Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Poszukuje serwera do mailingu stałego do wysyłki 500 maili na godzine, w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Jaką firmę hostingową wybrać ?

2. VPS z własnym IP czy dedykowany serwer?

3. Potrzebuje kogoś kto by mi na tym serwerze ustawił skrypt Lethe PHP Mailing System oczywiście za opłatą, jacyś chętni?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim zamówieniem to raczej firma będzie Ciebie wybierać.

 

1. ta która zezwoli na wysyłanie tak dużej ilości spamu ze swoich serwerów

2. raczej to drugie, ale jak znajdziesz firmę co Ci zezwoli to zrobić na VPS

3. z tym nie ma problemu akurat, możemy przyjąć takie zlecenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim zamówieniem to raczej firma będzie Ciebie wybierać.

 

1. ta która zezwoli na wysyłanie tak dużej ilości spamu ze swoich serwerów

2. raczej to drugie, ale jak znajdziesz firmę co Ci zezwoli to zrobić na VPS

3. z tym nie ma problemu akurat, możemy przyjąć takie zlecenie

 

No dobra to załóżmy że wybiorę 5 serverów VPS i z każdego będę wysyłał po 100 szt maksymalnie na godzine to będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem Twoje założenia to: 500 maili * 24h * 30 dni = 360000 maili miesięcznie.

Do czegoś takiego proponuję usługę serwera SMTP w chmurze, ze swojej strony mogę polecić serwis http://emaillabs.pl/

 

Przy powyższym założeniu wyjdzie 457,60 zł netto miesięcznie.

 

Pod sam system Lethe PHP Mailing System powinien wystarczyć najtańszy VPS, a nawet shared hosting (jeżeli zgra się z EmailLabs, ale to nie powinno być problemem).

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jak chcesz jak najmniejszymi kosztami (np mailing do kilkuset tysięcy osób wysłać za kilka zł) to załóż np 5 albo 10 instancji/VPS na rozliczanie godzinowe (jest takich kilka firm), skonfiguruj odpowiednie oprogramowanie do wysyłki e-maili(chociażby skrypt który wymieniłeś ale oczywiście odpowiednia konfiguracja serwera mailowego również), wysyłaj maile paczkami do mniejszej ilości odbiorców a po zakończeniu wysyłki możesz wszystko wyłączyć i nie płacić.
Ja newsletter do 200 tysięcy osób wysyłam za 3,50 zł w ciągu 48 godzin :) Gdzie normalna cena na freshmail czy innych serwisach tego typu a nawet chmurach smtp wyjdzie ~1000zł.

Wysyłając 500 mieli na godzine z jednego IP wcześniej czy później wpadniesz jako SPAM. Tym bardziej przy nieodpowiednio skonfigurowanym serwerze.

 

 


1. ta która zezwoli na wysyłanie tak dużej ilości spamu ze swoich serwerów

Dlaczego spamu ? przecież każdy mailing musi zostać wysłany legalnie! Dlaczego zakładasz ,że baza e-maili jest z nielegalnego źródła i jest to SPAM ? Może to jego baza klientów sklepu albo kilku portali którym jest administratorem ? Może po prostu chce im wysłać ofertę promocyjną na która się godzili ?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego spamu ? przecież każdy mailing musi zostać wysłany legalnie! Dlaczego zakładasz ,że baza e-maili jest z nielegalnego źródła i jest to SPAM ?

 

 

Nie napisałem, że jest z nielegalnego źródła, SPAM to dość szerokie pojęcie:

 

 

Wysyłając taką ilość z jednego serwera każdego miesiąca spowodujesz, że IP serwera będzie spalone i momentalnie pojawi się na spam listach. Dlatego lepiej skorzystać z serwisów, które oferują takie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Łatwiej Tobie będzie korzystać z systemów mailingowych typu freshmail niż własnej infrastruktury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

 

Nie napisałem, że jest z nielegalnego źródła, SPAM to dość szerokie pojęcie:

 

 

Wysyłając taką ilość z jednego serwera każdego miesiąca spowodujesz, że IP serwera będzie spalone i momentalnie pojawi się na spam listach. Dlatego lepiej skorzystać z serwisów, które oferują takie usługi.

 

SPAM w wielkim uproszczeniu to niechciana wiadomość , jeśli ktoś zdeklarował się ,że chce otrzymywać wiadomości od danego portalu/sklepu czy kogokolwiek innego nie jest już to SPAM.

 

Ja wysyłkę 10 000 wiadomości rozdzielam na jeden ip, i jak na razie w ciągu dwóch dób wysyła wszystko i ładnie. Cena ok 1000 razy tańsza niż freshmail czy zagraniczne odpowiedniki.

