Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

 

Pytanie moje jest takie: jaki jest podobny hosting do cba. Podobny w sensie takim, że ma w sobie takie rozwiązania jak są na cba, że: można zupełnie za free, tylko że lipna domena ...cba.pl i reklamy.

Ale można wyłączyć sobie reklamy tzn przejść na "pro" i jest bardzo fajnie, pozostaje jeszcze ta domena cba.pl, która nie jest fajna ale system sam podpowiada, że można przeskoczyć na jedną z wielu możliwych płatnych takich jak: .pl .com .eu i w odpowiednim momencie gdy serwis jest rozbudowany na tyle, że już wypada mieć ładną domenę, to wówczas sobie taką zakupić. I wszystko jest wewnątrz jednego serwisu a nie, że domena tu a hosting tam.

Co się jeszcze podoba:, że taki duży wybór oprogramowania do zainstalowania, w kilka kliknięć. Nie trzeba manualnie.

Bo np takie serwisy jak: weebly czy webnode, to mają podobnie względem możliwości siedzenia na brzydkiej domenie typu weebly.com czy webnode.com ale można wykupić jakąś poważną. Jednak te serwisy pozwalają tylko tworzenie czegoś wg ich szablonów. Tam złożonego serwisu w joomli z podserwisami na subdomenach nie można zrobić, bo tam po prostu nie można mieć ani joomli ani wordpressa ani żadnej swojej zachcianki, tylko ich własny cms..

Więc pod tym względem cba ciągle wychodzi u mnie najlepiej - jak na moje potrzeby. Jednak strony z pozostostawioną domeną typu cba.pl czy yoyo.pl są bardzo niewygodne, bo to nie to samo co .com.pl gdyż różne narzędzia do testowania czy optymalizacji traktowały mojastrona.cba.pl jako subdomenę.cba.pl i okazywało się, że do strony prowadzą miliony linków i należy do najpopularniejszych w Polsce ;) Albo nie można było dodać linka w jakimś serwisie, bo automat też rozpoznał moją stronę jako część wielkiej strony cba.pl na której jest wielkie skupisko śmieci i spamu..

Dlatego chciałbym teraz coś innego a równie wygodnego i chociażby by poznawać jak to jest u innych usługodawców.

Pisząc też "serwis jak cba" to tyczy się tego aby miał swoją ładną historię i pozycję na rynku i nikt się nie boi, że to tylko czyjś niewypalony krótki pomysł na biznes i strony znikną :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że zmiana domeny z brzydkiej na ładną może pogrążyć dobrze, nowo rozwijający się serwis? Dlatego jak już ktoś planuje poświęcać czas na tworzenie jakiejś strony to moim zdaniem jest to strata czasu gdy robi się na tego typu hostingach, zwłaszcza jeśli koszty to kilkadziesiąt złotych rocznie.

Ludzie mają domenę tu a hosting tam, dlatego że nie lubią przepłacać.

 

Jeśli chodzi o instalatory to zostawiam to bez komentarza bo jak dla mnie to najmniej istotny element hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie o to chodziło :) Wiadomo, że "rozwijający się serwis" można tak nazwać gdy ma bardzo różne oblicza. Wiem, że jak by serwis był znany i podlinkowany na jakiś adres a ten adres nagle by się zmienił to lipa. Trzeba by przekierowania i nowy wizerunek reklamowy itp itd etc. No ale w iluż to przypadkach jak pożyteczne jest to, gdy prace nad stroną się przecięgają ale trwają i tak np rok czasu. Po tym roku dochodzi się do wniosku, że całkiem się udało i można to rozreklamowywać, wyszeptać i roznosić po necie i wtedy się przechodzi na nową domenę, być może i zmienia logo.

