Skocz do zawartości
kamil306

Częstotliwość Procesora

Polecane posty

Mam problem, posiadam serwer dedykowany z ovh: MC-64 Overclocké

 

taktowanie procesora powinno być na 4.4GHz na turbo 4.7GHz, jednak nie mogę wymusić powyżej 4GHz, nie ważne ile rdzeni obciążę nadal jest tak samo, po interwencji ovh i sprawdzeniu biosa dostałem informacje że wszystko było i jest ok.

 

system: Windows server r2 2012

w innych hostingach np. sdc w procesorach intel bez problemu działało turbo na jednym rdzeniu

 

w czym jest problem? dodam że w opcjach zasilania sprawdzałem ustawienia i wszystko jest ok, w programie occt jest napisane ze

current: 4008Mhz

original: unknown

overclok: unknown

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale pisałem w pierwszym poście ze interweniowało ovh i stwierdzili ze jest ok, nawet fotkę dostałem ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo dziwne, menedzer zadan jak i occt pokazuje u silnie ze jest 4ghz a taki maly programik jak core temp pokazuje ze jednak dochodzi do 4.5ghz, ale to bardzo rzadko i teraz nie wiem komu wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cpu-z pokazuje 4002mhz, bech oraz stress nie jest w stanie wymusic wiecej, hwmonitor tak samo pokazuje, po przeszukaniu neta udało mi sie znalesc skrypt bat ktory obciaza procesor a po ustawieniu koligacji na jeden rdzen przez chwile hwmonitor tak samo jak core temp pokazali 4600mhz a cpu-z dalej twierdzi ze jest 4002mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spytam - do czego ci potrzebne tak wysokie taktowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

If you notice on your server that the CPU frequency does not exceed 4 GHz under full load

 

Twój przecież osiąga 4 GHz pod pełnym obciążeniem, więc co jest nie tak?

 

Masz dostęp do jakiegoś IPMI/KVM i BIOS'u? Może tam trzeba go najpierw podkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ten procesor ma 4GHz do 4.2 burst. Jeśli ma być podkręcony to proponuję skontaktować się z ovh z tym konkretnym problemem. Wg. oferty on miał już być chyba podkręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miłego przeglądania zarządzania energią bo pewnie gdzieś tam to jest, może ustaw w windows żeby nie działał w trybie oszczędzania energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To miłego przeglądania zarządzania energią bo pewnie gdzieś tam to jest, może ustaw w windows żeby nie działał w trybie oszczędzania energii

 

Standardowo jest chyba w trybie zrównoważonym i trzeba ustawić na maksymalna wydajność o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×