Skocz do zawartości
djdafy

Kupno serwera dedykowanego zamiast 2 x VPS

Polecane posty

Witam.

 

W chwili obecnej wraz ze znajomym posiadam 2 VPSy (jeden KVM Mini, drugi VZ Starter) w Mintshost.pl. Na tych VPSach znajdują się obecnie:

 

VZ:

- strona internetowa radia internetowego + shoutcast & sc trans,

- strona internetowa firmy działającej na rynku angielskim.

 

KVM:

- VNC oparte o LXDE,

- odpalony skrypt polchatu - kilka osób jednocześnie (+ java/mysql)

- odpalone wine w celu emulowania jednego programu (KCI Bot do Polchat),

- VPN - pptpd (w tym wypadku serwer musi znajdować się w polskiej serwerowni, jeśli jednak będzie to zlokalizowane gdzie indziej - rozważymy wszelkie propozycje jeśli jakaś oferta nas zainteresuje)

 

To wszystko musiałoby zostać przeniesione na jeden serwer. Prawdopodobnie zostanie również uruchomiony serwer TeamSpeak dla znajomych (powiedzmy, że 10-15 osób stale jednocześnie) oraz mały serwer CS:GO. Myśleliśmy o ofercie Mintshost i serwerze dedykowanym za 99zł ale nie wiem, czy to będzie odpowiednia dla Nas inwestycja. Plusem jest na pewno cena - szczególnie po zakupie wPLN.

 

Nasze witryny nie generują jako tako wielkiego ruchu jednak boimy się, że gdyby to wszystko przenieść na jednego VPS - to mimo wszystko nie funkcjonowałoby to tak, jak powinno.

 

Będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie porady w doborze oferty oraz ewentualne propozycje firm.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez djdafy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą - https://multiclouds.pl ( pakiet MAX/DUO ) - powinien wystarczyć w zupełności.




Na dodatek, oferujemy okres testowy dla każdego z pakietów - PW.


Obsługiwane płatności: przelew online, paysafecard, przelew bankowy, płatność sms.


Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zapraszam do kontaktu z nami, jako że jest Pan naszym klientem przygotujemy ciekawszą ofertę niż ta która jest widoczna na naszej stronie. Jeżeli jest Pan zainteresowany, to prosiłbym o kontakt via PM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą - https://multiclouds.pl ( pakiet MAX/DUO ) - powinien wystarczyć w zupełności.
Na dodatek, oferujemy okres testowy dla każdego z pakietów - PW.
Obsługiwane płatności: przelew online, paysafecard, przelew bankowy, płatność sms.
Pozdrawiam,
Nowak Grzegorz

 

Ma możliwość zakupu dedyka za 99 zł a ty proponujesz vpsa za 110 lub 150 zł? No proszę...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma najmniejszego sensu - wszystkie firmy które dają oferty chyba nie mają pojęcia o serwerach :)

 

2 strony internetowe, webserver, VNC oparte o LXDE, java/mysq, wine, VPN, TeamSpeak i piszecie jeszcze o małym CS:GO

 

Na jednym serwerze?

 

( pakiet MAX/DUO ) - powinien wystarczyć w zupełności.

Ja wiem że większość postów służy wyłącznie debilnemu wciskaniu własnej oferty ale przecież to nie ma prawa działać. Nikt nie udzielił odpowiedzi że lepiej odseparować takie usługi.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie ma najmniejszego sensu - wszystkie firmy które dają oferty chyba nie mają pojęcia o serwerach :)

 

2 strony internetowe, webserver, VNC oparte o LXDE, java/mysq, wine, VPN, TeamSpeak i piszecie jeszcze o małym CS:GO

 

Na jednym serwerze?

 

 

Ja wiem że większość postów służy wyłącznie debilnemu wciskaniu własnej oferty ale przecież to nie ma prawa działać. Nikt nie udzielił odpowiedzi że lepiej odseparować takie usługi.

 

Rzeczywiście, zwracam honor - do końca nie doczytałem. :) Poprzedni post można usunąć.

 

Pozdrawiam,

Nowak Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planujemy przeniesienie tych usług na serwer dedykowany gdyż zapewne VPS nie dałby sobie z tym wszystkim rady.

 

Wciąż czekam na jakiekolwiek oferty + odpowiedź od pana Michała z Mintshost. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Raczej nic poza MH w tej cenie nie dostaniesz. Na dobrego dedyka musisz wydać z 300zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym poście - bardzo chętnie zapoznam się z wszelakimi ofertami. Za serwerem w Mintshost przemawia to, że jest on na prawdę tani. Myślałem też o SoYouStart/OVH ale odłożyłem to na bok gdyż najbardziej zależy mi na polskiej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pamiętaj że ten dedyk z MH ma jeden dysk. Musiałbyś napisać do nich o serwer z jakimś raid 1 conajmniej. Możesz też zerknąć na ofertę sprintdatacenter.pl. Mają dość tanie dedyki w granicy 200zł / mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planujemy przeniesienie tych usług na serwer dedykowany gdyż zapewne VPS nie dałby sobie z tym wszystkim rady.

