Skocz do zawartości
krasnyk

Koszt pozycjonowania

Polecane posty

czesc, ja wiem ze mi pewnie nie podacie konkretnej kwoty bo to od mnóstwa czynników zalezy, rozumiem, ale czy można chociaż w przybliżeniu oszacować koszt pozycjonowania? czy mam to liczyć w setkach czy w tysiącach czy muszę brać kredyt pod zastaw żeby sie wypłacić? :P no bez żartów, serio musze się jakoś przygotować finansowo przecież a kompletnie niewiem czego sie spodziewać, może ktoś z forumowiczów korzystał z takich usług i może mi powiedzeić mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości słów kluczowych, konkurencyjności itp. Każdy przypadek wyceniany jest zawsze indywidualnie. Mój cennik np. zaczyna się od 500 zł/netto miesięcznie. Napisz coś więcej o branży i zasięgu firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu wygląda mi to na uroczą szeptankę? :-)

Koszt pozycjonowania zwykle zależy od ilości i trudności słów kluczowych, a więc w dużej mierze zależy od branży oraz oczekiwań. Pytanie ile to może kosztować brzmi podobnie do "ile kosztuje naprawa samochodu". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty pozycjonowania są uzależnione od trudności fraz (konkurencyjności danej frazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze tematu, by ocenić w przybliżeniu koszt pozycjonowaniu będziesz musiał w przybliżeniu napisać co chcesz pozycjonować i jakich rezultatów oczekujesz. Gdyby ktoś zadał Ci pytanie "ile kosztuje samochód", albo "ile kosztuje mieszkanie" to pewnie zadałbyś szereg pytań, które miałby ułatwić wycenę. Ogólnie to od 50 PLN do wielocyfrowych kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Ofert za pisiont złotych jeszcze nie widziałem ;p

Ja bym Tobie autorze sugerował skontaktować się z kilkoma firmami, wyjaśnić co byś chciał pozycjonować itd. wysłuchał ofert cenowych, propozycji rozwiązań i na tej podstawie podjął decyzję. Możesz również utworzyć ogłoszenie czy tutaj, czy na konkurencyjnym forum i również wysłuchać ofert użytkowników. Przede wszystkim jednak musisz być konkretny, w tym czego potrzebujesz i jakiego efektu oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyceniałem jedną ze stron w firmie pozycjonerskiej, cena była od 500zł do 1000zł za miesiąc przy umowie na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali koledzy zazwyczaj minimum to 500 zł, ale za te pieniądze raczej dużo się nie zdziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEO to ściema

Poza tym :: dobry produkt sam się zareklamuje...

 

Gratuluje strategi :) To, że jest dużo SEO ściemniaczy to nie znaczy, że SEO to ściema. No chyba, że masz na myśli wskazówki dla webmasterów od Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krasnyk musisz powiedzieć o jaką stronę chodzi - i jakie pozycjonowanie Cię interesuje. Inaczej podchodzi się do wyceny SEO dla stron firmowych, inaczej dla sklepów internetowych. Jedno jest pewne - raczej na pewno nie będziesz musiał brać kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dostaniesz dobrej odpowiedzi na tak zadane pytanie z prostej przyczyny - jeden może już mieć zaplecze , drugi dopiero je budować i tak dalej i tak dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz powierzyć pozycjonowanie zewnętrznej firmie, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z kilkoma agencjami i analiza ich ofert.
Wtedy będziesz miał odniesienie do aktualnie obowiązujących stawek. Im lepsza agencja, tym więcej pytań otrzymasz przed przygotowaniem końcowej oferty, tak jak to robimy w eactive.pl
Jak wspominali poprzednicy, pozycjonowanie to proces złożony, zależny od wielu czynników oraz od działań konkurencji w Twojej branży i to one wpływają na ostateczne koszty.
A oferty za 50zł czy 200zł z góry bym odrzucał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią wyżej. Na dobre pozycjonowanie stron w Google składa się wiele elementów - optymalizacja techniczna strony pod roboty Google, pozyskiwanie linków, które nie szkodzą oraz rozbudowa treści na stronie. Do tego trzeba mieć wiedzę i czas. Możesz samemu próbować zdobywać wiedzę z poradników w sieci np. https://www.intellect.pl/blog/pozycjonowanie-stron-google-seo-kompendium-wiedzy/ czy https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/36/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron-internetowych tyle że to działanie czasochłonne. Dużo materiałów znajdziesz też na Youtubie, w kanałach narzędzi wspierających SEO np. Ahrefs. Możesz też oczywiście zlecić działania agencji specjalizującej się w SEO / Pozycjonowaniu. Kwestia tego, co chcesz osiągnąć, jakie masz środki i czy możesz eksperymentować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2018 o 21:52, seofox napisał:

Nigdy nie dostaniesz dobrej odpowiedzi na tak zadane pytanie z prostej przyczyny - jeden może już mieć zaplecze , drugi dopiero je budować i tak dalej i tak dalej ...

