Skocz do zawartości
techmania

Disqus czy oryginalny system komentowania w WordPress?

Polecane posty

Cześć wszystkim!

 

Planujemy zmienić system komentarzy ze stockowego na Disqus. Chcemy wiedzieć co sądzicie, gdyż w Internecie są i pozytywne, jak i negatywne opinie.

 

Dzięki wszystkim z góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Internecie są i pozytywne, jak i negatywne opinie.

A WHT to na jakimś innym internecie hula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie oddałbym zarządzania komentarzami dotyczącymi własnej strony jakiemukolwiek podmiotowi trzeciemu. To oczywiście wygoda, nie trzeba martwić się spamem itd. itp., bo zajmuje się tym ktoś inny, ale traci się też właściwie jakąkolwiek kontrolę nad wszystkim.

 

Uważam, że wszelkie treści - w tym komentarze - dotyczące mojej działalności powinny być w moich rękach, a nie jakiejś firmy trzeciej. Dlatego nigdy nie skorzystałbym z Disqus, nie uczyniłbym z Facebooka czy Twittera jako głównego kanału kontaktu z klientami/użytkownikami, a jedynie jako dodatkowy (a wiele firm traktuje profil Facebookowy jako swoje główne miejsce kontaktu ze światem internetowym).

 

To tak od strony "ideowej". Od strony technicznej nie wiem jak działa Disqus, czy nie ma z nim problemów i czy się sprawdza, nigdy nie używałem. Wiem tylko, że w starszych przeglądarkach w ogóle się nie wyświetla (przynajmniej w tych, które ja sprawdzałem), co oczywiście dla większości ludzi problemem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atutem akurat tego rozwiązania, jak i zresztą każdego innego hostowanego jest to, że jak padnie strona czy twoja konkretna usługa to użytkownicy mogą mieć dalej wgląd w to co się dzieje, więc warto jako pierwszą formę kontaktu wybierać właśnie coś hostowanego, żeby nie odciąć się od klientów całkowicie przy pierwszym byle jakim padzie.

 

I tak, pady się zdarzają, ale Twoja strona o wiele częściej padnie od Disqusa, a jak padnie Disqus to nie problem go zmienić na coś innego, więc imho na plus.

 

Wiele zależy od tego co to ma być za strona i jak ważną częścią mają być komentarze - jeśli to jakieś duperele to pewnie bym został przy stockowym wordpressowym systemie, bo po co zmieniać, ale jeśli to odgrywa ważną rolę, nie wiem - komentarze klientów pod danym artykułem, to raczej bym to wyniósł.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disqus , Facebook itp tak jak napisał Piotr to zwykłe dziadostwo. Nie dość że oddajesz praktycznie "dane" w obce ręce to jeszcze dodatkowo każda taka wymiana informacji powoduje że strony po prostu działają wolniej.

Nie przemawia do mnie również że ta forma komunikacji jest lepsza pod pretekstem typu gdy padnie strona to coś zawsze zostaje.

Wychodzę z założenia moja strona moje zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie!

 

Zainstalowałem Disqus'a tymczasowo, by sprawdzić jak działa i czy strona ładuje się wolniej. Na razie nie widzę jakichś znacznych spowolnienie czy utrudnień w działaniu strony.

 

Co do działania Disqusa, to zawsze jest jakiś plus, gdyż wtedy komentarze są na serwerze Disqusa, a nie na serwerze strony i w bazie danych.

 

--- --- ---

 

SiXwishlist, może i tak, ale jednak komentarze nie są wg mnie najważniejsze. Zawsze to jakieś "ułatwienie". Oprócz tego, jak chcesz się przenieść na stockowu system komentarzy, to możesz sobie komentarze wyeksportować, więc żaden problem. :)

 

is_wm, na WHT nie sprawdzałem :)

 

Archi, zgadzam się, prędzej czyjaś strona padnie niż Disqus, chociaż też się może zdarzyć :)

 

Piotr GRD, rozumiem twoją obawę, ale zawsze coś za coś. Dzięki Disqusowi ma się mniej spamu :)

Edytowano przez techmania (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Diqusa, to ile osób, tyle opinii. Sama korzystam od jakiś 2 lat, albo i dłużej z tego systemu komentarzy i jestem mega zadowolona, chociaż ostatnio zaczęto na temat Disqusa dyskutować, bo niebawem będzie wprowadzał system reklam - dodam, że to nie są małe, subtelne reklamy, tylko ogromne kafle, bardzo rzucające się w oczy, często zwyczajnie, w języku angielskim. Dlatego powoli rozglądam się za alternatywą hostowaną u siebie :)

 

Wersja bez reklam kosztować będzie 20$/miesiąc.

