej firmie hostingowej nikt tego nie widzi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak w zasadzie to jest taki .....

zwykły marketing ,który ma się nijak do realnych zasobów przy projektach/stronach gdzie szybkość i moc serwerów nie wali po kieszeni klienta a jest zwyczajnie dostępna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Niektóre firmy piszą w ofercie jakie są limity stałe/gwarantowane a jakie dopuszczalne czasowo.

Im droższa oferta (zazwyczaj) tym większe parametry obciążenia są stałe/gwarantowane i dopuszczalne czasowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy piszą w ofercie jakie są limity stałe/gwarantowane a jakie dopuszczalne czasowo.

Im droższa oferta (zazwyczaj) tym większe parametry obciążenia są stałe/gwarantowane i dopuszczalne czasowo.

 

Tak i ci niektórzy pchają taką ilość klientów na serwer że byle jaki wordpress wywali błąd w chwili kiedy kiedy odwiedzi stronę powiedzmy 100 osób równocześnie. Limit limitem ale realnie patrząc chodzi głównie o to by nie limitować za dużo a współpracować z klientem bez wystawiania kolejnych faktur. Dobrze zorganizowane usługi współdzielone nie opierają się na limitach a zdrowym rozsądku. Albo szukasz usługi w oparciu o bzdurne limity , albo omijasz je kusząc się ofertą na zasadzie skali = faktur ;) albo szukasz dobrej usługi, która wcale nie musi kosztować dużo. Skalowanie zasobów jest dostępne w wielu firmach i nikt specjalnie nie będzie sobie zawracał tz du..y by o tym pisać. Wiele firm po prostu robi swoje i wcale nie musi tworzyć dziwnych i zawiłych regulaminów które wielokrotnie właśnie stawiają klienta w pozycji że w chwili opłacenia pierwszej faktury ląduje z ręką w nocniku na zasadzie że tam działało a tu nie mimo że limit niby jest większy.

Znam strony gdzie klienci dostali dosłownie kopniaka za limity a doskonale wiem że bez zbędnej zadyszki obecnie działają od roku czy dwóch na zasobach które po prostu się nudzą.

Obecna klasa procesorów, pamięć ram i dyski pozwalają osiągnąć taki wynik że kilka tysięcy stron po prostu sobie działa i nikt nie pisze o limitach tylko o pogodzie.

Nie twierdzę że nie zdarzają się sytuacje z serii tych dziwnych ale od tego jest wsparcie by reagowało a nie wystawiało kolejną fakturę na zasadzie do "następnego razu".

Zasada jest naprawdę prosta to że gdzieś nie działa nie znaczy że ten sam problem wystąpi w kolejnej firmie.

Magnesem jest marketing , podobnie było z PHP7 , wielkie manewry połączone z wyścigami firm która pierwsza obwieści dobrą nowinę + tupoczący tłum z hasłem że usługa bez PHP7 to dno itp Zobacz dziś? Cisza.... Kolejna fala marketingu usługa skalowana, rozliczenie godzinowe itd

Powiem tylko tyle bo i tak już dużo napisałem. Ci klienci /te strony które działały przed wprowadzeniem PHP7, przed skalowaniem usług będą działały dalej. Nie dlatego że coś się zmieniło bo nie zmieniło się zupełnie nic. Dalej firmy świadczą te same usługi na tym samym poziomie. Jedyna różnica polega na tym że robią to po prostu dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, zaraz dojdę do konkluzji, że Zenbox nie taki zly skoro z takim obciążeniem nie wystawi mi dodatkowych faktur i nie wyłącza strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, zaraz dojdę do konkluzji, że Zenbox nie taki zly skoro z takim obciążeniem nie wystawi mi dodatkowych faktur i nie wyłącza strony

 

Nigdzie nie napisałem że jest zły mimo że może się kiedyś skuszę by pójść w tym kierunku i rozwinąć temat. Na obecna chwile robią to sami klienci.

Samo główne założenie mają naprawdę świetne niestety przestało chyba dawać to co miało i efekty są takie jakie są.