No niezupełnie , można próbować wyjaśnić "różnice w pakietach", dajmy na to za jakieś 300-500 zł miesięcznie można dostać stażystę, który napisze za 2-3 teksty na stronę, opublikuje kilka postów na FB i ze dwa dni w miesiącu porobi marketing szeptany lub inne działania. Bądźmy szczerzy: płaca minimalna prawie 15 zł za godzinę, do tego zysk firmy, podatki, tzn. za pół-darmo wiele się nie dostanie. Z drugiej strony, taka prywatna sugestia, najlepiej  wejść na biznes forum lub nawet kilka takich grup dyskusyjnych ( na bankiera, gdzie mam konto nie odsyłam) i popytać innych przedsiębiorców, dopiero zestawiając jakie dane z wycenami firm można powiedzieć czy dana oferta jest dobra czy droga :-)

Edytowano przez zgred
Jak juz szeptasz to nei rob tego w pierwszym poscie i pod okiem seowca. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałam skomentować. Nie mogłam się powstrzymać po przeczytaniu tego kabaretu :D:D

Mam mały staż na forum owszem, właściwie to dopiero się zarejestrowałam, ale czytając ten temat chyba z 6x strzeliłam sobie facepalma jak nie więcej xDD

Bez urazy, ale jak się ma wiedzę to pozycjonować strony można praktycznie za darmo. Abstrahując już całkiem od tego, że pozycjonowanie się na linkowaniu i zapleczu nie kończy. Ja sama wydaję maks 70zł na pozycjonowanie swojej strony www.(właściwie to płacę tylko za dobry indekser i expired domeny do blogów web 2.0) całą resztę jak ma się wiedzę można robić za darmo. Wszelkie narzędzia od audytowania stron www. pod kątem optymalizacji, po odpowiedniki kw finder czy najróżniejsze inne narzędzia da się znaleść za darmo legalnie jak się minimalnie ogarnia język angielski i poszuka trochę po stronkach w tym języku.

Btw. jak tutaj takie ceny rzucacie to aż może się skuszę, żeby założyć tutaj temat na forum w dziale giełda z usługami SEO. 

Dnia 16.05.2019 o 13:35, JO255 napisał:

 dajmy na to za jakieś 300-500 zł miesięcznie można dostać stażystę, który napisze za 2-3 teksty na stronę, opublikuje kilka postów na FB i ze dwa dni w miesiącu porobi marketing szeptany lub inne działania. 

Ja osobiście za działania tu wymienione nie dałabym więcej niż 25zł... Z pełną świadomością, że to prawie nic nie da. Tak tylko na zachętę. 

Aktualnie sama pozycjonuję swoją stronę www. mam parę fraz w top1 i cały czas inne kw ładnie rankują. Jak się ma wiedzę i potrafi pozycjonować samemu to moim zdaniem pod średnią konkurencję i polskie podwórko 70zł/msc starczy, żeby się wbić do topek. A przynajmniej mi wystarczyło tyle <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, parabolistyk napisał:

Jednym słowem bardzo "wysoko" wyceniasz swój czas. 70 pln to ile roboczogodzin? :)

 

Dosyć dużo. Budowa blogów web 2.0 od nowa, audytowanie strony i poprawa optymalizacji na bieżąco pod wszystkie zmiany w google. Generowanie postów z czego te darmowe generatory z reguły tworzą trochę bełkot i trzeba wszystko ręcznie poprawiać, linkowanie typu trust rank, szeptanka, social sygnals i wiele, wiele innych. 

 

Z tym, że ja na swoich stronach www. zarabiam w adsense i w innych programach partnerskich, więc można powiedzieć, że pozycjonuję sama dla siebie swoje strony. Suma sumarum starcza póki co(z tego co wypozycjonowałam własnych kilka stron) i żeby żyć normalnie i żeby raz na parę lat nowy samochód kupić, więc nie narzekam ;) 

Z tym, że ja mam alergię na sklepy i firmy SEO. Kiedyś sama skorzystałam z usług takiej firmy... Jak się zaczęłam sama szkolić w tym temacie i poznałam mniej więcej googla od środka to od razu się pożegnaliśmy. Przebitka z 10x za rzeczy, które samodzielnie jak się ma wiedzę można zrobić prawie za darmo. Te 70 pln to praktycznie tylko na indekser i expired domeny do blogów web 2.0 całą resztę narzędzi da się znaleźć za darmo. Naprawdę jak już ktoś się wgryzie w temat pozycjonowania to od razu zda sobie sprawę, że większość firm SEO żąda dużo za dużo za bezwartościowe usługi i jak pozycjonować to samemu ;)

Edytowano przez Mila (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cenisz na "dosyć dużo" to powiedz ile poświęcasz czasu na to SEO za 70 pln. Powiedzmy, że te 70 pln to 2h pracy. Ile w tym czasie ogarniesz i czy z tego będziesz miała efekt?