 

Zaznaczam tę opcję i cenę, bo większość użytkowników Disqus'a przyzwyczaiła się do tego, że jest to darmowe narzędzie a twórcy ostatnio stwierdzili, że jednak nie. I chociaż część będzie wstanie i będzie chciała pozwolić sobie na opłacenie opcji bez reklam, to część jednak na to nie stać, bądź się zbuntuje. Więc jeżeli nie jesteś chętny na opłaty a nie chcesz reklam - proponuję nie przyzwyczajać się do tego systemu komentarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Diqusa, to ile osób, tyle opinii. Sama korzystam od jakiś 2 lat, albo i dłużej z tego systemu komentarzy i jestem mega zadowolona, chociaż ostatnio zaczęto na temat Disqusa dyskutować, bo niebawem będzie wprowadzał system reklam - dodam, że to nie są małe, subtelne reklamy, tylko ogromne kafle, bardzo rzucające się w oczy, często zwyczajnie, w języku angielskim. Dlatego powoli rozglądam się za alternatywą hostowaną u siebie :)

 

Wersja bez reklam kosztować będzie 20$/miesiąc.

 

Zaznaczam tę opcję i cenę, bo większość użytkowników Disqus'a przyzwyczaiła się do tego, że jest to darmowe narzędzie a twórcy ostatnio stwierdzili, że jednak nie. I chociaż część będzie wstanie i będzie chciała pozwolić sobie na opłacenie opcji bez reklam, to część jednak na to nie stać, bądź się zbuntuje. Więc jeżeli nie jesteś chętny na opłaty a nie chcesz reklam - proponuję nie przyzwyczajać się do tego systemu komentarzy :)

Dzięki za taką jakby "recenzję"! :)

 

Dla stron, które dopiero zaczynają swoją działalność 20 dolców to jest duży wydatek, do tego tak jak piszesz - miesięcznie.

 

A wiesz kiedy mają być wprowadzone reklamy?

Edytowano przez techmania (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę info z ich planów na 2017 rok:

 

Is Disqus still free to use? Will it remain free to use?

Yes! Disqus’ fully featured basic service will always remain free to use. Publishers can install Disqus on their sites anytime, for free, using a plugin or universal code. The basic version of Disqus is supported by advertising. Ads are powered by Disqus’ Reveal system, which is highly configurable and allows publishers to choose from multiple different ad positions.

We know that ads may not be a good fit for all publishers and all sites. For these publishers, we will provide a simple option to remove ads altogether. For an inexpensive monthly fee publishers will be able to completely remove ads and take advantage of all of Disqus’ basic features and functionality. We will release finalized pricing for this offering soon.


When will these new versions of Disqus be available?

We expect to launch these new offerings by March 2017. We will provide more details well in advance of the planned March release. In the meantime, we encourage publishers to reach out to us to discuss their needs and learn more about upcoming features.

 

 

Tak więc podsumowując, planują wprowadzić to do marca, aczkolwiek wiadomo jak z planami bywa. Mimo wszystko, jeżeli nie chcesz płacić i nie chcesz reklam, proponowałabym się do Disqus'a nie przyzwyczajać, bo długo w takiej formie już nie będzie ;)

 

 

 

Edytowano przez Paulaaaa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Najlepsze jest to, że mówią, że wprowadzą niedrogą miesięczną opłatę. :D

 

Wiesz, jakbym mieszkała w stanach to 20 baksów to w sumie nie jest duża, miesięczna opłata. Bo nie patrzą na to, że różne nacje korzystają z narzędzia i nie każdego stać ;)

Jeżeli ktoś prowadzi bloga, czy jakiś mały serwis, z którego nie zarabia i płaci za hostingi, domeny, jakieś inne aplikacje, skrypty, czy zewnętrzne usługi jak np. ja korzystam z Branda, to nagle taki koszt to niestety spory, miesięczny wydatek, na który niekoniecznie mogę sobie pozwolić.

