Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
applex

Konfiguracja DNS dla subdomeny

Polecane posty

Mam plik txt konfigurujący DNSy serwera i chcę aby subdomena www.mojadomena.com była zamieniana na mojastrona.com aby Google widziało jedną stronę pod jedną domeną. Jednak wpis nw. wydaje się poprawny, ale po wpisaniu domeny z www nie może teraz odnaleźć strony.

www.mojadomena.com           IN CNAME  mojadomena.com.

Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja z PZ wyglądał tak samo jak przykład z OVH

3028747600_1484157000.jpg

 

Strona www.mojadomena.com działała z osobna tak jak działa http://mojadomena.com tylko, że wtedy dla Google są to dwie rózne strony więc nie chciałem duplikatów i chciałem aby www.mojadomena.com był zamieniana na mojadomena.com aby serwis działał pod jedną domeną.

Niby w panelu konfiguracyjnym była translacja subdomeny na domeną, ale dodałem coś takiego do pliku konfiguracyjnego:

www.mojadomena.com           IN CNAME  mojadomena.com.

Ten wpis wylądował na samym dole obrazka, który tu załączam i co zamiast lepiej jest gorzej bo teraz po wpisaniu www.mojadmena.com strony w ogóle nie można odnaleźć działa tylko jako mojadomena.com

 

Także wytłumaczcie mi bardziej na chłopski rozum bo nie kumam gdzie jest błąd.

 

 

Jak już jesteśmy przy serwerach i domenach to zapytam jeszcze. Jak się usuwa przypisaną do serwera domenę w OVH tzn. jak się zamówi serwer VPS to dostaje się do niego jakiś adres np.:

vpsXXXXX.ovh.net

Mam już jednak podpiętą swoją domenę więc pod którą działa strona, ale chcę ten adres, który dostałem do serwera usunąć z obsługi więc gdzie jest taka zmiana?

 

Edytowano przez applex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia konfiguracji na hostingu - serwera www (apache/nginx). Musisz zrobić przekierowanie 301 z www na bez www lub odwrotnie zależy którego adresu chcesz używać. Nie wystarczy wskazać na ten sam adres ip.

 

Po co chcesz usuwać ten adres? W czym Ci przeszkadza?

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przekierowaniu 301 w pliku htaacess wiem, ale w poradnikach czytałem, że w strefie DNS da się skonfigurować tłumaczenie subdomeny aby była ona tłumaczona na domenę pod którą ma działać serwis, ale coś jest nie tak, a instrukcje mówiły, że to jest prawidłowo.

www.mojadomena.com           IN CNAME  mojadomena.com.

Przykład:

onet.pl A 28 213.180.141.140
onet.pl MX 183 1 mx.poczta.onet.pl
www.onet.pl A 59 213.180.141.140

Tutaj jest zastosowane tłumaczenie u mnie było, tez coś takiego we wpisach who is jak ma onet ale strona była dostępna pod dwiema jakby domenami, zmieniłem więc dodając to IN CNAME, które niby jest poprawne, ale we who is teraz nie mam tak jak ma www.onet.pl A 59 213.180.141.140 tylko mam samo mojastrona.com A 28 IP_serwera więc cho..a wie co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjadłeś kropkę i przekierowujesz www.mojadomena.com.mojadomena.com zamiast www.mojadomena.com

    www.mojadomena.com.           IN CNAME  mojadomena.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci w OVH jest panel w którym w zasadzie się tylko wybiera rekordy i wpisuje domeny, jak coś jest nie tak to jest informacja i nie da się tego wprowadzić błędnie. Mozna sprawdzić wpisy w txt i tam dokonać zmian, ale wpisy z kosmosu nie wejdą. Więc co bym nie robił nie mogę uzyskać wpisu jaki powinien być widoczny na stronie w who.is czyli CNAME z www.mojadomena.com na mojadomena.com - pierwszy lepszy blog dla przykładu:

7514682600_1484386953.jpg

 

Są dwa rekordy A, ale rekordu CNAME pomimo, że w panelu na stronie ovh go dodaję to on we wpisach WHO.is się nie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam już pomysłu, ale jeszcze dorzucę zrzut tego co generuje w panelu opcja Strefa DNS. Jest to formularz do edycji tekstowej gdzie można samemu ręcznie wprowadzać zmiany, ale błędne źle wprowadzone wpisy nie przejdą także raczej pewne błędy odpadają aby je popełnić. To jest przykład tego co generuje standardowa strefa kiedy podepnie się domenę i ona działa w wersji z i bez www.

