Skocz do zawartości
adif

Supertanie Domeny A Jakość Obsługi: Superhost.pl Vs Nazwa.pl

Polecane posty

Przeglądam kolejny raz oferty firm rejestrujących domeny i zastanawiam się czy warto jest przepłacać.

 

Oto moje spostrzeżenia:

 

superhost.pl

 

Na stronie możemy się dowiedzieć, że właścicielem serwisu jest:

 

Prosperita s.c.

 

81-411 Gdynia, Kopernika 61

NIP 586-21-04-148 REGON 192895226

 

Mają obecnie jedną z najtańszych ofert na domeny.

 

Po rejestracji domen okazuje się, że firmą rejestrującą nie jest wcale superhost.pl (Prosperita s.c.) tylko:

 

Consulting Service

ul. Domaniewska 35A lok.1B

02-672 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 8538888

domeny@ConsultingService.pl

 

https://rejestracjadomen.pl/domeny/

 

Superhost.pl nie jest partnerem Nask'u!!! Wygląda na to, że tylko pośredniczy w rejestracji domen.

 

Easyisp.pl, którego właścicielem jest firma Artnet ( od niedawna parter NASK) również ma bardzo niskie ceny.

Ich strona:

http://easyisp.pl/index.php?mod=content&path=23

 

 

Skąd więc tak tanie domeny? Rejestracja oraz odnawianie w niewiarygodnie niskiej cenie. U czołowych rejestratorów takich jak:

 

nazwa.pl, home.pl, kei.pl ceny są o wiele wyższe.

 

-----------------------

Przykładowe porównanie (ceny netto):

 

rejestracja .eu odnowienie .eu rejestracja .pl odnowienie .pl

Prosperita s.c. (superhost.pl) 46 zł 46 zł 50 zł 75 zł

 

Consulting Service 50 zł 90 zł 48 zł 90 zł

 

Easyisp.pl 55 zł 55 zł 65 zł 65 zł

 

 

-----------------------

 

Dla chętnych kilka istotnych informacji o domenach ze strony NASK'u:

 

 

lista partnerów Nask - http://www.dns.pl/porozumienie/uslugobiorcy.html

prawa abonenta - http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

---

 

Na koniec dodam, że osobiście posiadam kilka domen zarówno polskich, globalnych oraz .eu .

Większość z nich posiadam w Nazwa.pl i z usług tej firmy jestem szczerze zadowolony.

 

Ponadto korzystam lub korzystałem z usług: home.pl, az.pl, superhost.pl.

 

W Nazwa.pl posiadają m.in. dobry panel do obsługi domen (wiele funkcji, których brakuje np. w az.pl czy superhost.pl) oraz obsługę klienta na wysokim poziomie.

Minusem jest z pewnością cena za domeny, ale czytajac opinie np. o superhost.pl chyba lepiej jest dopłacić parenaście złotych i mieć święty spokój.

 

 

Co wy sądzicie o tych "tanich domenach" i jakie jest wasze doświadczenie w rejestracji i obsłudze domen.

Zastanawiam się czy nie przetransferować swoich domen do np. superhost.pl, obniżę koszty ale czy oby na pewno będzie to dobre posunięcie?

 

pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiosk to nie TESCO nie ma co porównywać EasyISP do Nazwa.pl to zupełnie inna metodologia sprzedaży. Nie ma jak to opisywać superhost a trzymać domeny w nazwa.pl ciekawe dlaczego nie robisz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie sam sobie odpowiedziales

 

placisz za jakosc i za "spokojny sen"

 

ja od poczatku mojej "kariery" z domenami i hostingiem stawialem na pewniejsze rozwiazania,

wiedzialem ze "przeplacam" ale jakos nigdy nie mialem zadnych powodow do narzekan

(czego nie mozna powiedziec o wielu uzytkownikach m.in. tego forum - ciagle tylko placz:

"to padlo", "tamto padlo", "znowu nie dziala"

a co ciekawsze to ci ktorzy narzekaja zaraz potem szukaja czegos nowego taniego i czesto wpadaja z deszczu pod rynne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<<Kiosk to nie TESCO>> ciekawe porównanie Tomi. Ja doskonale wiem czemu rejestruję domeny w Nazwa.pl a nie w superhost.pl. Jedyne co mnie zastanawia i o taką właśnie proszę odpowiedź, jest: dlaczego firmy takie jak Prosperita sprzedają domeny (jak sądzę) po kosztach. Nikt na razie nie potrafi wprost odpowiedzieć.

 

Co do metodologii sprzedaży, o której piszesz Tomi - łatwo jest tak stwierdzić gorzej wytłumaczyć czym istotnie się różnią między sobą.