Chodzi o to, że błędem jest ocenianie poświęcanego czasu na 0 PLN.

0 PLN jest wart czas poświęcany na coś innego niż praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to dużo więcej, ale też ciężko ocenić. Zdarza się, że przy swoich stornach robię po 8h dziennie i więcej, a zdarza się, że przez 3-4 dni nie robię kompletnie nic. Sama sobie jestem szefem, ale tak uśredniając to z 4h dziennie pracuję. Jak na taki zarobek przy średniej pracy 4h dziennie(to moje jedyne źródło dochodu) to jestem zadowolona :)

W załączniku dodaję mój zarobek z ostatnich 30 dni na moich stronach www. Dla mnie to praca, tylko, że pozycjonuję własne strony www i tak szczerze to jestem bardzo zadowolona z efektów(nie chodzę do żadnej innej pracy). Można wziąć ten wynik i założyć statystycznie, że pracuję 4h dziennie. Jak te zarobki z samego internetu wychodzą w porównaniu do innych zawodów? Imo SEO to potęga i najlepiej jest inwestować w kursy i szkolenia, żeby tą branżę poznać. Moim zdaniem większość firm pozycjonerskich(szczególnie tych dużych) leci w kulki i mało robi, gdzie samotnie można mieć dużo lepsze wyniki niż zatrudniając solidną firmę(słuchy z branży, jestem też na kilku forach i grupach dotyczących samego pozycjonowania i jest to tak właściwie obok tworzenia własnych stron www. moje ulubione zagadnienie jeśli chodzi o pracę na komputerze).

 

zarobek stat.jpg

Edytowano przez Mila (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samemu swój czas ciężko wycenić, ale chyba Twoja praca jest więcej warta niż 70 zł o których pisałaś. Bo to by wychodziło, że pracujesz około 80h miesięcznie i roboczogodzinę wyceniasz na mniej niż złotówkę :) W Agencji SEO tak samo jak w każdym innym przedsiębiorstwie czas pracowników kosztuje. ZUSy, wypłaty, czynsze same się nie zapłacą. Dlatego JO255 napisał całkiem sensownie. Za 300-500 PLN cudów oczekiwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda minuta czy godzina poświęcona na SEO to wirtualny pieniądz ale jednak wydany. Policz ten czas przez swoją roboczogodzinę i wtedy zoabczysz ile realnie kosztuej Cię seo.

 

"Można wziąć ten wynik i założyć statystycznie, że pracuję 4h dziennie." - czyli masz 4x70 zł = 280, x 20 roboczodni jest 5600 - czyli wirtualnie wydajesz ponad 5koła na to żeby zarobić 7 koła. Grunt, że ROI dodatnie - czyż nie? ;)

 

Teraz odejmij ZUS (bo musisz jakikolwiek), podatek (załóżmy 19%) ... i juz nie jest tak różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to kwota brutto, jednak dochodzi do niej jeszcze w zależności od miesiąca +/- około tysiąca z reklam AdSense.

Jednak nie do końca mi o to chodziło. W przypadku firm SEO jest moim zdaniem duża szansa na to, że będziemy wydawać pieniądze praktycznie za nic. Dla wielu osób ,,SEO" to magiczne słowo, a pozycjonowanie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy. Oczywiście tak nie jest, jednak na oko 3/4 klientów takich firm nie wie o co w ogóle chodzi w pozycjonowaniu i jak działa google. Doprowadziło to do tego, że bardzo łatwo jest brać pieniądze, wmawiać bajki, że się coś robi, a tak naprawdę zajmować się tylko łapaniem kolejnych klientów i w praktyce nie robiąc przy stronie prawie nic. Ja sama jakiś czas temu oglądałam materiał Michała Barczaka na ten temat na kanale sprawny marketing.

Sama skorzystałam z usług pewnej firmy raz i niestety strasznie się zawiodłam. W ciągu miesiąca stronie doszło może 10 zindeksowanych linków, a do tego wszystkie były słabej jakości i moim zdaniem mogły witrynie nawet zaszkodzić gdyby było ich więcej. Te firmy są najzywczajniej w świecie(moim zdaniem) bardzo często niekompetentne i płacenie im pieniędzy jest w praktyce wyrzucaniem tych pieniędzy. Już bym wolała sama wydawać 500zł miesięcznie na pozycjonowanie(robiąc wszystko samodzielnie), niż ryzykować tym, że stracę 500zł płacąc firmie, która albo nie zrobi kompletnie nic(wmawiając najdziwniejsze historie no bo klienci się nie znają i łykną wszystko jak pelikany), albo zaszkodzi witrynie.

 

Edytowano przez zgred
Nie wklejaj filmow - nie ma sensu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×