 

Wciąż czekam na jakiekolwiek oferty + odpowiedź od pana Michała z Mintshost. ;)

 

Tylko nadal nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ... Z tego co zrozumiałem na jednym serwerze dedykowanym planujesz uruchomić:

 

2 strony internetowe (czyli jakiś webserver, pewnie php + mysql), shoutcast & sc trans, VNC z środowiskiem LXDE, skrypt polchatu (java), VPN, TeamSpeak, CS:GO?

 

Cała ta konfiguracja jest wręcz absurdalna - może to przesada ale dla mnie instalacja x'a i środowiska graficznego praktycznie już wyklucza rolę stabilnego serwera. Potrzebujesz naprawdę potężnej maszyny aby obsługiwać te wszystkie usługi.

 

Patrząc nawet na same łącze - TS, VNC, VPN, CS:GO i jeszcze reszta :D To nie ma najmniejszego sensu.

 

Kup kilka drobnych VPS i rozłóż te usługi na osobnych maszynach. Masz izolacje zasobów, izolację całej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją wypowiedź i mogę zapewnić, że te wszystkie serwisy które obecnie tam posiadam generują znikomy ruch oraz obciążenie serwera dlatego uznaliśmy, że może najlepszym wyjściem będzie przeniesienie wszystkiego na jedną maszynę.

 

TeamSpeak + CS:GO to odległy plan, chcielibyśmy całą resztę przenieść najpierw i dopiero zdecydować czy jest sens uruchamiania ów usług na tej samej maszynie.

 

Polecenie uptime na maszynie KVM:

 

 

 

uptime
16:42:16 up 11 days, 18:54, 1 user, load average: 0,00, 0,00, 0,00

 

oraz VZ:

 

 

 

uptime
16:43:08 up 21 days, 2:32, 1 user, load average: 0.04, 0.06, 0.01

 

To wszystko bez TemSpeaka oraz CS:Go. Chyba nie ma tragedii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planujemy przeniesienie tych usług na serwer dedykowany gdyż zapewne VPS nie dałby sobie z tym wszystkim rady.

 

Wciąż czekam na jakiekolwiek oferty + odpowiedź od pana Michała z Mintshost. ;)

 

Na plus dla mintshost to przede wszystkim cena + sprzęt.

Na minus: moje usługi są odcinane przez firewall przegowy, bo kilka razy dziennie mam ataki DDOS. Nie jestem w stanie stwierdzić czy ktoś atakuje bezpośrednio moje usługi, czy usługi tej firmy. Na tym forum widziałem jeszcze wpis innego użytkownika (http://www.webhostingtalk.pl/topic/55985-tunel-gre-pod-filtrowanie-pakietow/?do=findComment&comment=479965) z podobnym problemem. Minsthost nie oferuje ochrony przed DDOS'em, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

 

Ja obecnie rezygnuję z minsthost i przechodzę do hosteam.pl (polecony przez kilku użytkowników, wychodzi trochę drożej: 230 zł ale w razie czego oferują oni ochronę przez DDOS'em).

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tutaj napisałem post z nadzieją, że firmy hostingowe w jakiś sposób zaoferują swoje usługi. Póki co ofertę złożył tylko i wyłącznie pan Michał z Mintshost ale z decyzją jeszcze się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tutaj napisałem post z nadzieją, że firmy hostingowe w jakiś sposób zaoferują swoje usługi. Póki co ofertę złożył tylko i wyłącznie pan Michał z Mintshost ale z decyzją jeszcze się wstrzymam.

 

Dobre firmy hostingowe nie muszą się reklamować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Dobre firmy hostingowe nie muszą się reklamować :)

 

Po prostu w tej cenie (100-150zł) nie znajdzie nigdzie indziej PCta wpiętego do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ofertę SoYouStart. Za niecałe 150 zł miesięcznie do dyspozycji posiadamy Intel Xeon W3520, 16 GB RAM, 2x 300 GB SSD oraz kilkukrotnie szybsze łącze niż na VPS w Mintshost.

 

Mam jednak jedno małe pytanie mianowicie czy jeśli dokupie IP do tej maszyny w panelu serwera i wybiorę lokalizacje powiedzmy Polska to mogę bez problemu zainstalować OpenVPN/PPTP pod to IP? Czy wymagana będzie jakaś specjalna konfiguracja czy po prostu po uruchomieniu serwera VPN będę mógł się łączyć z wybranym IP? Chodzi oczywiście o ominięcie blokady geolokalizacyjnej.

 

 

Edytowano przez djdafy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na plus dla mintshost to przede wszystkim cena + sprzęt.

Na minus: moje usługi są odcinane przez firewall przegowy, bo kilka razy dziennie mam ataki DDOS. Nie jestem w stanie stwierdzić czy ktoś atakuje bezpośrednio moje usługi, czy usługi tej firmy. Na tym forum widziałem jeszcze wpis innego użytkownika (http://www.webhostingtalk.pl/topic/55985-tunel-gre-pod-filtrowanie-pakietow/?do=findComment&comment=479965) z podobnym problemem. Minsthost nie oferuje ochrony przed DDOS'em, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

 

Ja obecnie rezygnuję z minsthost i przechodzę do hosteam.pl (polecony przez kilku użytkowników, wychodzi trochę drożej: 230 zł ale w razie czego oferują oni ochronę przez DDOS'em).

 

Mintshost = BGP Blackholing wiec cudów oczekiwać nie można jeśli chodzi o ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×