Skocz do zawartości
backshift

Założenie prostego forum.

Polecane posty

Dzień dobry.

Dziś mam pytanie odnośnie założenia forum dyskusyjnego. Powiedzmy chciałbym by forum wyglądało tak jak to webhostingtalk. Co po za hostingiem i domenom jeszcze potrzebuję?
Czy takie forum jeśli będę prowadził, musowo jest mieć założoną działalność gospodarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz powiedzieć przez stwierdzenie "wyglądałoby jak to webhostingtalk". Jeżeli masz na myśli skrypt - musisz mieć na niego oryginalną licencje (nie polecam bawić się w nulledy IPB). Jeżeli nie zamierzasz prowadzić żadnych usług premium to działalność nie jest konieczna. Kwestia jest ochrony danych osobowych i GIODO. Tym najbardziej bym się zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale żeby takie forum stworzyć to mogę gdzieś kupić szablon czy po prostu muszę mieć pojęcie o tym skrypcie, php, html i innych diabłach? :)

Co masz na myśli stwierdzenie ochrona danych osobowych, czy na to trzeba mieć pozwolenie, bo nie do końca rozumiem to co chcesz przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś Ci broni kupić szablon lub użyć darmowego?

Widzę pierwszy agresor na horyzoncie.

 

I co taką krzywdę zrobiłem tym pytaniem?

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale żeby takie forum stworzyć to mogę gdzieś kupić szablon czy po prostu muszę mieć pojęcie o tym skrypcie, php, html i innych diabłach? :)

Nie no, wystarczy po prostu taki MyBB + styl, który można pobrać ze strony mybb.com

No i wiedza o skrypcie by się przydała - jak go skonfigurować, jak naprawiać błędy, jak przerabiać styl na własny użytek.

 

Co masz na myśli stwierdzenie ochrona danych osobowych, czy na to trzeba mieć pozwolenie, bo nie do końca rozumiem to co chcesz przekazać.

Trzeba stosować się do przepisów o ochronie danych osobowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę pierwszy agresor na horyzoncie.

 

I co taką krzywdę zrobiłem tym pytaniem?

Ciężko pewnie Ci było postawić skrypt i sprawdzić lub wpisać jego nazwę i dodać themes w Google, lepiej nabić posty głupimi pytaniami, nie? Przecież za szybko by to trwało i postów byś nie miał..

 

Minimum własnego wkładu w wymyślone sobie zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Ciężko pewnie Ci było postawić skrypt i sprawdzić lub wpisać jego nazwę i dodać themes w Google, lepiej nabić posty głupimi pytaniami, nie? Przecież za szybko by to trwało i postów byś nie miał..

 

Minimum własnego wkładu w wymyślone sobie zadania.

 

Komuś chyba za bardzo smog zaszkodził.

Nie wie, to pyta - po to jest forum. Jak nie chcesz odpowiadać, to nie odpowiadaj bo to Ty nabijasz sobie posty takim spamowaniem.

 

Co do pytania - możesz stworzyć forum na domyślnym szablonie zmieniając tylko logo, modyfikując go poprzez podstawowy edytor w panelu administracyjnym, bądź wgrać gotowy darmowy/płatny z internetu.

 

Pod proste forum, łatwe w zarządzaniu i lekkie dla serwera polecam MyBB z darmowych oraz BurningBoard z płatnych.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

łatwe w zarządzaniu i lekkie dla serwera polecam MyBB

 

Łatwe w zarządzaniu może i tak, ale na pewno nie lekkie dla serwera, szczególnie przy większym ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

Odpowiesz na szybko dlaczego akurat Burning Board?

 

Na podstawie moich doświadczeń z płatnymi skryptami (korzystałem jedynie z IP.Board oraz vBulletin, nie wiem jak na tym tle wypada XenForo) - Burning Board jest skryptem bardzo, ale to bardzo lekkim dla serwera, posiadającym ogromną bazę bardzo dobrych dodatków, bardzo dobre wsparcie, dość ładne szablony, ale co najważniejsze dla takiego zwykłego Kowalskiego który dopiero uczy się zakładać fora - bardzo łatwo i przyjemnie się go konfiguruje oraz potem zarządza. Co prawda wyszła teraz zupełnie nowa wersja, jednak jeśli ktoś chce mogę udostępnić za darmo wersję Lite, która była kiedyś darmowa - jest ona trochę okrojona w stosunku do pełnej wersji, jednak nauka konfiguracji skryptu może być na niej całkiem przyjemna i skuteczna - nie miałem natomiast styczności z nową wersją, przez co trudno mi się wypowiadać - jednak przy zakupie licencji na najnowszą, można korzystać z tych starszych. Myślę, że gdybym przetestował najnowszą wersję - nadal potrafiłbym odnaleźć się w ACP.

 

 

Łatwe w zarządzaniu może i tak, ale na pewno nie lekkie dla serwera, szczególnie przy większym ruchu.

 

Może źle się wyraziłem, jednak z darmowych skryptów jest najlepsze. Dobierałem oraz konfigurowałem raz serwer pod dość spore forum MyBB o tematyce GTA - przy dość dużym ruchu, korzystaniu z shoutboxa + unikalny szablon z wykorzystaniem wielu dodatków, które mogą być zasobożerne - obciążenie serwera było nikłe - był to VPS Starter z MH. Wszystko zależy od ilości dodatków oraz konfiguracji serwera. Uważam, że tak samo mógłbym wypowiedzieć się o IP.Board - początkowo jest lekkie, jednak wraz z instalowaniem kolejnych dodatków, obciąża ono serwer coraz bardziej.

Edytowano przez Web-Support (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pewnie Ci było postawić skrypt i sprawdzić lub wpisać jego nazwę i dodać themes w Google, lepiej nabić posty głupimi pytaniami, nie? Przecież za szybko by to trwało i postów byś nie miał..

 

Minimum własnego wkładu w wymyślone sobie zadania.

Polska cebula tylko patrzy jak tu kogoś shejtowac i posty nabić.

 

Co do tematu to MyBB będzie najlepszym rozwiązaniem + darmowy styl. I nie musisz mieć założonej żadnej działalności gospodarczej.

Edytowano przez #Gremsonkowy# (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam otworzyć forum dyskusyjne. Najlepsze darmowe rozmowianie według was to MyBB? Sprawa z kontami uzyykownikow byłaby w 100% legalna i żadne sprawy dotyczące danych osobowych GIODO nie będą wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting jakiś za ~200 zł rocznie.

GIODO musisz zastosować przy każdym forum (przetwarzasz dane).

Najlepiej wybierz hosting, który pomaga (dodatkowa usługa) w przygotowaniu papierów do GIODO.

 

Niektóre hostingi mają w panelu administracyjny tzw. "installatron", gdzie automatycznie możesz wybrać interesujący Cię skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×