Skocz do zawartości
Marceli99

Instalacja LAMP na VPS

Polecane posty

Jeżeli zły dział to przepraszam.

 

Cześć wszystykim, od paru dni posiadam VPS w wirtualizacji KVM 2gb ramu i jakiś xeon 3.4GHz jeden rdzeń, do tego SSD i niby "nielimitowany transfer", serwer działa OK, natomiast za żadne skarby nie potrafię zainstalować na nim LAMPA, pierwotnie zależało mi na nginxie zamiast apache, bo na vpsie chciałem jeszcze postawić parę innych usług, ale prawdopodobnie nie dam rady "ogarnąć" nginixa jak już przy standardowym LAMP wymiękam, próbowałem według wielu poradników i skutki są zawsze opłakane i kończy się reinstalacją systemu, bo po prostu się gubię. Ostatnio prawie mi sie udało, przerzuciłem na serwer pliki wordpressa jednak ten zamiast ukazać instalator pokazał błąd że PHP nie może połączyć się z MySQL.

 

Proszę nie linczować za moją malutką wiedzę w tej dziedzinie - chciałbym to zrozumieć / nauczyć się, ale dla mnie to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

 

System które używam do Debian 8.4, mam jeszcze możliwość zainstalowania CentOS'a, ale z nim nigdy nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://shinsec.pl/lemp-linux-nginx-mysql-php/

 

Dla mnie prostszy jest nginx niż apache :D

Było blisko końca, ale wpadłem na tym momencie.

 

 

WordPress

Skasujmy domyślne server-blocks

rm /etc/nginx/sites-enabled/default /etc/nginx/sites-available/default

Stwórzmy nowy plik w folderze sites-enabled:

nano shintest

Wklejamy następującą konfigurację zmieniając odpowiednie wartości na swoje

server {

listen 80;

server_name naszadomena.pl;

root /var/www/shintest/public;

index index.php;

access_log /var/www/shintest/logs/access.log;

error_log /var/www/shintest/logs/error.log;

 

 

location = /favicon.ico {

log_not_found off;

access_log off;

}

 

location = /robots.txt {

allow all;

log_not_found off;

access_log off;

}

 

location / {

try_files $uri $uri/ /index.php?$args;

}

 

location ~ \.php$ {

include fastcgi.conf;

include fastcgi_params;

fastcgi_pass unix:/var/run/php5-fpm.sock;

fastcgi_intercept_errors on;

fastcgi_index index.php;

}

}

Jeśli chcemy, aby adres domeny był zarówno z www jak i bez www w linijce server name wpisujemy obie wartości

server_name naszadomena.pl www.naszadomena.pl;

Sprawdzamy konfigurację

nginx -t

Jeśli wszystko jest w porządku restartujemy nginx

service nginx restart

 

 

4953314861497941528860.png

2108814861497941528860.png

1346414861498751528860.png

 

W lokalizacji logów podałem wszystko co możliwe, pomijam fakt że tam jest tylko folder html - myślałem że samemu utworzy, podałem nazwę domyślnego użytkownika i nic - wybacz za takie głupie pytanie, ale ja po prostu jestem bardzo zielony. :D

 

Mam sobie jakąś tam domenę i jak mogę ją przypisać do tego adresu IP? Serwer mam w Proserwer.pl i domenę również, obecna jest przypisana do hostingu, który mi nie wystarczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to jesteś dla mnie szaleńcem, że za tyle pieniędzy wykupiłeś serwer do nauki - trzeba było kupić coś za groszę jakie kolwiek, nauczyć się podstaw, a później stawiać coś już od początku na nogi.
Instalacja LAMP - podstawa podstaw. Poradników jest milion.
Jeżeli masz z tym problem, a stawiać chcesz tylko stronę na tym serwerze, to postaw sobie to może na jakimś panelu, który sam za ciebie tym będzie zarządzał - ja używam vestacp, instalacja tego panelu wiąże się z napisaniem jednej, może dwóch komend, sam się instaluję i wszystko konfiguruję. Jednak to droga na skróty i na pewno się nie nauczysz wielu rzeczy instalując panel, do tego jak coś Ci się skrzaczy później to bedzie problem i to duzo, zeby co kolwiek z tego wyciagnać i naprawić.
Instalacja LAMP:

apt-get install apache2 php5 mysql-server phpmyadmin
ln -s /usr/share/phpmyadmin /var/www/phpmyadmin
/etc/init.d/apache2 restart

To nie takie trudne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bracie. Na screenie, który załączyłeś jest wszystko napisane. Nie możesz bezmyślnie kopiować tego co jest w poradniku. Musisz dostosować ścieżki itp pod siebie. Przeczytaj linię po linii plik konfiguracyjny i pomyśl, co dana linijka robi.

 

Stwórz folder w danej lokalizacji, podaj go w pliku konfiguracyjnym. Stronę masz w /var/www/html a w konfiguracji podajesz ścieżkę /vaw/www/shintest/public

 

Jeśli korzystasz z konfiguracji z poradnika to musisz mieć 2 foldery: public i logs. Do public wrzucasz pliki ze stronę, a w logs nginx sam stworzy 2 pliki.

 

Czyli jeśli robisz według poradnika to powinieneś mieć /vaw/www/shintest/public oraz /vaw/www/shintest/logs

 

shintest możesz zmienić na nazwę strony (w twoim wypadku widzę, że flux)

Edytowano przez aTastyCookie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×