Skocz do zawartości
Pewys

Vps WWW,Sklep,Host zdjęć

Polecane posty

Witam.

Poszukuje na firmę (fakturka) jakiegoś dobrego i zaufanego hostu vps.

Stał by na nim sklep na prestasohp, na razie nie wielki bo się dopiero to rozkręca,

Jeszcze do tego dojdzie strona www i chciał bym na nim zrobić host zdjęć do allegro itp.

Moje minimum to 2GHz 2GB ramu i 10gb danych, zależy mi jeszcze na polskim ip.

Zdaje mi się za początek to wystarczy a później zobaczy się jak to będzie szło.

 

Macie może jakieś wasze zaufane hosty, bez przekrętów itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Moim zdaniem tak będzie lepiej.

Zapraszam więc do testu i późniejszego wykorzystania usług darmowego hostingu - https://1free.eu.
W ofercie:
- możliwość stworzenia za darmo własnego pakietu dla usług,
- darmowe certyfikaty SSL od Let's Encrypt,
- dwie wersje PHP do wyboru (5.6, 7.0)
- szybki kontakt z helpdeskiem
- autoinstalator Softaculous
- intuicyjny panel użytkownika (DirectAdmin)
... i wiele więcej!
Jeżeli chodzi o przejście na VPS doo innego hostingu - myślę, że nie będzie konieczne ale też nie będzie jakichś problemów. :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy na hoscie będę mógł zrobić wszystko to co chce na vps? Jak by ktos mógł tak łopatologicznie wytłumaczyć bo ja to zielony kompletnie w tych sprawach jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na hostingu WWW jesteś zamknięty w limitach procesów, dysku, transferu, pamięci, procesora itp. Wszystko jak na serwerze VPS tylko w sporo niższej cenie i bardziej rygorystycznymi limitami.

 

Jak chcesz stawiać te wszystkie rzeczy na raz i ma to się rozwinąć nie widzę sensu pakować się w hosting a później w VPS bo będzie się bardziej opłacał.

 

Ja mogę ci polecić nasz hosting vps z panelem DirectAdmin i wsparciem administracyjnym - https://hitme.pl/hosting-vps/ lub https://hitme.pl/hosting-dedykowany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No dobra ale czy na hoscie będę mógł zrobić wszystko to co chce na vps? Jak by ktos mógł tak łopatologicznie wytłumaczyć bo ja to zielony kompletnie w tych sprawach jestem

Opisz co jest Tobie potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy na hoscie będę mógł zrobić wszystko to co chce na vps? Jak by ktos mógł tak łopatologicznie wytłumaczyć bo ja to zielony kompletnie w tych sprawach jestem

Skoro się na tym nie znasz to po co Ci VPS bez administracji? Zwłaszcza jeśli chcesz tam sklep trzymać, to nie jest najlepszy pomysł.

 

Darmowy hosting pod sklep też bym sobie odpuścił jak tu ktoś zasugerował. Rozejrzyj się za dobrym współdzielonym na początek jeśli nie masz konieczności użycia roota do czegoś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro się na tym nie znasz to po co Ci VPS bez administracji? Zwłaszcza jeśli chcesz tam sklep trzymać, to nie jest najlepszy pomysł.

 

Darmowy hosting pod sklep też bym sobie odpuścił jak tu ktoś zasugerował. Rozejrzyj się za dobrym współdzielonym na początek jeśli nie masz konieczności użycia roota do czegoś jeszcze.

 

Mam osobę która się tym będzie zajmowała tylko ze na mojej głowie zostawiła wybór severa a ze za bardzo się na tym nieznań tez to napisałem tutaj mając nadzieje ze jakoś to ogarnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to było tak od razu.

 

Pewnie kilka firm Ci się tu dzisiaj ogłosi z VPSami, na spokojnie usiądź, poczytaj opinie i poanalizuj co będzie lepsze.

Od siebie mogę zasugerować zajrzenie na ofertę OVH i ich VPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam osobę która się tym będzie zajmowała tylko ze na mojej głowie zostawiła wybór severa a ze za bardzo się na tym nieznań tez to napisałem tutaj mając nadzieje ze jakoś to ogarnę.

 

Dziwne jest to, że osoba która się zna nic nie zaproponowała i nie poleciła tylko zostawiła wybór Tobie. Nawet jeśli ktoś ma jakieś minimalne doświadczenie to zawsze ma jakąś firmę którą lubi do której ma zaufanie i w której miał już wykupione podobne usługi. Wiem to z własnego doświadczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Raczej skrypt który będziesz wykorzystywać.
Fizyda, mocno popieram Twoje zdanie. Widzę także, że osoba ta wybrała VPS na barrdzo minimalnych zasobach, które do sklepu ledwo starczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej skrypt który będziesz wykorzystywać.

 

Stał by na nim sklep na prestasohp, na razie nie wielki bo się dopiero to rozkręca,

 

---

 

Widzę także, że osoba ta wybrała VPS na barrdzo minimalnych zasobach, które do sklepu ledwo starczą.

Moje minimum to 2GHz 2GB ramu i 10gb danych

Leszcz trzymaj chociaż minimum z minimum jakości tej dyskusji.. Na tych minimalnych parametrach które podał da się postawić startujący sklep i to na spokojnie. Wystarczy nie ograniczać się do apt-get install apache2.

 

Tak w sumie nawet śmiechłem. Twój darmowy hosting się nada, ale taki VPS to już nie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

 

---

 

Leszcz trzymaj chociaż minimum z minimum jakości tej dyskusji.. Na tych minimalnych parametrach które podał da się postawić startujący sklep i to na spokojnie. Wystarczy nie ograniczać się do apt-get install apache2.

