Skocz do zawartości
kawasaki

Najtańsza domena jaką się da tylko znaleźć - Gdzie?

Polecane posty

Witam Serdecznie,
Posiadam serwer teamspeak 3 dla znajomych i mam podpiętą pod niego domenę z ovh, którą kupiłem rok temu na promocji jakiejś za jakieś chyba 2zł brutto. Szukam zamiennika jakiegoś w podobnej cenie, bo nie mam ochoty wchodzić na ts'a za pomocą ip, bo to bardzo drażni. Aktualna domena kończy się jakoś w połowie lutego i do tego czasu muszę coś okazjonalnego znaleźć, może macie jakieś swoje dojścia do tanich domen - nie chodzi mi tu oczywiście o .pl - a jakieś inne, jedyny warunek - jak najtaniej.
Na razie co znalazłem no to .ovh - 4zł kosztuję, natomiast no słabo trochę to będzie wyglądało - ale jakoś przeboleje, jak nie znajde nic innego. Dzięki wam za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.freenom.com/en/index.html - polecam to tylko pod śmieciowe usługi. Kiedyś przejmowali popularniejsze domeny - obecnie nie mam pojęcia jak to działa ;)

 

W OVH masz naprawdę za grosze domeny - taniej się już nie da, wydaj te parę groszy i tyle. Masz pewność i spokój :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaryzykować i wesprzeć się darmowymi - jak wspomniał devon. Krótkoterminowo się sprawdzą, długoterminowo nie masz żadnej gwarancji.

 

Jeśli nie przeszkadza Ci zmiana domeny co roku - szukaj promocji. Nazwa, Home, AZ mają niemal bez przerwy to taką to inną promocję na domeny *.pl lub *.eu za zero lub złotówkę. Ale zazwyczaj regulaminem promocji zobowiązujesz się do pozostania - w razie chęci przedłużenia - na rok drugi u tego samego rejestratora, więc już rok drugi dla domeny będzie drogi ponad miarę (bo to drodzy rejestratorzy). Te promocje to rozwiązanie korzystne w przypadku chęci wykorzystywania domeny przez rok, a potem porzucenia jej. Poza wspomnianymi wyżej Aftermarket ma promocję na *.xyz (5,95+VAT za rok pierwszy), Forpsi promuje *.cloud (4,00+VAT za rok pierwszy), to tak w kilka minut zajrzałem, pewnie się coś jeszcze znajdzie tu i tam.

 

Jeśli jednak chciałbyś korzystać z jednej domeny dłużej niż przez rok - nie patrz na cenę rejestracji i promocje, a na cenę przedłużenia. *.eu to ok. 26-27zł rocznie w najtańszych ofertach, regionalne *.pl poniżej 20zł, nawet 15, funkcjonalne *.pl to okolice 40zł, zwykłe *.pl to już 50zł, *.com/*.net/*.org/*.info to nieco ponad 40zł. Dziwnie tanio wygląda mi domena *.work w Aftermarket - 9zł+VAT, nie wiem czy to błąd czy promocja czy stała cena. Jakimś rozwiązaniem są domeny *.pl zawierające polskie znaki, IDN, u części rejestratorów są znacząco tańsze, *.pl IDN ok. 15zł, funkcjonalne pl IDN ok. 11zł, regionalne pl IDN nawet 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bede szukal na jakichś promocjach, wlasnie i to mi chodzi, ze chce co roku zmieniać domene, bo mi to w niczym nie przeszkadza- chodzi mi tylko o cene. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×