Skocz do zawartości
unnami

[wirtualny] uciekam z zenboksa

Polecane posty

Witam, posiadam konto w zenboksie, ale myślę nad zmianą, co polecicie?

 

Posiadam jeden duży serwis, ok 80-100k miesięcznie wejść plus dwa mniejsze (max 1x miesięcznie);

 

Zajmuje u nich ok 8gb przestrzeni, 99gb transferu; główna strona to strona z newsami, dziennie pojawia się ok 10-15 notek, bo mamy wirtualną redakcję, kilkanaście osób itp.

 

Główna rzecz, na której mi zależy to szybkość działania serwisu, ale i odpowiedni stosunek ceny. Druga sprawa to darmowa migracja z jednego hostingu na drugi.

 

Niestety, na zenboxie wszystko działa co raz wolniej, czasami mam wrażenie, że niedługo wszystko zniknie...

 

Postanowiłem założyć wątek, ponieważ naczytałem się milion wątków tutaj, opinii itp. i w sumie już zgłupiałem.

 

Aktualnie na oku mam:

  • Linuxpl - WPRO w promocji za 344
  • Hekko - ale naczytałem się narzekaczy trochę tu na forum plus nie mają przenosin
  • Kylos - dosyć tanio, mają przenosiny... trochę nie wiem co o nich sądzić
  • Futurehost - wszystko wygląda ładnie, ale chyba drogo, nie (300zł za konto 30gb, 512 zł za konto 60gb)?
  • Hitme - obiecująco, ale nie mają przenosin

 

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Możemy zaoferować serwer VPS KVM z administracją + darmową migracją - https://multiclouds.pl


- lokalizacja Polska ( Olsztyn ),

- pełna wirtualizacja KVM,

- automatyczne kopie zapasowe,

- niski ping i wysoka wydajność,

- transfer bez limitów.


W przypadku zainteresowania, zapraszam do kontaktu via PW po ofertę indywidualną. ;)


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Edytowano przez MultiGamers.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

dHosting.pl - za 246 PLN brutto dostajesz gwarantowane zasoby 1GHz procesora, 1GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej plus autorski panel do zarządzania całością. Szybki i przyjazny support który nie traktuje Ciebie jako kolejny numer w statystyce. Pomoc w przenosinach od obecnego dostawcy w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dHosting.pl - za 246 PLN brutto dostajesz gwarantowane zasoby 1GHz procesora, 1GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej plus autorski panel do zarządzania całością. Szybki i przyjazny support który nie traktuje Ciebie jako kolejny numer w statystyce. Pomoc w przenosinach od obecnego dostawcy w pakiecie.

 

Super, ale z tych danych jedynie 50gb coś mi mówi, tzn wiem o co chodzi z procesorem i ram, ale czy w zenbox mogę sprawdzić gdzieś, jakie miałem np. wykorzystanie tego w minionym miesiącu, albo w którymś konkretnym, gdy np. wiem, że listopadz i grudzień był szałowy pod względem wejść, a styczeń nie? Wiem, że możesz nie mieć wiadomości na temat zenboxa, dlatego wysyłam to pytanie w eter, może ktoś inny wie, czy takie dane gdzieś mogę porównać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Super, ale z tych danych jedynie 50gb coś mi mówi, tzn wiem o co chodzi z procesorem i ram, ale czy w zenbox mogę sprawdzić gdzieś, jakie miałem np. wykorzystanie tego w minionym miesiącu, albo w którymś konkretnym, gdy np. wiem, że listopadz i grudzień był szałowy pod względem wejść, a styczeń nie? Wiem, że możesz nie mieć wiadomości na temat zenboxa, dlatego wysyłam to pytanie w eter, może ktoś inny wie, czy takie dane gdzieś mogę porównać?

Może być trochę ciężko. Jedyne co udało mi się znaleźć w Zenbox to

Maksymalna liczba pamięci wykorzystywanej przez wszystkie procesy - 1024 MB (1GB)

oraz

Dopuszczalne średnie obciążenie rdzenia CPU 20% 20% 30% 60% (w zależności od pakietu)

.

Myślę jednak, że dHosting powinien ci w zupełności wystarczyć (w razie potrzeby system automatycznie powiększy twoje zasoby, aby strona działała jak najszybciej).