Fakt trzeba poświęcić dużo czasu na konfiguracje wszystkich serwerów i dzielić odbiorców na paczki ale za cene kilku zł wysłać mailing do kilkuset tysięcy osób - nie znam tańzej możliwości.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski emaillabs.pl jest strasznie drogi ;) - polecam https://www.sparkpost.com/ - 100 tys. jest bezpłatnie. milion od 200$ - świetna dokumentacja, serwery realizują wysyłkę bardzo szybko, dbają o ogólną pulę adresów (nie ma wpadania w RBL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

SPAM w wielkim uproszczeniu to niechciana wiadomość , jeśli ktoś zdeklarował się ,że chce otrzymywać wiadomości od danego portalu/sklepu czy kogokolwiek innego nie jest już to SPAM.

 

Rozumiem, że znasz źródło bazy danych autora postu i znasz wszystkie dane z jego bazy ogromnej danych (czyli przypuszczam że jest ot 360 000 adresów email może mniej).

 

Jak ktoś posiada taką bazę danych, to na pewno nie jest to poprzez pytanie każdego usera czy chce otrzymać maila z ofertą, tylko maile skubnięte z milionów serwisów i sprzedane. Przykre ale tak to niestety działa w necie, więc chcąc nie chcąc jest to SPAM.

 

 

No dobra to załóżmy że wybiorę 5 serverów VPS i z każdego będę wysyłał po 100 szt maksymalnie na godzine to będzie ok?

 

Generalnie nie ma limitów na VPS, ale niektóre firmy monitorują VPS, więc jak kupisz VPS za parę groszy to nie licz, że jak firma się dowie, że wysyłasz masowy mailing, że nie zablokują Ci go. Dlatego lepiej przy tak dużej bazie korzystać z pewnych serwisów, gdzie masz pewność, że firma dba o IP itp przy wysyłaniu maili, jest to oczywiście droższe, ale pewniejsze.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie infry pod to to ciekawa rzecz :)

Stacho, odezwij się proszę na prywatną. Czy ten mailing jest wysyłany każdej godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....dbają o ogólną pulę adresów (nie ma wpadania w RBL).

 

Nierealne! Śmiem nawet powiedzieć bzdura. Monitorujemy bardzo duży ruch (naprawdę duży) jeżeli chodzi pocztę. Czyli przekierowanie, backup itp. Jak taki mailing pojawia się to automatycznie jest wyłapany i ląduje zmagazynowany przez kilka godzin a następnie automatycznie usuwany. Te kilka godzin jest potrzebne do przeanalizowania zawartości w oparciu o dość sprytne oprogramowanie. Następnie leci raport do 21 czołowych baz utrzymujących własny RBL. Znam przynajmniej 9 z których na 100% nie usuną adresów IP i my do tych 9 należymy.

Statystycznie na 1000 wiadomości 100 trafia do odbiorców. Reszta to śmietnik/spam/wirusy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówię w oparciu o własne doświadczenie + ogólne najpopularniejsze RBL. Ja wysłałem ponad 400 tys. wiadomości przez ostatni rok (mam u nich dedykowane IP) i wszędzie jestem zielony, oczywiście nie spamuje. Tak poza tematem pewien czas temu pamiętam był interesujący wątek na reddit dotyczącego mandrill.com - że w kilka serwerów zawsze wpada w rbl prócz nich. Po prowokacji wynikało że ban można zdjąć dotacją więc w bezstronność RBL też średnio wierzę. Może źle się określiłem. Jeżeli nie wysyłasz spamu to dostarczalność wiadomości nie będzie problemem (jak wszędzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

 

Rozumiem, że znasz źródło bazy danych autora postu i znasz wszystkie dane z jego bazy ogromnej danych (czyli przypuszczam że jest ot 360 000 adresów email może mniej).

 

Jak ktoś posiada taką bazę danych, to na pewno nie jest to poprzez pytanie każdego usera czy chce otrzymać maila z ofertą, tylko maile skubnięte z milionów serwisów i sprzedane. Przykre ale tak to niestety działa w necie, więc chcąc nie chcąc jest to SPAM.

 

Jesteśmy na forum gdzie piszemy tylko o legalnych rzeczach :) ....a po za tym istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności zamiast domniemanie winy. Nie wiem skąd autor posiada taką bazę e-maili ale chyba to nie jest tego tematem. Ja również jestem w posiadaniu dużej bazy adresów e-mail prawie 200tys w 100% legalny sposób (również giodo jakby co :) ) i nie widzę w tym nic dziwnego ?

 

Wracając do tematu czyli najlepszych rozwiązań do tego działań co sądzicie np o tym skrypcie i wysyłanie przez amazon SES ?

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×