Skocz do zawartości
zbenek12345

Problem odnośnie NFS.

Polecane posty

Próbuję prawidłowo skonfigurować NFS u siebie na swoim VPS (ubuntu 14.04)

Po edycji pliku /etc/exports i restarcie mam taki komunikat:

Not starting NFS kernel daemon: no support in current kernel.

Jak sprawdzam modrobe nfs to błąd:

http://www.fotoszok.pl/show.php/2821342_0.png.html

Sprawdziłem uname -r i wersja moja to 2.6.32-042stab120.11.

Na tej stronie http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/

widzę nowsze.

Jak rozwiązać miałbym problem?

Czy próbować instalować kernel w wersji 2.6.39?

Z góry dzięki.

Edytowano przez zbenek12345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mariaczi

Nie pomogło mi to niestety..Z tego już korzystałem i dalej taki sam problem :(

OpenVZ posiadam, na minthost założyłem.

Ktoś coś?

p.s może jakiś błąd mam w /etc/exports. Próbowałem kilka konfiguracji i dalej lipa. Ktoś by podał przykładową i sprawdzoną swoją? Wiem, że w Google pełno, ale ja mam problem niestety.

Istotna kwestia to, że jak sprawdzam: service nfs-kernel-server status wynik to (nfsd not running). Kiedy daję service nfs-kernel-server restart lub service nfs-kernel-server start wynik to ciągle...Not starting NFS kernel daemon: no support in current kernel.

Edytowano przez zbenek12345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Openvz ma jądro współdzielone z serwerem matką i najnowsze to 2.6.xx (chyba 35 o ile dobrze pamiętam). Nie masz szans zainstalować na tej wirtualizacji nowego kernela bo jądro jest jak już mówiłem współdzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli niestety nie mam szans na zainstalowanie NFS lub ISCsi? Wynik po komendzie modprobe nfs:

modprobe: ERROR: ../libkmod/libkmod.c:507 kmod_lookup_alias_from_builtin_file() could not open builtin file '/lib/modules/2.6.32-34-pve/modules.builtin.bin'
modprobe: FATAL: Module nf_conntrack_ftp not found.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ustawienia serwera matki ale jak i Kamikadze wspomniał również od kernela. Google wprawdzie nie gryzie jednak nie masz co szukać jeżeli support nie da jednoznacznej informacji że możesz to wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Google nie gryzie. Nie udało mi się rozwiązać przy jego użyciu problemu, ale dużo razy próbowałem. Nie zależy mi na tym, aby utknąć w martwym punkcie. Wiem, że na tym forum można liczyć na merytoryczne odpowiedzi na pytania. To wykonać.. czyli dobrze pomyślałem o instalacji nowego kernela?

Edytowano przez zbenek12345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Google nie gryzie. Nie udało mi się rozwiązać przy jego użyciu problemu, ale dużo razy próbowałem. Nie zależy mi na tym, aby utknąć w martwym punkcie. Wiem, że na tym forum można liczyć na merytoryczne odpowiedzi na pytania. To wykonać.. czyli dobrze pomyślałem o instalacji nowego kernela?

Ten rodzaj wirtualizacji powiedzmy sobie szczerze nie pozwala na pewną skalę posunięć. Kamikadze już to napisałem lecz wiele zależy w tym przypadku od usługodawcy na ile i jak ma skonfigurowany serwer matkę. Proponuje w pierwszej kolejności napisać do nich bo w innym przypadku przewałkujemy dziesiątki konfiguracji na zasadzie "gdyby" , by na końcu się okaże że nie ma szans bo support jasno wyraził swoją opinię w tym temacie. Pamiętaj że to tylko OpenVZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie odpowiadając to nie możesz zmienić kernela na wirtualizacji OpenVZ NIEZALEŻNIE od tego co sobie wymyślisz, rozwiązaniem jest zmienić wirtualizację na KVM/XEN, a to się wiąże automatycznie ze zmianą VPSa.

 

Natomiast możliwym rozwiązaniem jest ładnie poprosić support o doinstalowanie brakującego modułu, tak żeby NFS mogło działać - raczej nie będą mieli z tym problemu.

 

A jak będą, to i tak sam nic nie zrobisz, oprócz wyniesienia się rzecz jasna.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System wirtualizacji, który stosuje twój usługodawca z racji swojego działania ma szereg ograniczeń, w tym brak bezpośredniego wpływu na kernel i jego moduły. Z tegoż to powodu nie działa w nim montowanie zasobów nfs na poziomie kernela, nie działa w pełni zarządzanie ruchem przez iptables (np. maskarada adresów), nie działa czasem tunelowanie ruchu / vpn, no i nie da się zaktualizować kernela.

 

Usługodawcy można dostarczyć link: https://openvz.org/NFS - może będą skłonni ci udostępnić to zgodnie z instrukcją.

Jeżeli nie, to można posiłkować się uruchomieniem go w przestrzeni użytkownika - userspace.

Jako początek do poszukiwań polecam http://unfs3.sourceforge.net - i życzę powodzenia w konfiguracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyda się wiedza :) Zrozumiałem, jutro skontaktuję się z supportem minthost. Widzę, że ograniczenia są przy vps. Lepsze będzie do swobodnego działania np rozwiązanie od jako kvm/xen z oferty ovh? Chodzi mi tutaj o bezproblemowe instalacje np. NFS czy innych rzeczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×