Skocz do zawartości
nurgiel

[dedykowane/VPS] Szukam serwera pod file hosting.

Polecane posty

Dobry.

 

Aktualnie korzystam z darmowych file hostingów takie jak openload.co, ale ostatnimi czasy pliki lecą do kasacji przez fałszywe zgłoszenia praw autorskich, a openload ma to gdzieś i nie sprawdza wiarygodności tych zgłoszeń, tak więc pora, by trzymać pliki u siebie.

 

Zaznaczę, że to nie ma być jakiś ogromny, masowy file hosting. Zakładam, ze korzystać będzie z niego góra 1000 użytkowników, czyli dziennie z niego będzie korzystać mniej niż połowa + limit 30GB na osobę dziennie w ramach zabezpieczeń. Również chciałbym udostępniać pliki w formie video online, lecz filmów pojawia się parę dziennie, więc moc obliczeniowa maszyny nie musi być super, hiper bo nie ma co renderować non stop.

 

Userów głównie mam z Azji, więc na początku zacząłem szukać tam, lecz ceny w Azji są 3,4x większe niz w Europie.

 

Chyba najważniejszym współczynnikiem jest poszanowanie klientów jak i prawa.

Powiedzmy sobie szczerze, jak są jakieś zgłoszenia, to często hosting provider, stoi po stronie zgłaszającego, a nie klienta (co jest śmieszne), bo robi to zapewne dla świętego spokoju (jeden klient w tą czy w tamtą, whateva).

Gdy dwie strony oznajmiają, że mają prawa autorskie do podmiotu, do od rozstrzygnięcia są sądy, a nie firma hostingowa.

Tutaj spory ukłon dla hitme.pl z którego korzystam (VPS) aktualnie, który nie pluje na swoich klientów.

Niestety dedyki w porównaniu do konkurencji nie są dobre, szczególnie przepustowość. Żeby to jeszcze cenowo było niskie, to by się kupiło 3 takie i połączyło.

 

Mam jakieś 300-400$ na to.

 

Tak więc będę wdzięczny za rekomendacje i rady.

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

http://www.cyberbunker.com/web/dell-poweredge-1950.php

Cyberbunker nie przepuszcza służb itp. (miejscówke mają w Holandii).

Nie wiem, czy przeczytałeś ze zrozumieniem cały post autora ale on szuka czegoś, co obsłuży ~15TB dziennie (500 użytkowników z limitem 30GB) za 300-400$, a Ty mu proponujesz ofertę z ruchem 3TB / mc za 250E? :)

 

15TB podzielone nawet idealnie równo przez całą dobę to 173MB / sek, czyli łącze w granicy 1,5Gbit.

 

Tanio nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

A dobra, rzeczywiście. Nie doczytałem. Dzięki Adamie :)
W takim wypadku 300-400$ nie starczy rzeczywiście, bardziej bym oscylował na większe kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć, ile dokładnie zużyty będzie ruch, bo bez testu można tylko insynuować. Nie każdy w końcu user ściągnie 30GB dziennie, ale zapewne od jakiś 10TB trzeba na start liczyć.

A czy w takiej kwocie się znajdzie. No już miałem na oku jeden server, nawet do 200$

https://www.hostkey.com/dedicated/service/netherlands#/type/2CPU

tylko gadałem z supportem w sprawach praw autorskich. Oni leją na klientów.

Edytowano przez nurgiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie pasowaloby co cos w stylu s3? Wrzucasz pliki po api, dostajesz link lub generujesz jednorazowy link i masz wszystko inne gdzies?

Moze bym ci cos fajnego mogl zaproponowac, ale jak wszyscy wczesniej mowili w 400 usd bedzie ciezko sie zlapac.

 

A jesli chodzi o abuse to rzadko sie zdarzaja, raczej tylko powiadamiamy klienta, chyba ze cos hardkorowego widzimy jak scam strony banku, informacje od duzych wytrorni filmowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Generalnie możesz spróbować OVH, jeżeli Abuse są fake to oleją.

Jeżeli faktycznie dotyczą treści które umieszczasz na serwerach i nie posiadasz praw autorskich to zablokują serwer.

To dotyczy już chyba każdej serwerowni w EU/USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem nie dotyczy typowych abuse, tylko jak korzystał z hostingu plików typu fileshare, to za byle zgłoszenie wyrzucają pliki, bo obstawiam, że 90% plików to nielegalny content ;)
Albo po prostu wywalają jak jakiś plik robi kilkaset TB miesięcznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH też go wywali za skalę bo 2 Gbit/s operatora T1 będzie ich kosztować sporo i nie ma.
Czy chcesz czy nie będziesz musiał więcej zapłacić bo 2 Gbit/s kosztuje więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH raczej ma gdzieś klientów. Kiedyś z nimi gadałem, to nawet problem mają z treściami +18.
Nie, nie dotyczy to każdej serwerowni EU/USA. Są na pewno firmy, które jednak respektują prawo. hitme.pl to przykład.

Kszysiu, odnośnie ceny którą podałem, tak znajdę, przecie podałem przykład hostkey.com
free file hostingi nie sprawdzają fake reportów i wszystko leci do śmieci, jak ktoś cię nie lubi np. konkurencja. po to próbuję coś znaleźć.
A pliki wrzucają userzy. zwykłe terms of use.

 

theONE. 2Gbps na sec? nie ogarniam.

Edytowano przez nurgiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
OVH raczej ma gdzieś klientów. Kiedyś z nimi gadałem, to nawet problem mają z treściami +18.

 

Nie mają żadnego problemu.

Nie, nie dotyczy to każdej serwerowni EU/USA.

 

 

Dotyczy to każdej normalnej serwerowni.

 

Są na pewno firmy, które jednak respektują prawo

 

No ale to jest respektowanie prawa właśnie, przechowujesz pliki do których nie masz praw autorskich, serwerownia dostaje wiarygodne zgłoszenie o tym, nie reagujesz, blokują/wypowiadają usługę.

 

Sprawa łącza to już osobna kwestia, nie robiliśmy nigdy w OVH większego ruchu na azje więc ciężko coś powiedzieć. Europe / USA mają wszędzie na IX, tam za pewne szło by T1 które było by dla nich lekkim obciążeniem finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrys. userzy są odpowiedzialni za wrzucone pliki. Przykład.

Jest zgłoszenie. Zgłaszający twierdzi, że ma prawa do tego pliku. Wrzucający po poinformowaniu o zgłoszeniu też twierdzi, że ma prawa do tego pliku. W tej sprawie, kto ma racje nie powinien decydować hosting, tylko sąd i odpowiednie organy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurgiel.

 

Sprawdz en.ehostidc.com - oni sa z Azji i nie maja az takich drogich cen, moze bedziesz tam mogl znalezc cos dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×