Tak więc co tu można byłoby jeszcze wprowadzić aby pozbyć się www z adresu w domenie?

1751479000_1484420016.jpg

 

Chyba nawet dopisywałem www.domena.com IN CNAME domena.com.

ale chyba nie wbijał taki wpis już nawet nie jestem pewny bo kombinowałem na wiele sposobów i nawet nie wiem co robiłem dobrze co źle.

 

Zmiany już powinny być widoczne bo odpowiedni czas upłynął, a odpytywać coś tam próbowałem sprawdzać czy jest rekord CNAME, ale go nie ma.

Edytowano przez applex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz, że nie jest to kwestia DNS tylko serwera www, ktoś inny na innym forum pisz, że jest to element pliku strefy i pochodzi z serwera DNS i komu mam wierzyć? Bardziej temu drugiemu bo ma stronę, która faktycznie we wpisach who-is ma rekord CNAME i u niego takie przekierowanie z www na bez działa.

Ja wiem jak w htaccess ustawić przekierowanie 301, ale są zdania na ten temat podzielone i niektórzy mówią, aby rezygnować z htaccess a ustawiać to w strefie, tylko że w strefie DNS OVH ja tego nie mogę zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz, że nie jest to kwestia DNS tylko serwera www, ktoś inny na innym forum pisz, że jest to element pliku strefy i pochodzi z serwera DNS i komu mam wierzyć? Bardziej temu drugiemu bo ma stronę, która faktycznie we wpisach who-is ma rekord CNAME i u niego takie przekierowanie z www na bez działa.

Ja wiem jak w htaccess ustawić przekierowanie 301, ale są zdania na ten temat podzielone i niektórzy mówią, aby rezygnować z htaccess a ustawiać to w strefie, tylko że w strefie DNS OVH ja tego nie mogę zrobić.

 

Chyba już rozumiem o co Ci chodzi. Faktycznie w strefie dns można ustawić przekierowanie, tylko ono działa tak samo jak 301. https://scr.hu/BeWgVp możliwe, że ta osoba, o której wspominasz dodała sobie takie przekierowanie oraz ma ustawiony też CNAME i dlatego myślisz, że to ma tak działać.

 

To samo możesz zrobić w sposób, w jaki to przedstawił @Fizyda

Jeżeli z adresu chcesz się pozbyć www., to ustawiasz przekierowanie 301 i ustawiasz rekordy A dla domeny i www.

 

Jeżeli chcesz tylko aby wyświetlała się ta sama strona po wpisaniu domeny z www i bez, to usuwasz rekord A dla www (nie powinno być 2x rekordów A + CNAME) i dodajesz CNAME

mojadomena.com. IN A adres_IP
www.mojadomena.com. IN CNAME mojadomena.com.

lub w konfiguracji serwera dodajesz do vhosta ServerAlias

Apache:

ServerName mojadomena.com
ServerAlias www.mojadomena.com

lub ostatecznie wykorzystać mod_rewrite

 

Innych wyjść nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba już rozumiem o co Ci chodzi. Faktycznie w strefie dns można ustawić przekierowanie, tylko ono działa tak samo jak 301. https://scr.hu/BeWgVp możliwe, że ta osoba, o której wspominasz dodała sobie takie przekierowanie oraz ma ustawiony też CNAME i dlatego myślisz, że to ma tak działać.

 

Na pewno się da ustawić przekierowanie 301 na serwerze dns? Jeśli tak to jak, bo powiem szczerze pierwszy raz słyszę i osobiście bym nigdy czegoś takiego nawet nie szukał bo dns to tylko rozwiązywanie nazw domenowej na adres ip, nie ma związku z protokołem http w którym to właśnie jest opisane przekierowanie 301.

 

 

lub w konfiguracji serwera dodajesz do vhosta ServerAlias

Apache:

ServerName mojadomena.com

ServerAlias www.mojadomena.com

lub ostatecznie wykorzystać mod_rewrite

 

Innych wyjść nie widzę.