Nie ważne, że strona zyskała wcześniej jakieś linki, bo były to takie byle jakie linki z byle jakich forów i komentarzy, za to prowadzące pod adres, który już nie istnieje ale za to jest przekierowaniem na nowy adres np nowyadres.pl. Przekierowanie jak już się poznałem na pierwszych błędach z pozycjonowaniem i filtrami, sprawiło, że nowa domena od razu stała wysoko w wynikach, gdy stara dostała filtra od Google. Czyli przekierowanie jak by przekazało całą moc wielu linków a przy tym "czyściło" skutki tego jakie to były linki i z jakich źródeł.

Od momentu gdy serwis jest poważny i na "poważnej" domenie to oczywiście tylko "poważne" pozycjonowanie przez naturalne linki, które są jednocześnie i marketingiem i reklamą czegoś dobrego i przydatnego.

Natomiast do tego momentu nie boję się, że coś utracę, bo nie robię pod to reklamy ani poważnych linków tylko na szybkiego śmiece pisząc o rybach, wężach, ufo, ogrodach i tipsach i pończochach czyli o wszystkim na czym się nie znam i na serwisach na których nie liczę na pozyskanie żadnych ważnych gości/klientów :)

Chodzi właśnie o ludzi z moim podejściem, co dla wielu jest bardzo wygodne i lepszym rozwiązaniem niż jak wiele osób kupuje domenę i kupuje gdzieś indziej hosting i traci zapał, w kolejnym roku nie wie czy porzucić tu i nie płacić ponownie - wtedy szkoda wydanych pieniędzy. Zapłacić za kolejny rok i znowu nie zrobić zbyt wiele...?

A ja się przynajmniej nauczyłem by robić tak, że jeden pomysł się uda i postanawiam nad nim działać i utrzymywać do końca "mnie" a drugi na który się napaliłem ale nie wyszedł, to przynajmniej zostanie na darmowej domenie, bez opłat i będzie służył jako zaplecze i to dobre i bezpieczne i nie do udowodnienia, że jest zapleczem :)

Tak, że bardziej jeszcze nakreśliłem o co mi chodzi.

A jeśli liczba stron w trakcie życia, z roku na rok rośnie, bo na każdy poważny pomysł trzeba ileś dookoła tego zapleczy, to nie mogę wszystkiego mieć na dobrym hostingu i dobrych domenach :) W zależności od powagi strony muszę mieć opcję wyboru pomiędzy dobrą domeną a złą, między dobrym, średnim i słabym hostingiem i nawet opcja złej domeny plus wyświetlające się reklamy - czasem też się przyda.

Odwrotnie niż wielu by chciało pouczyć, najpierw prace a później decyzja na hosting i adres internetowy. Więc jest coś takiego oprócz cba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie o to chodziło :) Wiadomo, że "rozwijający się serwis" można tak nazwać gdy ma bardzo różne oblicza. Wiem, że jak by serwis był znany i podlinkowany na jakiś adres a ten adres nagle by się zmienił to lipa. Trzeba by przekierowania i nowy wizerunek reklamowy itp itd etc. No ale w iluż to przypadkach jak pożyteczne jest to, gdy prace nad stroną się przecięgają ale trwają i tak np rok czasu. Po tym roku dochodzi się do wniosku, że całkiem się udało i można to rozreklamowywać, wyszeptać i roznosić po necie i wtedy się przechodzi na nową domenę, być może i zmienia logo.

Takie rzeczy robi się na serwerach developerskich, a nie produkcyjnych.

 

Co do reszty też się mylisz, przekierowanie nie zawsze będziesz mógł zrobić bo nie zawsze jest to możliwe (dozwolone). SEO na takie subdomeny praktycznie nie ma racji bytu, więc ani nic nie przetestujesz, ani się niczego nie nauczysz. Zaplecze seo i taki adres to w ogóle nie pasuje, takie linki są bezwartościowe, wręcz mogą szkodzić.