 

Dlatego kto nie jest wstanie sobie pozwolić a szuka odpowiedniego rozwiązania, lepiej żeby się do Disqus'a nie przyzwyczajał, bo dla mnie jest mega wygodny i szybko się u mnie przyjął i zagościł na dłużej. No, ale jak widać, czas na zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba lepiej skorzystać z

https://pl.wordpress.org/plugins/wpdiscuz/

Dzięki za propozycję, na pewno sprawdzę!

 

Paulaaa, zgadzam się, w USA jakbym pracował to taniej by wyszło. Szkoda trochę, bo Disqus'a jakiego znam zawsze był darmowy i był używany prawie wszędzie.

 

Trochę słabo, jak mówisz, że po wprowadzeniu opłat darmowa wersja będzie zawierała ogromne "kafle" reklam. Prawdopodobnie użytkownicy Disqus'a jak zobaczą te reklamy to uciekną. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to mniej więcej tak - dla tych, którzy chcą mieć zobrazowane jak duże te kafle reklamowe będą :) Screen z spidersweb, u których na moment zawitały już reklamy ;)

 

Image-uploaded-from-iOS.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kto ma aktywnych komentujących posiada możliwość włączenia reklam w ustawieniach. Można na tym zarabiać, więc jeżeli komuś zależy na pieniądzach to włącza zarabianie. U mnie działa to od początku roku.

rq3ZTmQ.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@protoplasta

 

Tak, tylko jest różnica między tym, że świadomie wybierasz reklamy i je włączasz a tym, że walną Ci wielkie kafle z randomowymi reklamami, których nie chcesz. Ja nie mam zamiaru zarzucać swojej strony jakimś spamem i robić z niej tablicy ogłoszeniowej, więc wszelka reklama, poza tą, świadomie przeze mnie wybraną jest dla mnie po prostu niedopuszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie delikatne odkopanie tematu, ale wydaje mi się, że może to być istotna informacja, która może zainteresować, jeżeli ktoś dalej rozważa Disqus na swojej stronie :)

 

https://blog.disqus.com/advertising-will-remain-optional-for-over-95-of-sites-on-disqus

 

W skrócie: na małych, niekomercyjnych stronach, Disqus dalej będzie darmowym narzędziem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disqus. Dobrze niweluje spam w komentarzach. Jest też prosty, estetyczny i nieźle funkcjonalny. Od nie dawna przekonuje się do tego systemu komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie delikatne odkopanie tematu, ale wydaje mi się, że może to być istotna informacja, która może zainteresować, jeżeli ktoś dalej rozważa Disqus na swojej stronie :)

 

https://blog.disqus.com/advertising-will-remain-optional-for-over-95-of-sites-on-disqus

 

W skrócie: na małych, niekomercyjnych stronach, Disqus dalej będzie darmowym narzędziem :)

Też odkopuję. :) Dzięki za linka. Na razie używam Disqus'a i nie widzę żadnych wielkich kafli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytam jak ze spamem na Disqusie? Bo z tego co czytałam to są boty które zaspamowywują komentarzami..

Hej,

 

Disqus radzi sobie świetnie ze spamami. Wiadomo, żaden system nie za blokuje wszystkich komentarzy, jednak Disqus sobie radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez jakieś 3/4 lata użytkowania miałam może 3 komentarze spamowe, które automatycznie zostały zakwalifikowane jako spam i się na stronie nie wyświetliły, więc naprawdę nie ma z tym żadnego problemu na Disqus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba lepiej skorzystać z

https://pl.wordpress.org/plugins/wpdiscuz/

 

Tam za każdy dodatkowy element płacisz?! więc to żadne rozwiązanie.

Przez jakieś 3/4 lata użytkowania miałam może 3 komentarze spamowe, które automatycznie zostały zakwalifikowane jako spam i się na stronie nie wyświetliły, więc naprawdę nie ma z tym żadnego problemu na Disqus :)

 

Moderacja komentarzy = 0 spamu, nie jest do tego potrzeba zewnętrzna platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×