Skocz do zawartości
pilot_kameleon

Prestashop - nie wyświetlają się zdjęcia

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

jestem nowicjuszem w tematach tutaj poruszanych, niemniej jednak napotkałem na problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Może ktoś z Państwa będzie potrafił rozwiązać ten problem, albo doradzi kto może pomóc.

 

Na serwerze Ehost stawiam sklep Prestashop. Wszystko przebiegało dobrze do momentu, kiedy zacząłem wrzucać zdjęcia produktów. Niestety w większości miejsc się one nie wyświetlają. Są załadowane, ale wyświetlają się jako znaki zapytania.

 

Zdjęcia widoczne są tylko w koszyku i w menu.

 

Przeglądało to kilka osób i nikt nie potrafi mi wyjaśnić, w czym jest problem. Pojawiła się sugestia, by przenieść wszystko na Zenboxa - co ma rozwiązać wszystkie moje problemy. Czy to dobra droga? A może są jakieś inne rozwiązania?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi - bo te zdjęcia blokują dalszą pracę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od narzędzi developerskich w przeglądarce i sprawdzenia do jakiego zasobu odnosi się dany obrazek (czy faktycznie jest na serwerze). Możesz dać link do sklepu będzie łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

jaka wersja prestashop ? jaka wersja php ?

 

możliwości:

1) złe uprawnienia na folder z zdjęciami

2) włączone przyjazne linki a źle wygenerowany htaccess

3) serwer na nginx i nie ma dostosowanych regulek htaccess

 

Włącz raportowanie błędów w php i zobacz co "wypluje" za błąd. Wystarczy w pliku config/define.inc.php przestawić debug mode z FALSE na TRUE

 

W prestashop jest też zakładka z opcją która regeneruje miniaturki i resztę zdjęć - sprawdź ją może pomoże (gdy masz ograniczony czas wykonywania skryptu a dużo produktów/zdjęć to pojawi się 500 :) )

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafiki, jak wspomniałem, jestem nowicjuszem, więc pozwolę sobie zapytać jak sprawdzić punkty 1-3 oraz "config/define.inc.php"?

 

Presta 1.6.1.10

 

Miniaturki generowałem - nic to niestety nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

1. połacz się z serwerem FTP i sprawdź uprawnienia zapisu dla folderu /img tam gdzie masz zainstalowaną prestashop

Gdyby były inne niż 777 ustaw takie na folder img i na wszystkie pod foldery

2. na serwerze ftp w lokalizacji z zainstalowaną prestashop sprawdź zawartość pliku .htaccess czy nie jest pusty

3. Ehost.pl ma serwery zapewne na apache więc zapomnij o tym punkcie

 

plik defines.inc.php znajdziesz w folderze config. A folder config znajdziesz łącząc się z serwerem FTP i wchodząc do lokalizacji gdzie zainstalowana jest prestashop. Edytuj ten plik i w okolicach linijki 29 powinno być:

define('_PS_MODE_DEV_', false);

zmień false na true i zapisz. Wchodząc teraz na sklep powinny pokazywać Ci sie wszystkie błedy w phpie.

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:

 

1. Zmieniłem

2. .htaccess zawiera treść:

Order deny,allow
Deny from all

 

plik defines.inc.php - zmieniony wg wskazówek.

 

Niestety nadal nic się nie wyświetla - wydaje mi się, że zastosowałem się dokładnie do Twoich rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jeśli edytowałeś defines.inc.php i właczyłeś tryb debugowania zobacz może czy podczas dodawania produktu / wgrywania zdjęcia w adminie nie pojawia się żaden error.

 

Zauważyłem ,że masz przyjazne linki na sklepie a w takim razie .htaccess w głównym folderze powinien zawierać zupełnie coś innego. Upewnij się czy podejrzałeś .htaccess w głównym folderze sklepu a nie w jakimś pod folderze (główny folder z prestashop to tam gdzie masz index.php i reszte folderów typu admin, modules, themes, class, controller, overide itp).

 

Tu masz linka jak wygenerować na nowo htaccess:

https://www.templatemonster.com/help/prestashop-1-6-x-how-to-regenerate-htaccess-file.html#gref

 

Spróbuj zobaczyć czy przy wyłączonych przyjaznych linkach (SEO) też nie wczytuje zdjęć.

 

Jak nadal nie poradzisz sobie z problem napisz na PW, może w nocy znajdę chwile aby na to spojrzeć i pomóc.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×