Z takim podejściem lepiej zajmij się czymś pożyteczniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiem, że mam rację bo to robiłem i znam to z doświadczenia :) Gdy na jakimś serwisie przechodzi się na inną domenę, gdy cała ta procedura jest wewnątrz tego serwisu, wówczas stara domena robi przekierowanie na nową. I znowu to jest zaleta, że bez żadnego ustawiania i bawienia się. Tak wychodzi i już :)

Proszę sobie sprawdzić, czy na cba, czy webnode czy weebly, czy po zakupieniu nowej domeny do budowanej strony, nie zrobi się automatycznie przekierowanie np z strona.webnode.com na strona.pl?

A czy jest taki serwis, który oferując usługę przejścia na "ładniejszą" domenę powoduje, że po tym przejściu stary adres tylko przepada, nie robi przekierowania a przez to wszystkie linki idą na marne...? Bo jak by taki był, to od razu plasuje się do najgorszych z możliwych, o których się nawet nie dyskutuje :) Wiadomo, że te dobre serwisy starają się tak robić aby jak najwięcej było zautomatyzowane, gdyż ludzie lubią komfort i wygodę. Zawsze jest więcej tych, którym zależy na czasie niż tych, którzy chcą jak najwięcej problemów by się uczyć :)

No i jeszcze ten problem psychologiczny, który widoczny jest na wielu forach. Coś co bym nazwał "osobowość forumowiczów" Zadałem ścisłe pytanie: czy jest taki serwis jak cba.pl i napisałem bardzo dokładnie pod jakimi względami "taki jak" :)

 

A więc odpowiedź powinna wyglądać: serwisem takim bardzo podobnym do cba jest....

 

Albo też: Nie znajdziesz wśród polskich dostawców hostingu i serwisów w języku polskim dokładnie tego co napisałeś.

 

Proszę o pisanie tylko te osoby co znają odpowiedź na pytanie i Proszę o nie pisanie tych osób, które nie znają odpowiedzi na pytanie ale mają wewnętrzną potrzebę pisać nie na temat i zawsze zaprzeczać i krytykować by poczuć się lepszym :)

 

A ostatnie zdanie, to już bardzo świadczy o problemach wewnętrznych autora, który próbuje tak dużo wniosków wyciągnąć z tak powierzchownych informacji. I nawet nie wiedząc iloma pożytecznymi tematami się zajmuję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pisanie tylko te osoby co znają odpowiedź na pytanie i Proszę o nie pisanie tych osób, które nie znają odpowiedzi na pytanie ale mają wewnętrzną potrzebę pisać nie na temat i zawsze zaprzeczać i krytykować by poczuć się lepszym :)

 

Chcesz zwięźle, proszę:

Wątpię, że znajdziesz na takim forum kogoś kto ma czas i ochotę szukać i bawić się w darmowe hostingi.

 

Osobowość o której wspominasz to chęć pomocy i doradzenia jak najlepiej. To, że niekoniecznie doradza się dokładnie w aspekcie o który ktoś pyta wynika z czegoś innego. Głównie z tego, że ludzie często błędnie zakładają i szukają czegoś co im wydaje się dobre, ale często takie nie jest, a oni nie zdają sobie z tego sprawy.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te zupełnie darmowe hostingi, to nie są zachęcające. Jednak widać, że coraz więcej świadczonych usług i produktów w internecie jest na tej zasadzie, że coś jest za darmo i coś do tego można dokupić. Zarówno oprogramowanie, jak i hostingi, jak i kursy online. Taka współczesna forma marketingu :) Np program antywirusowy za free i jednocześnie reklamujący wersję pro z licznymi bajerami.

Naturalne reguły rynku sprawiają, że aby przetrwać w wielkiej konkurencji, to wychodzi dobrze tym, którzy dają dużo i tanio.

Ci co dają wersję darmową i płatną mają dzięki temu użytkowników różnych, tzn i amatorów i dużowymagających.

Ale i Ci co biorą w wersji darmowej są cenni, bo w przyszłości mogą przechodzić na wersje płatne. Mogą także innym osobom mówić i pisać: "ja korzystam z hostingu ... i jestem zadowolony"

Są też takie usługi na pewno dobre dla tysięcy amatorów i początkujących, małolatów bez pieniędzy. Uczniów, którzy muszą coś zrobić na zaliczenie.

