Skocz do zawartości
Redar

Przestrzeń Dyskowa na hostingu VPS

Polecane posty

Witam Państwa

 

Mam pytania odnośnie przestrzeni dyskowej na hostingu VPS. Posiadam przestrzeń dyskową 90GB, jednak zajęte jest już ponad 40GB, zauważyłem w ostatnim czasie, że coraz szybciej jest zajmowana przestrzeń dyskowa na moim dedyku VPS.

 

Stąd pojawia się moje pytanie, co powoduje tak szybkie zajmowanie dysku? Gdy ta tendencja się utrzyma, to niedługo będę musiał wydawać pieniadze jak za prawdziwy dedyk, ponieważ będę zmuszony dokupywać coraz większą przestrzeń dyskową... W końcu mój hosting może nie mieć takiej oferty.

 

Chciałbym się dowiedzieć jak zminimalizować zajmowanie dysku. Prowadzę zwykły portal, czyli artykuły ze zdjęciami jpg. + komentarze. Nic poza tym. Staram się aby zdjęcia miały jak najmniejszy rozmiar i były zawsze w tym formacie. Zazwyczaj maja rozdzielczość 760x460.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź czy to nie jakiś backup, logi. Sam system też może zająć kilka GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Wykonaj np:

du -ah /|sort -h -r|head -n 20

zobaczysz co zajmuje najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twojego vps obsługuje jakiś panel to na 99% to backupy, które tworzą się automatycznie i nawet o tym nie wiesz, a proporcjonalnie im więcej treści tym backup więcej zajmuje i tak się coraz szybciej zapełnia. Sprawdź komendą @up co najwięcej zajmuję, jaki folder i tam szukaj odpowiedzi. Moim zdaniem to backupy, bo 40 GB zając artykułami z małymi zdjęciami, to nie wime ile byś musiał tego wrzucać... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest odpowiedź na twój problem, bo mam rozumieć że jeżeli dziękujesz nam za odpowiedzi, to raczej rozwiązałeś twój problem. A podając na niego odpowiedź inny użytkownik forum może też rozwiąże swój podobny problem bez pisania kolejnego tematu :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×