Skocz do zawartości

Historia edycji

Mila

Mila

Oczywiście jest to kwota brutto, jednak dochodzi do niej jeszcze w zależności od miesiąca +/- około tysiąca z reklam AdSense.

Jednak nie do końca mi o to chodziło. W przypadku firm SEO jest moim zdaniem duża szansa na to, że będziemy wydawać pieniądze praktycznie za nic. Dla wielu osób ,,SEO" to magiczne słowo, a pozycjonowanie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy. Oczywiście tak nie jest, jednak na oko 3/4 klientów takich firm nie wie o co w ogóle chodzi w pozycjonowaniu i jak działa google. Doprowadziło to do tego, że bardzo łatwo jest brać pieniądze, wmawiać bajki, że się coś robi, a tak naprawdę zajmować się tylko łapaniem kolejnych klientów i w praktyce nie robiąc przy stronie prawie nic. Ja sama jakiś czas temu oglądałam materiał Michała Barczaka na ten temat na kanale sprawny marketing:

Sama skorzystałam z usług pewnej firmy raz i niestety strasznie się zawiodłam. W ciągu miesiąca stronie doszło może 10 zindeksowanych linków, a do tego wszystkie były słabej jakości i moim zdaniem mogły witrynie nawet zaszkodzić gdyby było ich więcej. Te firmy są najzywczajniej w świecie(moim zdaniem) bardzo często niekompetentne i płacenie im pieniędzy jest w praktyce wyrzucaniem tych pieniędzy. Już bym wolała sama wydawać 500zł miesięcznie na pozycjonowanie(robiąc wszystko samodzielnie), niż ryzykować tym, że stracę 500zł płacąc firmie, która albo nie zrobi kompletnie nic(wmawiając najdziwniejsze historie no bo klienci się nie znają i łykną wszystko jak pelikany), albo zaszkodzi witrynie.

 

Mila

Mila

Oczywiście jest to kwota brutto, jednak dochodzi do niej jeszcze w zależności od miesiąca +/- około tysiąca z reklam AdSense.

Jednak nie do końca mi o to chodziło. W przypadku firm SEO jest moim zdaniem duża szansa na to, że będziemy wydawać pieniądze praktycznie za nic. Dla wielu osób ,,SEO" to magiczne słowo, a pozycjonowanie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy. Oczywiście tak nie jest, jednak na oko 3/4 klientów takich firm nie wie o co w ogóle chodzi w pozycjonowaniu i jak działa google. Doprowadziło to do tego, że bardzo łatwo jest brać pieniądze, wmawiać bajki, że się coś robi, a tak naprawdę zajmować się tylko łapaniem kolejnych klientów i w praktyce nie robiąc przy stronie prawie nic. Ja sama jakiś czas temu oglądałam materiał Michała Barczaka na ten temat na kanale sprawny marketing i z moje doświadczenia są niestety podobne:

Sama skorzystałam z usług pewnej firmy raz i niestety strasznie się zawiodłam. W ciągu miesiąca stronie doszło może 10 zindeksowanych linków, a do tego wszystkie były słabej jakości i moim zdaniem mogły witrynie nawet zaszkodzić gdyby było ich więcej. Te firmy są najzywczajniej w świecie(moim zdaniem) bardzo często niekompetentne i płacenie im pieniędzy jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Już bym wolała sama wydawać 500zł miesięcznie na pozycjonowanie(robiąc wszystko samodzielnie), niż ryzykować tym, że stracę 500zł płacąc firmie, która albo nie zrobi kompletnie nic(wmawiając najdziwniejsze historie no bo klienci się nie znają i łykną wszystko jak pelikany), albo zaszkodzi witrynie.

 

Mila

Mila

Oczywiście jest to kwota brutto, jednak dochodzi do niej jeszcze w zależności od miesiąca +/- około tysiąca z reklam AdSense.

Jednak nie do końca mi o to chodziło. W przypadku firm SEO jest moim zdaniem duża szansa na to, że będziemy wydawać pieniądze praktycznie za nic. Dla wielu osób ,,SEO" to magiczne słowo, a pozycjonowanie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy. Oczywiście tak nie jest, jednak na oko 3/4 klientów takich firm nie wie o co w ogóle chodzi w pozycjonowaniu i jak działa google. Doprowadziło to do tego, że bardzo łatwo jest brać pieniądze, wmawiać bajki, że się coś robi, a tak naprawdę zajmować się tylko łapaniem kolejnych klientów i w praktyce nie robiąc przy stronie prawie nic. Ja sama jakiś czas temu oglądałam materiał Michała Barczaka na ten temat na kanale sprawny marketing:

Sama skorzystałam z usług pewnej firmy raz i niestety strasznie się zawiodłam. W ciągu miesiąca stronie doszło może 10 zindeksowanych linków, a do tego wszystkie były słabej jakości i moim zdaniem mogły witrynie nawet zaszkodzić gdyby było ich więcej. Te firmy są najzywczajniej w świecie(moim zdaniem) bardzo często niekompetentne i płacenie im pieniędzy jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Już bym wolała sama wydawać 500zł miesięcznie na pozycjonowanie(robiąc wszystko samodzielnie), niż ryzykować tym, że stracę 500zł płacąc firmie, która albo nie zrobi kompletnie nic(wmawiając najdziwniejsze historie no bo klienci się nie znają i łykną wszystko jak pelikany), albo zaszkodzi witrynie.

 

×