Skocz do zawartości
qbaw13

Tani VPS pod stronę restauracji

Polecane posty

Zacząłem szukać VPS i szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co się zdecydować i które parametry są kluczowe. Na serwerze będzie przechowywana strona restauracji (backend w springu, więc musi być VPS). Na stronie będą dodawane aktualności, więc z czasem pojawi się dużo zdjęć.

 

Na 1&1 znalazłem ofertę za 20zł z dyskiem 50gb HDD. Czy HDD dużo spowolni przetwarzanie?

Wydaje mi się, że 20gb by wystarczyło, a w najtańszych ofertach już występuje SSD z taką pojemnością.

 

Gdzie obecnie jest najtaniej i dobrze?

Edytowano przez qbaw13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obecnie jest najtaniej i dobrze?

 

Najtaniej i dobrze to w biedronce :D

Co do tematu czy potrafisz zarządzać vps-em? Może zacznij od hostingu współdzielonego gdzie będziesz miał wszystko skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zarządzałem, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Może nie jestem świadom z czym to się je? Tak więc do czego sprowadza się zarządzanie VPSem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zarządzałem, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Może nie jestem świadom z czym to się je? Tak więc do czego sprowadza się zarządzanie VPSem?

 

Zarządzanie vps-em sprowadza się do zainstalowania i skonfigurowania systemu i usług potrzebnych do działania strony, którą chcesz postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć mydevil.net aczkolwiek przy 50gb taniej kupisz VPSa.

 

Od siebie polecam tiktalik (trochę niskie IO), webh (dobrą promocje mają jak kupisz na cały rok), ovh, scaleway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ale czy widzicie co on pisze? :) Myślę, że mydevil.net będzie najlepszą opcją - współdzielony ale obsługują Node.js i resztę.

Co prawda to współdzielony hosting ale właśnie tutaj będzie Tobie znacznie lepiej bo środowisko jak i wsparcie techniczne przy wielu kwestiach zapewniają oni i nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupować VPS pod jedną stronę restauracji, wystarczy zwykły serwer, gdzie masz automatyczny backup i serwer nie jest na spamliście. Pakiet zmieniasz sobie na większy w każdym momencie i nie wyrzucasz kasy w błoto.

 

Możesz zacząć od najtańszego: http://www.pl.mzone.uk/shared/budget

I potem zwiększyć bez inwazyjnie np na serię Basic: http://www.pl.mzone.uk/shared/basic

a jak już będziesz miał dość większego wtedy pomyśleć o VPS.

 


Jak już koniecznie VPS to polecam nasze serwery z serii Budżet, od 9 złotych, wysoka jakość: http://www.pl.mzone.uk/vps/kvm/budget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Serwery VPS oparte o wirtualizację KVM, już od 25 PLN brutto/miesiąc - https://multiclouds.pl



- lokalizacja Polska ( Olsztyn ),

- pełna wirtualizacja KVM,

- niski ping i wysoka wydajność,

- transfer bez limitów.



Gwarantujemy 5-dniowy okres testowy dla serwerów VPS oraz serwerów dedykowanych. ;)


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Ale czy widzicie co on pisze? :) Myślę, że mydevil.net będzie najlepszą opcją - współdzielony ale obsługują Node.js i resztę.

Co prawda to współdzielony hosting ale właśnie tutaj będzie Tobie znacznie lepiej bo środowisko jak i wsparcie techniczne przy wielu kwestiach zapewniają oni i nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak.

 

Dzięki za zrozumienie. Raczej właśnie z mydevil skorzystam jeśli nie jest problemem odpalenie na u nich apki springowej. Podpytam się jeszcze ich o pewne sprawy, ale wydaje się to sensowne, również cenowo. 20GB powinno wystarczyć na zdjęcia w aktualnościach i zdjęcia dań. Chyba się nie mylę, co nie?

Edytowano przez qbaw13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Nie mylisz się, spokojnie starczy. Dodatkowo też jest to bardzo stabilny hosting, co do springowych aplikacji.. masz tam dostęp bash więc sądzę, że i z tym nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@qbaw13 20GB na stronę restauracji?! Chcesz potencjalnemu klientowi wysłać do przeglądarki 20GB zdjęć? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×