Skocz do zawartości
krasnyk

Koszt pozycjonowania

Polecane posty

Czekałem kiedy wkleisz jakis link albo cuś. Nie rozczarowałem się. teraz zastanawiam sie - spamer czy nie. Bo dyskusja jest bez sensu skoro nie odnosisz się do mojego posta tylko napieprzasz w kółko o tym samym dążąć do wklejki (spamerki). Ale starałaś się - za to masz plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zgred napisał:

Czekałem kiedy wkleisz jakis link albo cuś. Nie rozczarowałem się. teraz zastanawiam sie - spamer czy nie. Bo dyskusja jest bez sensu skoro nie odnosisz się do mojego posta tylko napieprzasz w kółko o tym samym dążąć do wklejki (spamerki). Ale starałaś się - za to masz plusa.

Właściwie to się odniosłam na początku. Tak to co napisałam wcześniej to kwota brutto i faktycznie wychodzi tego trochę mniej. Zgadza się również, że czas można przeliczać na pieniądze. Jednak(i moim zdaniem to co powtarzam ma bardzo dużo do tematu, ale większość zrozumie to dopiero jak sama straci pieniądze). Wydawanie pieniędzy na usługi SEO. Jak kwota jest odpowiednia? Tak naprawdę nie da się tego ocenić. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą za 500zł miesięcznie może mieć dużo lepsze efekty i lepiej wypozycjonować stronę niż duża spółka, której zapłaci się 2k/miesięcznie. Z tego powodu moim zdaniem nei da się ocenić ile takie usługi SEO są warte. Przede wszystkim trzeba znaleźć kompetentną firmę, a tych jest zdecydowana mniejszość. Kompetenta firma, której zapłaci się nawet nie 500, a 300zł będzie miała dużo lepsze wyniki niż niekompetentna, duża firma której zapłaci się 2kzł. Z tego powodu właśnie moim zdaniem nie da się prawidłowo odpowiedzieć ile kosztują usługi SEO i ile wydać, właściwa liczba nie istnieje, wszystko jest kwestią indywidualną i zależy od okoliczności. A kupowanie usług SEO moim zdaniem podchodzi nawet pod hazard bo można te pieniądze nazwyczajniej w świecie stracić nie otrzymując nic i dlatego(że sama też tak straciłam) każdemu zawsze będę polecać naukę pozycjonowania stron  i inwestycję w kursy zamiast w gotowe usługi.

PS. Link naprawdę dotyczył moim zdaniem tematu i polecam obejrzeć nawet w wolnej chwili. Nie jest to mój kanał i nie jest mi wcale szkoda, że tego linku już nie ma ;)Początkowo chciałam tu wejść porobić szeptankę i wyjść, ale...

Akurat się trafił temat na który faktycznie mam dużo do powiedzenia i z branży, w której siedzę. 

PS2. W sumie to jednym z ,,poradników" od jakich zaczynałam się uczyć SEO nazywał się:

https://www.zgred.pl/blog/ 

Więc można powiedzieć, że tak troszeczkę również przyczyniłeś się do wzrostu liczby spamerów na forach internetowych :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firm, które zajmują się pozycjonowaniem jest coraz więcej. Warto jednak wybrać tę najbardziej skuteczną. Cena zależy od ilości fraz, ich popularności w sieci oraz pod uwagę bierze się również miasta, do których przypisana jest pozycjonowanie. wiadomo, że im większe miasta, tym pozycjonowanie jest droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
1 godzinę temu, ewa3212 napisał:

wiadomo, że im większe miasta, tym pozycjonowanie jest droższe.

nieprawda. w Poznaniu jest drożej niż w Wawie na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ewa3212 napisał:

Firm, które zajmują się pozycjonowaniem jest coraz więcej. Warto jednak wybrać tę najbardziej skuteczną. Cena zależy od ilości fraz, ich popularności w sieci oraz pod uwagę bierze się również miasta, do których przypisana jest pozycjonowanie. wiadomo, że im większe miasta, tym pozycjonowanie jest droższe.

Zasadniczo całe pozycjonowanie lokalne jest dużo łatwiejsze niż pozycjonowanie bardziej ogólne(siłą rzeczy większość fraz jest mniej konkurencyjna). Prawdziwa zabawa zaczyna się przy pozycjonowaniu angielskich fraz pod rynek globalny.

Wiadomo na przykład, że fraza "sklep elektroniczny Warszawa" będzie bardziej konkurencyjną frazą niż "sklep elektroniczny Lublin" choć z drugiej strony fraza "sklep elektroniczny"(bez żadnego miasta w frazie) będzie dużo trudniejsza od ich obu.

Trudność i konkurencyjność frazy zaraz obok aktualnego stanu strony pozycjonowanej(content, linkowanie wewnętrzne, cała optymalizacja, onpageseo, dotychczasowy profil linków) jest podstawą przy rzetelnej wycenie.

Edytowano przez Mila (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzetelna wycena to jedno, budżet klienta to drugie. Zwykle obie kwestie niewiele mają ze sobą wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty pozycjonowania zależne są od wielu czynników, które co prawda są brane pod uwagę w przypadku każdej wyceny, jednakże i tak każdy z klientów otrzymać może zupełnie inne ceny, gdyż jeden klient będzie chciał się rozliczać za osiągnięty przez agencję efekt, a inny w formie abonamentu miesięcznego. Nie da się więc wycenić konkretnie ile kosztować będzie pozycjonowanie nie mając konkretnego przykładu. Każdy klient wymaga co innego, dlatego działania w sieci muszą zostać pod niego dopasowane - a co za tym idzie stawka miesięczna również. Najważniejsze jest jednak uzgodnić wszelkie aspekty tak, by zarówno klient jak i agencja były zadowolone - przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszty kosztami, ale na pewno coś jest jasne bez czynników, np od jakiej kwoty się zaczyna dyskusja. Jaka jest waszym zdaniem to kwota minimalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycena działań z zakresu SEO jest trudna. Trzeba brać pod uwagę oczekiwania klienta, konkurencję, branżę i wiele innych aspektów. Warto też pamiętać, że nie zawsze nieco niższy budżet musi oznaczać gorszą obsługę czy "okrojone działania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×