Skocz do zawartości
Sprzedam Firme

[Sprzedam] Firma związana z hostingiem i utrzymaniem webaplikacji

Polecane posty

Sprzedam część firmy związanej z hostingiem i administracją.

Firma działa na rynku od 2012 roku.

 

Webhosting:

  • Roczne wpływy: ~5,5k PLN
  • ~60 użytkowników
  • ~150 domen
  • Dożywotnia licencja DirectAdmin (dla IP)
  • Wszystko skonfigurowane wg standardów (SpamAssasin, DKIM, SecondaryDNS, ten zestaw itd...)
  • Piękne responsywne motywy w języku PL dla: DirectAdmina, RoundCube, phpMyAdmin,
  • Integracja z LetsEncrypt

Hosting serwerów głosowych:

  • Roczne wpływy: ~4,5k PLN
  • 2888 zarejestrowanych użytkowników
  • Około 650 aktywnych instancji serwerów
  • Autorski panel rozliczeniowy i zarządzający instancjami i serwerem
  • Całość przygotowana do obsługi wielojęzyczności oraz obcych walut (łącznie z śledzeniem kursu walut wg NBP do rozliczania dochodów w PL)
  • Marka, logo, strona internetowa (przygotowana do tłumaczenia na inne języki)
  • Darmowe konto G Suite w domenie marki (Dawne Google Apps - limit do 10 użytkowników, zarejestrowane jeszcze przed zmianą warunków)

Administracja webaplikacji:

  • Możliwe przejęcie podpisanych umów na utrzymanie aplikacji www (opartych o CMS wordpress i sprzedawane technologie)
  • Roczne wpływy: ~6k PLN

Sumarycznie:

Wpływy rocznie (hosting): ~10k PLN

Wpływy rocznie (administracja): ~6k PLN

Koszt utrzymania serwera rocznie: ~3,5k PLN (możliwość dopłaty ~100 PLN miesięcznie za backup server z secondary DNS w zewnętrznej lokalizacji)

Serwer obciążony w około 30%

 

Inne informacje:

Przy minimalnym nakładzie pracy firma generuje ~12k PLN zysku rocznie. Działalność związana z hostingiem była jedynie pobocznym zadaniem firmy, a na webserwerze utrzymywane są głównie strony dla dotychczasowych klientów, znajomych i rodziny. Serwer jest obciążony w minimalnym stopniu i umożliwia dalszy przyrost klientów.

 

Całość skonfigurowana jest na jednym dedykowanym serwerze na którym uruchomione są 2 VPSy (osobny dla voiceservera i osobny dla webserwera). Dodatkowo posiadam w innej lokalizacji backup server na którym działa również secondary DNS.

 

Zależy mi na przejęciu usługi przez doświadczonego administratora, bo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo danych (jak wspomniałam część z klientów, to bliskie mi osoby). Udzielam miesięcznego wsparcia posprzedażowego, pełną dokumentację oraz wszelkie inne pomocne informacje.

 

Wpływy mogę potwierdzić za pomocą Faktur i ksiąg rachunkowych (jedynie podczas osobistego spotkania).

Powodem sprzedaży jest zmiana branży.

 

Cena:

Cena wywoławcza: 20k PLN - możliwość negocjacji.

 

Kontakt:

Dane kontaktowe prześlę za pomocą PW lub e-mail: sprzedamfirmehostingowa@gmail.com

Wgląd w dokumenty firmowe, możliwość zobaczenia paneli administracyjnych, jedynie podczas osobistej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×