 

 

To nie jest przekierowanie tylko dodanie obsługi drugiego adresu domenowego do istniejącego vhosta.

 

Ty piszesz, że nie jest to kwestia DNS tylko serwera www, ktoś inny na innym forum pisz, że jest to element pliku strefy i pochodzi z serwera DNS i komu mam wierzyć? Bardziej temu drugiemu bo ma stronę, która faktycznie we wpisach who-is ma rekord CNAME i u niego takie przekierowanie z www na bez działa.

Ja wiem jak w htaccess ustawić przekierowanie 301, ale są zdania na ten temat podzielone i niektórzy mówią, aby rezygnować z htaccess a ustawiać to w strefie, tylko że w strefie DNS OVH ja tego nie mogę zrobić.

 

 

W takim razie nasuwa się jedno pytanie, po co w takim razie pytasz się jeszcze tutaj skoro ktoś już podał Ci rozwiązanie? Z ciekawości, skąd wiesz że nie mam żadnej strony?

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W takim razie nasuwa się jedno pytanie, po co w takim razie pytasz się jeszcze tutaj skoro ktoś już podał Ci rozwiązanie? Z ciekawości, skąd wiesz że nie mam żadnej strony?

 

Bo już generalnie zgłupiałem tymi informacjami i poradnikami czytanymi w necie, ktoś gdzieś opisywał jak to w prosty sposób zamienić taką domenę, ale te jego opisy jednak nie zadziałały. Więc już nie wiem kogo słuchać i w co wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno się da ustawić przekierowanie 301 na serwerze dns? Jeśli tak to jak, bo powiem szczerze pierwszy raz słyszę i osobiście bym nigdy czegoś takiego nawet nie szukał bo dns to tylko rozwiązywanie nazw domenowej na adres ip, nie ma związku z protokołem http w którym to właśnie jest opisane przekierowanie 301.

To przecież logiczne, że się nie da ustawić na serwerze DNS przekierowania 301. :) W strefie DNS na OVH można sobie ustawić przekierowanie 301 i 302 (domena nie może być wydelegowana i nie potrzeba serwera) i może to autor to miał na myśli pisząc: "jest to kwestia DNS".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przecież logiczne, że się nie da ustawić na serwerze DNS przekierowania 301. :) W strefie DNS na OVH można sobie ustawić przekierowanie 301 i 302 (domena nie może być wydelegowana i nie potrzeba serwera) i może to autor to miał na myśli pisząc: "jest to kwestia DNS".

 

 

Ale czy to nie jest opcja tylko w momencie gdy masz hosting na ovh i domenę podpiętą na ovh? Bo ciężko mi sobie wyobrazić żeby za pomocą darmowego dns'a który jest dodawany do domeny w ovh dało się zrobić takie przekierowanie na inny serwer. Poza tym może spowodować, że nasza strona przestanie być dostępna jeśli z jakiegoś powodu zmieni się adres ip serwera na którym są pliki naszej strony. Lepiej mieć obsługę domeny w firmie która zapewnia hosting, w tedy taka zmiana dokonywana jest automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czy to nie jest opcja tylko w momencie gdy masz hosting na ovh i domenę podpiętą na ovh? Bo ciężko mi sobie wyobrazić żeby za pomocą darmowego dns'a który jest dodawany do domeny w ovh dało się zrobić takie przekierowanie na inny serwer. Poza tym może spowodować, że nasza strona przestanie być dostępna jeśli z jakiegoś powodu zmieni się adres ip serwera na którym są pliki naszej strony. Lepiej mieć obsługę domeny w firmie która zapewnia hosting, w tedy taka zmiana dokonywana jest automatycznie.

Wygląda na to, że wystarczy domena podpięta pod OVH bez żadnego serwera - http://volt.ovh

Nie tylko OVH pozwala na takie przekierowania bez serwera. :)

 

Przekierowanie - https://scr.hu/aNX68A

Widok ogólny - https://scr.hu/rm2DmM

Edytowano przez volt123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

IP kieruje na shared hosting, więc pewnie jest tam automat, który po prostu ustawia przekierowanie.

 

Nie przetłumaczysz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×