Proponuję dobrze się zastanowić zanim coś zmienisz. Wielokrotnie powtarzam że jak zmieniać to na coś co jest realnym VPS lub serwerem dedykowanym gdy zajdzie taka potrzeba. Zawsze zacznij od weryfikacji co powoduje że strona zachowuje się tak a nie inaczej. Moduły się starzeją, skórki są coraz cięższe, obsługa zdalna np z facebook itp działa coraz wolniej. To wszystko można sprawdzić, usunąć czy podmienić na nowsze rozwiązanie. Wcale nie trzeba zmieniać od razu usługi. A na 100% jej skalować ;)

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

6GHz to ile jest mocy procesora? Przecież to żaden wyznacznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, zaraz dojdę do konkluzji, że Zenbox nie taki zly skoro z takim obciążeniem nie wystawi mi dodatkowych faktur i nie wyłącza strony

Ja myślę, że tu nawet nie chodzi o to czy Zenbox jest dobry/zły, zwłaszcza że ostatnio mają sporo wpadek. Chodzi o to, by z jednego problemu nie przeskoczyć na inny.

 

Bardzo fajnie opisał to @SixWishlist - zarówno działania klienta jak i hostingu muszą opierać się nie tylko na limitach, ale i zdrowym rozsądku. Cała ta rzekoma zaleta elastycznego DHostingu jest właśnie taką miłą marketingową oprawą czegoś, co w dobrych firmach jest standardem. Naprawdę to już rzadkość, by jakaś firma wyrzucała kogoś z serwera bądź tworzyła nowe faktury tylko dlatego, że ktoś w 3 dni w roku przekracza jakieś tam parametry. Trudno więc przypuszczać, żeby Twój duży serwis jakoś wybitnie na tej elastyczności skorzystał. Prawda jest taka, że z niskiej i fajnej ceny 246zł szybko przeskoczysz na gigantyczne kwoty, bo jesteś cały czas mocno nad kreską. Za takie kwoty ludzie mają już naprawdę świetne parametry na "zwykłych hostingach" i nie przejmują się tym, czy dzisiaj zużyli 4Ghz czy 6Ghz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić linuxpl, ze względu na support i directadmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za takie kwoty ludzie mają już naprawdę świetne parametry na "zwykłych hostingach" i nie przejmują się tym, czy dzisiaj zużyli 4Ghz czy 6Ghz...

Do czasu, kiedy firma (czy jej właściciel) nie stwierdzi, że takie podejście na siebie nie zarabia i nie wprowadzi czegoś dodatkowego "cichaczem" (patrz ostatni case biznes-hosta). Tam też klienci nie przejmowali się tym (choć regulamin definiował te limity) do czasu... :) a później był forumowy płacz i zgrzytanie zębów, że nic nie robiłem a strona przestała działać.

 

Są tacy, którzy z zasad FUP będą zadowoleni. Inni zaś będą zadowoleni z tego, że nikt im nie będzie w stanie dać wilczego biletu w imię biznesowego widzimisię. Jeden woli nielimitowaną dolewkę (i mu ona odpowiada), drugi będzie twierdził, że to rozwodnione świństwo i weźmie butelkę z "gwarantowanym" przez producenta napoju składem. I wiele innych przykładów FUPów można jeszcze znaleźć, gdzie są i zwolennicy i przeciwnicy i obie te grupy mają swoje racje i antyracje.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@SiXwishlist, nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Możesz rozwinąć? Póki co, widzimy w kilku miejscach Twoje różne wpisy (nie tylko tutaj na WHT) w podobnym tonie na nasz temat. Nawet jeżeli uważasz, że nasz produkt jest bez sensu i nie jest trafiony, to nie można w moim odczuciu negować tego, że on istnieje i fizycznie działa. Podsumowując, krytykuj bo takie Twoje prawo, ale prośba o merytorykę jak choćby to robi Mzone.


Idea produktu jest bardzo prosta - zdecydowana większość hosterów shared hostingu w przypadku notorycznego wykraczania poza limity każe przejść na serwer VPS. Chyba nie zaprzeczycie, że VPS, dedyk + do tego admin + panel kosztują jednak znacznie więcej w skali roku niż 200 zł (nie mówiąc już o tym, że lwią część zasobów pobiera OS i działanie panelu). Wzrost ruchu odnotowuje klient zazwyczaj na 4-5 h dziennie i wtedy dochodzi do skalowania - przez resztę dnia te większe serwisy nawet nie przekraczają bazowych parametrów. My właśnie wchodzimy w tę niszę, którą w dużej części przejmowały do tej pory chmury obliczeniowe, robił to zenbox (płacisz za odwiedziny i ma działać) i w mniejszej części zarządzane serwery VPS i dedyki.