 

Ewentualnie (biorąc pod uwagę że masz duży serwis) mogę polecić Atthost (ref). Mogę polecić pakiety 55GB, 144GB i bez limitu danych. Serwery działają szybko, nie zdążają się pady. Polecam jako że sam używam! :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jakiego dokonałeś wyboru bo zapewne też będzie mnie to czekać ze względu na rozwój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jakiego dokonałeś wyboru bo zapewne też będzie mnie to czekać ze względu na rozwój .

 

Jeszcze się nie zdecydowałem, bo hosting w zen mam do kwietnia, ale gdy sie zdecyduję do nie będę czekać.

 

Na tę chwilę odrzuciłem już chyba linuxpl i hekko, czytam opnie na temat przedstawionych tutaj hostingów (w tym temacie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założę się o piwo, że wątek powstał tylko po to, żebyś wybrał ofertę @MultiGamers.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założę się o piwo, że wątek powstał tylko po to, żebyś wybrał ofertę @MultiGamers.pl ;)

nawet nie wiem co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również naszą ofertę - MyDevil.net. Pakiet MD3 spokojnie poradzi sobie z takim ruchem, na MD2 również nie powinno być większych problemów. Standardowo u nas znajdziesz takie mechanizmy cache jak: Memcached, Redis, Varnish czy APCu, które można wykorzystać do zwiększenia szybkości działania serwisu.

 

Przy płatności za rok z góry wykonamy migrację do nas całkowicie za darmo.

 

A z kodem FORUM_WHT 15% zniżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założę się o piwo, że wątek powstał tylko po to, żebyś wybrał ofertę @MultiGamers.pl ;)

 

Niestety, szeptanka nie jest naszą mocną stroną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dHosting.pl - za 246 PLN brutto dostajesz gwarantowane zasoby 1GHz procesora, 1GB RAM i 50GB powierzchni dyskowej plus autorski panel do zarządzania całością. Szybki i przyjazny support który nie traktuje Ciebie jako kolejny numer w statystyce. Pomoc w przenosinach od obecnego dostawcy w pakiecie.

Nie chce mi się wierzyć, żeby strona mająca prawie 100k uu miesięcznie wykorzystywała tylko 1GB RAM. Właśnie cały pic w tym elastycznym hostingu polega na tym, że o ile jest tanio na starcie, o tyle każdy dodatkowy RAM czy CPU mocno podbija cenę.

 

W zasadzie wystarczy mieć potrzebę dołożenia 1GB (a ta na pewno tu zajdzie) i kwota 246zł ulega podwojeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie prowadzę statystyk odwiedzin stron które trzymam na serwerze ale podejrzewam że liczba wejść jest naprawdę spora. Siedzę na indywidualnym pakiecie z opcją reseller i według statystyk wykorzystuję około 200 MHz (10% tego co mam), 25% pamięci RAM (512 MB w moim przypadku) i niespecjalnie wysysam dysk i łącze. Strony oparte na PHP-Fusion, Joomla i Wordpress.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być trochę ciężko. Jedyne co udało mi się znaleźć w Zenbox to

oraz .

Myślę jednak, że dHosting powinien ci w zupełności wystarczyć (w razie potrzeby system automatycznie powiększy twoje zasoby, aby strona działała jak najszybciej).

 

Ewentualnie (biorąc pod uwagę że masz duży serwis) mogę polecić Atthost (ref). Mogę polecić pakiety 55GB, 144GB i bez limitu danych. Serwery działają szybko, nie zdążają się pady. Polecam jako że sam używam! :)

 

 

Nie chce mi się wierzyć, żeby strona mająca prawie 100k uu miesięcznie wykorzystywała tylko 1GB RAM. Właśnie cały pic w tym elastycznym hostingu polega na tym, że o ile jest tanio na starcie, o tyle każdy dodatkowy RAM czy CPU mocno podbija cenę.

 

W zasadzie wystarczy mieć potrzebę dołożenia 1GB (a ta na pewno tu zajdzie) i kwota 246zł ulega podwojeniu...

