Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
asus2786

Kilka pytań o hostingu Personal w OVH

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Otóż planuje przenieść moją stronę na nową domenę. Ze wszystkich hostingów oferta Personal w OVH oferta jest najlepsza - i parametrowo, i cenowo. I tu mam kilka pytań:

 

1. Czy cena 9,83 zł / m jest ostateczną, czy po roku się zmieni na jakąś inną? Pytam, gdyż szukałem, ale nic nie znalazłem.

 

2. Przenosząc stronę co muszę ponownie skonfigurować? Oprócz tutoriala do WP (strona jest na WordPressie) coś trzeba jeszcze obczaić?

 

 

Na razie to tyle,

I dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Cena raczej się nie zmieni.

Przenosząc serwis tworzysz bazę danych, do której importujesz ze starego hostingu.

Przerzucasz pliki i ustawiasz dane do bazy danch i ustawiasz prawa (chmod) na plikach/katalogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie domeny na Wordpresie musisz też zmienić tę domenę w całej wyeksportowanej bazie danych i nie możesz tego zrobić przez zwykłe "znajdź i zamień" bo dane są serializowane i potem ci to nie będzie grać. Do eksportu bazy danych najlepiej użyć jakiejś wtyczki, która od razu zmieni ci domenę, np. WP Migrate DB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie domeny na Wordpresie musisz też zmienić tę domenę w całej wyeksportowanej bazie danych i nie możesz tego zrobić przez zwykłe "znajdź i zamień" bo dane są serializowane i potem ci to nie będzie grać. Do eksportu bazy danych najlepiej użyć jakiejś wtyczki, która od razu zmieni ci domenę, np. WP Migrate DB.

Ok dzięki. Za 20 minut kupuje hosting, więc napiszę czy udało się przenieść wszystko OK. :)

 

A w WP Migrate DB oprócz podania linku do nowej domeny trza coś jeszcze zrobić?

Edytowano przez asus2786 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może też będzie trzeba zamienić bezwzględne ścieżki do plików jeśli są jakieś trzymane w bazie. Więcej chyba nic nie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może też będzie trzeba zamienić bezwzględne ścieżki do plików jeśli są jakieś trzymane w bazie. Więcej chyba nic nie trzeba robić.

Do bazy ręcznie nic nie dodawałem, wszystko przez WP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×