Przyszło do nas bardzo dużo sklepów, które posiadały do tej pory serwery dedykowane z administracją za około 350 zł miesięcznie, a teraz na skalowaniu płacą po 30 zł w skali miesiąca. Może dla Was to bardzo zła decyzja z ich strony, jednak z ich perspektywy zapewniają sobie gwarancję, że w razie mega promocji/kampanii strona będzie działać, a w międzyczasie koszty będą niskie.


Podsumowując - ofertę kierujemy do serwisów, które chcą mieć pewność, że "w razie czego" duża ilość zasobów zawsze będzie dla nich dostępna, ale jeśli to się nie stanie, to nie zapłacą za to więcej. Jeśli natomiast szukasz po prostu dobrego i przystępnego cenowo hostingu, to także zapraszamy.


Jeśli jako hosterzy (piszę do Was, ponieważ dużo z Was zaczęło się tu wypowiadać na nasz temat) pozwalacie użytkownikom ZAWSZE wykorzystywać po kilka GHz CPU przez wiele godzin i wiele razy, to naprawdę jesteśmy pod wrażeniem, że jesteście w stanie zapewnić stabilność usług. Szczerze pisząc naprawdę powinniście robić z tego swój USP na rynku. Nie szukajcie jednak w nas tego złego, ponieważ zdecydowaliśmy się zrobić coś inaczej i głośno o tym mówimy.


@unnami napisz proszę do nas na PW bądź sprzedaz@dhosting.pl. Możesz u nas skorzystać z opcji, która oszacuje Twoje zapotrzebowanie na zasoby i przedstawi jaki będzie tego koszt: https://dhosting.pl/sprawdz-koszt-hostingu.html. Pamiętaj, że nie masz nawet w skali dnia stałego obciążenia i np. w nocy ruch u Ciebie zapewne mocno spada.

Stronę przeniesiemy do nas za darmo, a jeśli stwierdzisz, że nasza usługa nie jest dla Ciebie, to pomożemy wrócić do poprzedniego hostera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czasu, kiedy firma (czy jej właściciel) nie stwierdzi, że takie podejście na siebie nie zarabia i nie wprowadzi czegoś dodatkowego "cichaczem" (patrz ostatni case biznes-hosta).

 

Może ja jestem jakiś mało ogarnięty, ale jak przeglądam od 10 minut ofertę dh, to widzę tylko 3 parametry: cpu w ghz, ram i hdd (powierzchnia). Mi w tym momencie pojawia się masa pytań: po pierwsze jakim to wyznacznikiem jest ghz w procesorze? Pentium 4 3.0 ghz będzie ok. 20x słabszy od i5 3,4 ghz (choć teoretycznie różnica to tylko 0,4ghz - zakładamy, że mówimy o procesorze, jak na stronie dh, a nie rdzeniu) i to będzie wiedział niemal każdy użytkownik komputera, który wie co to ghz. Dalej - gdzie pozostałe parametry? Np. transfer? Nawet jeśli jest bez limitu gb, to dziś może być 100mbps, a jutro 10kbps. Gdzie jakieś parametry zapisu/odczytu dysku (a więc to, o co była wspomniana przez Ciebie awantura w B-H). Zmierzam do tego, że tutaj masz BARDZO duże pole manewru do wciskania czegoś cichaczem, choć pozornie masz wszystko na tacy.

 

(jeśli są gdzieś parametry, o których piszę, to ja ich przez 10 minut szukania nie znalazłem).

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@is_wm

Łącze otrzymujesz o przepustowości 1Gbps. Transfer faktycznie bez limitu GB. Procesory w maszynach: Intel Xeon E5-2680v4.

 

Reszta informacji tutaj: link.

Edytowano przez franiuu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łącze otrzymujesz o przepustowości 1Gbps.

 

 

Współdzielone na serwer, nie na konto, większość firma ma to samo. Na serwerze może być "miliony" kont, więc niewiele to zmienia, im większy serwer, tym większa ilość kont na serwerze, ekonomii nie oszukasz.

 

Transfer bez limitu, też często spotykane, mamy to na naszych serwerach w UK ....

 

Bazowy RAM u nas do 2GB, bez sensu takie wyliczanie, bo nic nie ma za darmo, jest jeszcze setki innych wartości, gdzie można "przyciąć", więc nie ma się co za bardzo podniecać ....

 

 

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×