Skocz do zawartości
Stanleyek

Podpięcie domeny .CN pod hosting w HongKongu

Polecane posty

Może ktoś ma doświadczenie z tematem, zarejestrowałem domene .cn na ovh i mam problem z podpięciem pod hosting w hongkongu.

Ustanowiłem nowe Serwery DNS na hosting w Hongkongu nawet podałem IP. Niestety to nie wystarcza domena nie odpowiada, minęło z pewnością ponad 48h.

Zauważyłem, że dostępna jest opcja Strefa DNS i są tam NS ovh, niestety tego zmienić nie mogę.

Rekord A zmieniłem na hosting w hongkongu też nie pomogło.

Komunikaty:

Chrome:ERR_NAME_NOT_RESOLVED
Zonemaster:Nameserver for zone cn responded with NXDOMAIN to query for glue.

czy to oznacza, że musze nadać glue?

Edytowano przez Stanleyek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Glue musisz nadawać wtedy jeśli adresy serwerów DNS są w Twojej domenie.

W każdym innym przypadku nie musisz tego robić. Jeśli DNSy masz ustawione standardowe z OVH - powinno wszystko działać.

 

Podeślij nazwę domeny, rzucę okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glue musisz nadawać wtedy jeśli adresy serwerów DNS są w Twojej domenie.

W każdym innym przypadku nie musisz tego robić. Jeśli DNSy masz ustawione standardowe z OVH - powinno wszystko działać.

 

Podeślij nazwę domeny, rzucę okiem.

sterkowski.cn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Przecież nie są skonfigurowane żadne serwery dns dla tej domeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie są skonfigurowane żadne serwery dns dla tej domeny

No właśnie o to chodzi, że są.

bc930c5da9c8479bf501a2b12dd6b29e.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.icann.org/resources/pages/epp-status-codes-2014-06-16-en

 

serverHold - This status code is set by your domain's Registry Operator. Your domain is not activated in the DNS.
If you provided delegation information (name servers), this status may indicate an issue with your domain that needs resolution. If so, you should contact your registrar to request more information. If your domain does not have any issues, but you need it to resolve in the DNS, you must first contact your registrar in order to provide the necessary delegation information.

pre_1487176777__serverhold.png

Jak by ktoś szukał do czego ten link

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.icann.org/resources/pages/epp-status-codes-2014-06-16-en

 

serverHold - This status code is set by your domain's Registry Operator. Your domain is not activated in the DNS.
If you provided delegation information (name servers), this status may indicate an issue with your domain that needs resolution. If so, you should contact your registrar to request more information. If your domain does not have any issues, but you need it to resolve in the DNS, you must first contact your registrar in order to provide the necessary delegation information.

pre_1487176777__serverhold.png

Jak by ktoś szukał do czego ten link

 

Dziękuję! :) Teraz już wiem w którym kierunku działać :)

 

Nie spodziewałem się, że OVH może mieć takie braki w doświadczeniu z domenami :(

Edytowano przez Stanleyek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.icann.org/resources/pages/epp-status-codes-2014-06-16-en

 

serverHold - This status code is set by your domain's Registry Operator. Your domain is not activated in the DNS.
If you provided delegation information (name servers), this status may indicate an issue with your domain that needs resolution. If so, you should contact your registrar to request more information. If your domain does not have any issues, but you need it to resolve in the DNS, you must first contact your registrar in order to provide the necessary delegation information.

pre_1487176777__serverhold.png

Jak by ktoś szukał do czego ten link

 

Podesłał byś link gdzie to sprawdzasz?

 

OVH dalej trzyma się lini, że mam DNS zmienić... ehh Nie moge sobie z nimi poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestr chiński wymaga dosłania stosownych dokumentów (to jakie, jest zależne od rodzaju abonenta [os.fiz/firma] oraz od tego, gdzie znajduje się strona i w jakim jest języku). Więcej informacji co trzeba do CNNICu przekazać, powinien ci udzielić twój rejestrator domeny.

PS: Na uzupełnienie dokumentacji jest pięć dni kalendarzowych od daty złożenia wniosku o rejestrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×