 

 

@franiuu napisał, że zenbox ma maksymalnie 1gb ramu dla użytkowników a chyba tylko raz miałem od nich info, że jakieś coś jest, że wykorzystuję za dużo ich mocy i mi wyłączyli stronę, ale po chwili wszystko zostało naprawione. Nie wiem czy gdybym do nich napisał, to by zdradzili jakie są średnie "moce" które wykorzystują moje strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

@franiuu napisał, że zenbox ma maksymalnie 1gb ramu dla użytkowników a chyba tylko raz miałem od nich info, że jakieś coś jest, że wykorzystuję za dużo ich mocy i mi wyłączyli stronę, ale po chwili wszystko zostało naprawione. Nie wiem czy gdybym do nich napisał, to by zdradzili jakie są średnie "moce" które wykorzystują moje strony...

Myślę, że możesz spróbować. Możliwe, że mają jakieś statystyki zużycia zasobów przez userów.

 

Jeśli jednak jesteś choć trochę przekonany co do oferty dHostingu - zerknij na 14 dniowy test. Spróbuj przenieść strony na ich serwery, skonfigurować bazy danych etc. Bodajże po 4 dniach otrzymasz od nich dwie oferty - link. Dzięki temu sprawdzisz czy na pewno ci się to opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc dhosting z 1ghz robi się za mały, aczkolwiek na ich stronie po dodaniu kilku ghz nadal nie przekroczę 300 zł wg ich "suwaków";

 

Kylos (bo nad tymi dwoma teraz się zastanawiam) ma podane że ma jeden procesor, ale nie ma jakis ;) w pamięciu w obu bym się zmieścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie ma możliwości aby te 5 - 6 GHz użycia procesora zniwelować poprzez odpowiednią optymalizację? Te wartości to gigantyczna moc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 300 złotych rocznie (bo rozumiem, że to Twoje max) i takim użyciu zasobów przez Twój serwis będzie ciężko znaleźć Ci serwer wirtualny.

 

Pomyśl o serwerze VPS, zakup czasową administrację by Ci ktoś to wszystko przygotował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc dhosting z 1ghz robi się za mały, aczkolwiek na ich stronie po dodaniu kilku ghz nadal nie przekroczę 300 zł wg ich "suwaków";

 

Nie wiem jak to patrzysz, ale dodając średnio 3Ghz (bo wiadomo, że raz będzie 5-6Ghz, innym 2Ghz) wychodzi dodatkowy koszt miesięcznie prawie 100zł brutto. To znaczy, że Twój rachunek wyniósłby jakieś 1500zł brutto rocznie :)

 

Właśnie na tym cały pic z tym elastycznym hostingiem polega... Wiem bo sam analizowałem to już u siebie, choć u mnie to właśnie sprawa rozbiła się głównie o RAM. To może ma sens jak raz na rok masz duży ruch i chcesz zwiększyć moc. Natomiast jeśli ruch jest stale duży, to oferta robi się po prostu kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wszystko fajnie pięknie ale idea Elastycznego WH polega nieco na czym innym. Na start każdy dostaje dedykowane zasoby procesora, RAMu i 50GB powierzchni dyskowej za 246 PLN rocznie. To są raczej niskie koszta. W przypadku kiedy planowany jest większy ruch na stronie czy stronach to można od ręki zwiększyć procesor czy RAM na określony czas - to idealna oferta dla sklepów internetowych czy innych serwisów gdzie przez cały rok nic się nie dzieje i przez kilka czy kilkanaście dni w roku następuje znaczny wzrost odwiedzin ze względu na święta czy inne wydarzenie.

 

Nie ma potrzeby aby klient kupował dedykowaną maszynę za kilkaset PLN miesięcznie kiedy i tak nie wykorzysta jej zasobów przez 98% trwania roku kalendarzowego. Płaci tylko za dodatkowe potrzebne zasoby przez krótki określony czas, potem wraca do podstawowego pakietu.

 

Oferta Elastycznego WH jest pierwszą tego typu ofertą i jak każda ma swoje zalety i wady (chociaż nie bardzo wiem jakie - jak ktoś potrzebuje stale określonej mocy to wystarczy napisać do supportu w sprawie serwera dedykowanego...). Podobnie było z ofertą Zena, odejście od standardowych oklepanych scenariuszy na rzecz rozliczania unikalnych użytkowników.

 

dHosting.pl raczej celuje w określoną grupę klientów. Blogi, sklepy czy inna tematyka. Obecna oferta to spory zapas mocy na dzień dobry i opcja skalowania jak trzeba na chwilę zwiększyć moc bez korygowania faktur, przechodzenia na wyższe pakietu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×