Skocz do zawartości
User333

Tunel GRE pod filtrowanie pakietów?

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam do Was pytanie o Tunel GRE. Mianowicie może on służyć jako ochrona przeciwko DoS/DDoS? Miałem jakiś czas temu serwer gry na maszynie dedykowanej w mintshost.pl, ale konkurencja z darmowych stresserów wykończyła serwer. Przechodząc do sedna sprawy nazwa Tunel GRE obiła mi się o uszy już prędzej, ale od pewnego czasu chciałbym się temu przyjrzeć dokładniej. Na czym to polega? Kupuję VPS i łącze go z np. maszyną dedykowaną, tak? Wtedy maszyna dedykowana dziedziczy adres ip od VPS czy z czym to się je? Mógłby jakiś użytkownik opisać mechanizm działania własnymi słowami oraz polecić jakieś oferty VPS pod Tunel GRE. Czy jeżeli kupię serwer VPS np. z lvlup.pro KVM GAME PRO lokalizacja Francja to ping nie będzie za duży jeżeli podłącze Tunel GRE pod dedyka z polskiej lokalizacji? Dziękuję za pomoc. Proszę nie pisać "Czy nie lepiej kupić dedyka od razu z ochroną" etc., dlatego że chciałbym się tym pobawić, zawsze taka wiedza może się przydać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki to serwer gry? Jeżeli Hurtworld to zapominij :)

 

Jeżeli twój backend serwer jest w polsce, a ruch najpierw będzie trafiał do serwera (filtrującego) z ochroną np. we francji to licz się z większym opóźnieniem.

 

Tunelowanie GRE działa na zasadzie takim, że wszystkie ustawione usługi posiadają adres serwera z ochroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer minecraft będzie miał także znaczące opóźnienia?

 

Czyli jeżeli przykładowo dedyk na którym hostuje serwer będzie miał ip A a VPS, który filtruje ataki ip B to do serwera gry łączę się z adresu B? Dobrze zrozumiałem? I wtedy ip A nie mogę upubliczniać, bo jedynie filtracja działa w kolejności VPS -> dedyk? Jezeli ktos pozna adres A to filtracji nie będzie, tak?

 

Moglibyście podać jakieś hostingi VPS, które nadadzą się pod Tunel GRE? Najlepiej lokalizacja najbliżej Polski oraz takie hostingi, które nie mają nic przeciwko takim rozwiązaniom.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowano przez User333 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer minecraft będzie miał także znaczące opóźnienia?

 

Czyli jeżeli przykładowo dedyk na którym hostuje serwer będzie miał ip A a VPS, który filtruje ataki ip B to do serwera gry łączę się z adresu B? Dobrze zrozumiałem? I wtedy ip A nie mogę upubliczniać, bo jedynie filtracja działa w kolejności VPS -> dedyk? Jezeli ktos pozna adres A to filtracji nie będzie, tak?

 

 

Przy serwerze MC takie opóźnienie nie będzie to miało żadnego znaczenia.

 

Tak, łączysz się wtedy z adresem VPSa i tylko ten adres jest chroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za Waszą pomoc.

Co prawda mniej więcej już wiem o co chodzi chociaż to jeszcze kropla w morzu, w wolnym czasie przysiąde do tematu Tunelu GRE. Czy ten poradnik jest aktualny http://wiki.buyvm.net/doku.php/gre_tunnel? Na maszynie filtrującej można stworzyć ochronę dla (n>1) n maszyn?

Edytowano przez User333 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam do Was pytanie o Tunel GRE. Mianowicie może on służyć jako ochrona przeciwko DoS/DDoS? Miałem jakiś czas temu serwer gry na maszynie dedykowanej w mintshost.pl, ale konkurencja z darmowych stresserów wykończyła serwer. Przechodząc do sedna sprawy nazwa Tunel GRE obiła mi się o uszy już prędzej, ale od pewnego czasu chciałbym się temu przyjrzeć dokładniej. Na czym to polega? Kupuję VPS i łącze go z np. maszyną dedykowaną, tak? Wtedy maszyna dedykowana dziedziczy adres ip od VPS czy z czym to się je? Mógłby jakiś użytkownik opisać mechanizm działania własnymi słowami oraz polecić jakieś oferty VPS pod Tunel GRE. Czy jeżeli kupię serwer VPS np. z lvlup.pro KVM GAME PRO lokalizacja Francja to ping nie będzie za duży jeżeli podłącze Tunel GRE pod dedyka z polskiej lokalizacji? Dziękuję za pomoc. Proszę nie pisać "Czy nie lepiej kupić dedyka od razu z ochroną" etc., dlatego że chciałbym się tym pobawić, zawsze taka wiedza może się przydać. Pozdrawiam.

 

Wygląda na to, że mam podobny problem. Kilka razy dziennie serwer jest odcinany przez firewalla brzegowego (też mintshost) :(

 

Zaczyna mnie denerwować możliwość robienia darmowych strestestów bez żadnej weryfikacji, że testowany serwer należy do osoby, która wykonuje takie stresstesty. Nie ma to jak umożliwić osobie trzeciej zrobienie DDOS'a na nieswoje usługi.

Edytowano przez Serchio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×