 

Ten post nie miał wam pokazać jakichś narzekań a raczej wskazać, że istnieją właśnie takie firmy jak superhost, których działalność nie do końca jest jasna i może przestrzeć czytających przed korzystaniem z ich usług.

 

Dlaczego napisałem, że się zastanawiam żeby nie przejść z nazwa.pl do superhosta? właśnie dlatego żeby znalazło się kilku z was i potwiedziło moje słowa co do wyższości jakości obsługi nad ceną.

 

A może ktoś z was wie ile kosztuje Partnera Nask'u zarejestrowanie domeny? Wtedy dowiedzielibyśmy się jakie obowiazują marże?? Chętnie usłyszę, chyba że to temat Tabu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam superhost znam nazwa ale

 

pytasz czemu mozna sprzedawac po kosztach (a czasem nawet ponizej kosztow)

 

chodzi o zlapanie klienta, proste

jesli kupujesz domene po "zanizonej" cenie to jesli bedziesz chcial ja przetransferowac i tak bedziesz musial doplacic roznice miedzy cena promocyjna a cena "normalna" (+ czasem jakas "kara" za zlamanie zasad promocji)

 

poza tym firma jesli dziala ok i lapie w ten sposob klientow to zostaja oni w firmie na dluzej i pomimo ze na poczatku taka zbyt tania sprzedaz moze wydawac sie glupota (doplacanie do interesu) to jesli spojrzysz na sprawe dlugofalowo jest to jednak dobry interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z Tobą baldhorse. Z tym, że promocje na tańsze domeny są dostępne zarówno w firmach tj. "superhost" czy "nazwa". Nie tak dawno można było kupić domenę .pl w home.pl za jedyne 19.90 netto - wiem bo sam z niej skorzystałem - jedynym kruczkiem w umowie jest konieczność przedłużenia okresu ważności domeny w tym samym serwisie lub całkowita rezygnacja z domeny lub ew. tak jak napisał baldhorse dopłata różnicy między ceną promocyjną a ceną normalną w momencie przeniesienia domeny do innego usługodawcy.

 

Wracając do tanich domen: nie chodzi mi tutaj dokładnie o ciekawe promocje ich rejestracji i związany z tym niski koszt zakupu, a raczej o koszt odnowienia domeny, który dla porównania w nazwa.pl wynosi dla domeny .pl 100zł netto a w superhost 75 zł. W innych serwisach można znaleźć jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 100% zgadzam się z Tobą baldhorse. Z tym, że promocje na tańsze domeny są dostępne zarówno w firmach tj. "superhost" czy "nazwa". Nie tak dawno można było kupić domenę .pl w home.pl za jedyne 19.90 netto - wiem bo sam z niej skorzystałem - jedynym kruczkiem w umowie jest konieczność przedłużenia okresu ważności domeny w tym samym serwisie lub całkowita rezygnacja z domeny lub ew. tak jak napisał baldhorse dopłata różnicy między ceną promocyjną a ceną normalną w momencie przeniesienia domeny do innego usługodawcy.

 

Wracając do tanich domen: nie chodzi mi tutaj dokładnie o ciekawe promocje ich rejestracji i związany z tym niski koszt zakupu, a raczej o koszt odnowienia domeny, który dla porównania w nazwa.pl wynosi dla domeny .pl 100zł netto a w superhost 75 zł. W innych serwisach można znaleźć jeszcze taniej.

w www.rejestrator24.pl mozna wykupic domene i przedłużyć za 68 zł netto. Serwis jest własnoscią ACTIVE 24, firmy ktora jest partnerem NASK. Wiec chyba mozna kupić tanio i dobrze... mam nadzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cal.pl masz rejestracje pl za 62 zl, odnowienie za 66 zl... Chyba najmniejsza roznica miedzy rejestracja a odnowieniem, 4 zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo bedę przetransferowywał kilka domen klienta do nazwa.pl i podziele sie swoimu uwagami jak coś bedą utrudniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. kilka ciekawych informacji. Mam nadzieję, że sie przyda. Dziś postanowiłem podzwonić po kilku czołowych firmach w sprawie domen i:

 

W zależności od ilości rejestrowanych domen sprawa ma się następująco:

 

kei.pl

=======================

5-10 domen .pl 90zł

10-50 domen .pl 85zł

 

normalnie .pl 100zł .com.pl 75zł .com 49zł

 

nazwa.pl

=======================

>20 domen polskich .pl 80zł .com.pl 60zł

 

normalnie .pl 100zł .com.pl 75zł .com 50zł

 

home.pl

=======================

normalnie .pl 90zł .com.pl 70zł .com 50zł

 

Tu podobno jest jakiś program dla dealerów i zniżki zaczynają się od 20% - więcej nie chcieli powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×