Wydaje mi się, że nie ma drugiego takiego jak cba. Wydawało mi się kiedyś, że ovh ma podobnie, ale teraz jak zaglądałem to widzę, że czysty hosting oferują i tyle.

Prv tak samo mi było znane jak cba od lat i początków z pierwszymi stronami. Ale tam też tylko można max zdjąć reklamę ale nie wyczytałem nic aby robiło się tam zautomatyzowane przeskoki na nową domenę z przekierowaniem i pozostawionym hostingiem na prv.

Nastawiam się teraz na to ovh, ze względu na to, że jest to światowy gigant, o którego raczej nie będziemy się bali, że zbankrutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czekać tylko aż powstanie oferta gdzie Apache/Littespeed/Ngix czyli ogólnie serwer www będzie za darmo a PHP, bazy MySQL etc będą już odpowiednio płatne. Kilka suwaków i będzie można sobie skonfigurować serwer z jakąś wersją PHP (najlepiej najtańszą) i jedną bazą danych MySQL za tyle a tyle PLN. Świat zwariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekać tylko aż powstanie oferta gdzie Apache/Littespeed/Ngix czyli ogólnie serwer www będzie za darmo a PHP, bazy MySQL etc będą już odpowiednio płatne. Kilka suwaków i będzie można sobie skonfigurować serwer z jakąś wersją PHP (najlepiej najtańszą) i jedną bazą danych MySQL za tyle a tyle PLN. Świat zwariował.

 

Nie zwariował. Tworzenie usługi według wymaganych elementów to najlepsze co może się trafić dla klienta. Różnorodność stron jakie utrzymują klienci zmusza do takiego posunięcia coraz więcej firm.

Po co oferować syfiastą masówkę na np 10 stron jak można zaoferować 10 małych usług idealnie dopasowanych. Skoro powiedzmy masz tylko 10 stron to po jaką cholerę płacisz za nielimitowaną ilość baz i domen? Powiedzmy sobie szczerze jak podniesiesz poprzeczkę do powiedzmy 50 stron i wykorzystasz do tego 50 baz danych automatycznie dostaniesz klapsa od usługodawcy + propozycję zwiększenia ilości procesów bo ci się limit skończył??!!

Dalej uważasz że warto kupować coś takiego zamiast dopasować sobie usługę i mieć po prostu spokój za mniejsza kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli mam nielimitowaną ilość baz danych, kont mailowych czy FTP to wiem że w razie potrzeby mogę nawet na chwilę założyć jedno czy dwa więcej i nie będzie problemem jak będzie trzeba założyć kolejne. Kilka razy zdarzyło mi się że potrzebowałem dodatkowe konto FTP i bazę danych i nie dało rady bo były już przekroczone limity. Dlatego staram się wybierać usługi gdzie te parametry są nielimitowane jednakże mam świadomość że zakładanie maili/baz/FTP w dużej ilości może spowodować nieprzyjemną reakcję usługodawcy zwłaszcza kiedy przez te usługi przewalają się znaczne ilości danych. Innymi słowy kiedy mam napisane nielimitowane to śpię spokojniej bez obaw że zabraknie mi możliwości stworzenia jednej bazy na 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi bez limitu są dobre i rozważałem też i to. Jednak jak wszystko też nie do końca jest super, bo aby było opłacalne to chciało by się wszystkie swoje "rzeczy" wrzucić w jednego usługodawcę w opcję bez limitów, płacąc przy tym najmniej.

Jednak też ze stronami, jak i inwestycjami i innymi swoimi dobrami, to dobrze robić dywersyfikację, tzn rozdzielenie na różne miejsca ze względów bezpieczeństwa. Np po to by za jednym razem wszystkiego nie stracić gdy się "coś wydarzy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×