 

Tak w sumie nawet śmiechłem. Twój darmowy hosting się nada, ale taki VPS to już nie.

Łukaszu, akurat nie ja zaniżam poziom dyskusji. Nie zauważyłem, także, że pisał o Preście. Ponadto zmierzałem się ostatnio z przenosinami Presty na inny serwer (między VPSami) i ten, na którym stał pierwotnie był podobny parametrami - zrobiłem oczywiście porządki w apachu i niestety na nie wiele się to zdało przy obciążeniu jakie ten sklep generował.

Wniosek oparłem o doświadczenie.

Chyba, że Ty wszystko widzisz inaczej, no tak. Koriego nie ma to na kim innym macie się wyżywać? :)

 

Udanego popołudnia.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łukaszu, akurat nie ja zaniżam poziom dyskusji. Nie zauważyłem, także, że pisał o Preście. Ponadto zmierzałem się ostatnio z przenosinami Presty na inny serwer (między VPSami) i ten, na którym stał pierwotnie był podobny parametrami - zrobiłem oczywiście porządki w apachu i niestety na nie wiele się to zdało przy obciążeniu jakie ten sklep generował.

Wniosek oparłem o doświadczenie.

Chyba, że Ty wszystko widzisz inaczej, no tak. Koriego nie ma to na kim innym macie się wyżywać? :)

 

Udanego popołudnia.

 

No dobrze, on ma z tego co widzę startujący sklep, więc taki VPS wystarczy. Skoro sklep generuje obciążenie większe niż normalnie to także bym się zastanowił nad jego optymalizacją i optymalizacją serwera. W końcu jesteś programistą.

 

Może skoro już VPS nie to może dedyka mu na jedną preste zaproponujmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to z takim doświadczeniem może jednak zaprzestań oceniać. Przynajmniej komuś polskie złotniki oszczędzisz, bo tu zaraz dedyk pewnie poleci na jego potrzeby.

To co za limity są na Twoim hostingu, że będzie to działać wydajniej od dobrze skonfigurowanego VPSa o parametrach które podał? Na stronie nie ma śladu o konkretnych limitach, to działa na zasadzie "bierzta ile chceta a jak coś się zacznie dziać to wywalimy"? W przypadku sklepu który jak sam przyznałeś potrafi być ciężki dobrze byłoby klarownie przedstawić akceptowalne obciążenie.

 

Jak Ty połączyłeś koriego i wyżywanie się to chyba zostanie tajemnicą którą niekoniecznie chcę poznać. Ktoś Twoje głupoty musi prostować, nie ja pierwszy i nie ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polece od siebie mintshost.pl - ceny mają rewelacyjnę, jezeli chodzi o kupowanie długoterminowe - 50% taniej jak kupujesz vps na rok. Jeżeli ktoś ci będzie to ogarniał, to super moim zdaniem się nadaję. Mam praktycznie taką samą sytuację jak Ty, malutki sklepik oparty o preste, do tego strona internetowa i hosting na moje dokumenty / pliki, do tego jeszcze dochodzi forum nie dlugo. Wszystko fajnie
hula na vps z mintshost ten Mini. Napisz pw jak chcesz jakieś szczegóły albo pomoc. Cod o faktury to oczywiście też wystawią bez problemu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No to z takim doświadczeniem może jednak zaprzestań oceniać. Przynajmniej komuś polskie złotniki oszczędzisz, bo tu zaraz dedyk pewnie poleci na jego potrzeby.

To co za limity są na Twoim hostingu, że będzie to działać wydajniej od dobrze skonfigurowanego VPSa o parametrach które podał? Na stronie nie ma śladu o konkretnych limitach, to działa na zasadzie "bierzta ile chceta a jak coś się zacznie dziać to wywalimy"? W przypadku sklepu który jak sam przyznałeś potrafi być ciężki dobrze byłoby klarownie przedstawić akceptowalne obciążenie.

 

Jak Ty połączyłeś koriego i wyżywanie się to chyba zostanie tajemnicą którą niekoniecznie chcę poznać. Ktoś Twoje głupoty musi prostować, nie ja pierwszy i nie ostatni.

Zacznę od tego, że pakiety dla użytkowników z forum (czyli niestandardowe) są ustalane zgodnie z użytkownikiem - w tych kwestiach jestem elastyczny.

Oczywiście, przyznaję się - informacji o limitach nie ma, po prostu zapomniałem o nich wspomnieć, wraz z aktualizacją serwisu te zmiany się pojawią.

Jeżeli obciążenie serwera jest dość duże i winien jest konkretny użytkownik na początku zostaje wysłany komunikat a jego strona jest blokowana. Jeżeli w ciągu tygodnia nie pojawi się, żadna reakcja ze strony użytkownika konto jest kasowane.

 

Jak połączyłem Koriego i wyżywanie się.. cóż, sam się teraz zastanawiam dlaczego to napisałem za co z góry przepraszam bo sam nie jestem święty jeżeli chodzi o pisanie do niego postów.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru, mam nadzieję, że wszystko teraz jest zrozumiałe. Takie informacje także znajdą się na stronie w ciągu najbliższych dni w zakładce FAQ.

 

@kawasaki - W kwestii Mintshostu zostawiłbym najpierw użytkownikowi temat z opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą - https://multiclouds.pl


- lokalizacja Polska ( Olsztyn ),

- pełna wirtualizacja KVM,

- niski ping i wysoka wydajność,

- transfer bez limitów.


Gwarantujemy 5-dniowy okres testowy dla serwerów VPS oraz serwerów dedykowanych.


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Edytowano przez MultiGamers.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×